Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Ayazz 67" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Ayazz 67"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 27.03.2011, 00:48

Unutulana Yaz Adimi

………………….UNUTULANA YAZ ADIMI……………..........
…o zaman yok say beni…
…hiç olmayanlara…
…hiç gelmeyenlere…
…hiç sevmeyenlere…
…unuttuya yazma adımı…unutulana yaz…
…ki ben seni…hani nazım der ya "yere saplı bıçakların ışıltısında"…ben seni yüreğime saplı bıçakların ışıltısında…bıçaklar ki bursa işi…bıçaklar ki söğüt yaprağı…ha bire dem vurur kanamalardan… ben seni en amansız…
…hani adresimizi yitirmiştik zaman içinde…hani iklimimizi…hani coğrafyamızı…yıllar sonra bulup bir birimizi en utangaç…ben seni en masum…
…bir çocuk bulmuştum önce uzak zaman içinden… yanaklarında güneş çatlağı ve sarıya çalan saçları…bir zeytin ağacının dibinde acı ninniler çalınan mayasına…gözleri dalgın hiç gelmeyecekleri bekleyen…bir çocuk incir sütlerinde hasretini yineleyen…
…bir çocuk bulmuştun tüm hayattan vazgeçti sini kuşanmış… ellerinde bir tutam ayaz…ellerinde kar karası… yüreğinde barikat… gözleri intihar bakan …
…bir çocuk kaybolmuş…bir göç telaşesinde unutmuş kendisini…
…bir çocuk bulmuştuk ikimiz…
…bir ceylan…
…bir serçe…
…bir ürkek…
…sevgi koymuştuk adını …
…bir çınar ağacının yaprağıydık ikimiz sen bir yarısı ben bir… bir çınar ağacının yaprağı rengimiz ilkbahara çalmıştı hani…kışları erken açtı ve yana yana sarıya bir çınar yaprağı…döne döne unutlana yaz beni… rüzgarlarda…rüzgarlarında çekip gittiğinin…
…unutulana bir bıçağın ucuyla …
…kalın çizgili notlar düşemediysen benden yana satır aralarına hayatının…ne desem ki…
…ne desem çare değil bilirim…
…ne etsem çare…
…hayasızlıklarımı unuttum…
…bağırıp çağıran yanımı…
…çocuk yanımı…şımarık yanımı sende bıraktım…
…büyüdüm… adam oldum…
…zaten büyüktün…zaten adamdın dersin sen şimdi…olsun yinede…daha bir büyük…daha bir adam…artık bilirim yola çıktıların sona gittiğini…artık bilirim döngellerin ayaküstü merhabalar gibi soğuk ve kısa olduğunu… artık bilirim kopunca tutmadığını…artık büyüdüm dedim ya…
...artık göz yaşlarımı ar bilirim…utanırım kendimden…
…artık bir isa gibi… sağ yanıma tokat atarsın…sol yanımı dönerim…olmadı çarmıhına ger beni ve unutulana çak yüreğimden…küsmem…ben artık bir yunus…bir emre…bir evliya…bir derviş…
…artık rahat değilsen…
…artık amanlar la anıyorsa aklın beni…ve ekşitiyorsam yüzünü…
…UNUTULANA YAZ ADIMI…UNUTTUYA DEĞİL…BELKİ BİR GÜN YİNE BİR ÇOCUK KALABALIĞIYLA DÖNER GELİRİM

• "by daglar" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 27.03.2011, 08:25

Ellerinize SagLık PayLasım için tskler

• "Ayazz 67" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Ayazz 67"

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 29.03.2011, 17:28

tsk abim beynedigine sevindim

engongem