Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 8.07.2010, 13:55

ÜÇ NOKTA'nin bir anlami oldugunu biliyormuydunuz?

'...'ne anlam taşır bilir misiniz?
Anlamı o kadar derindir ki kimse bilmez yada bilmek istemez. Sadece kalemle bırakılan birkaç değersiz şeydir dimi '...'
(1. Nokta)
Anlamı gidenlerin arkasından bakmaktır: Gidenlerin ve geri gelmeyeceğinizi sandığınız şeylerin. Değer verdiğiniz ama bu değeri hiçe sayanların arkasından gözyaşı dökenlerin, kendilerini anlattığı bir işarettir. Sevgidir, aşktır; belki de en önemlisi ihanettir, güvendiğiniz kişinin sizi yarı yolda bırakmasıdır, umutsuzluktur, sabahlara kadar acı çekmektir. Bir çocuğun elinden şekerinin alınmasıdır. AĞLAMAKTIR.
(2. Nokta)
Anlamı beklemektir: Bir anda silip atamadığınız, değer verdiğiniz şeyin geri gelmesini beklemektir. Size bir gün döneceğini, elbet bir gün istediğiniz şeyi elde edebileceğinizi düşünmektir. Assında bildiğiniz şeyi bilmezlikten gelmektir KENDİNİZİ KANDIRMAKTIR.
(3. Nokta)
Anlamı umutsuzluktur. Bekleyip kendinizi kandırdığınız günleri hatırlamak ve bir sigara yakmaktır. İçinize çektiğinizde zehirlendiğinizi bilerek bu acıyı yaşamaktır. Bir anlık zevk için bütün hayatımızı bir hiç uğruna satmaktır. Anlamı AŞK YALANDIR '...'

2

Thursday, 8.07.2010, 14:44

bu güzel paylaşım için teşekkürler hemşo
bu yazıyı uyarı kabul ediyorum ve artık virgül kullanıcam :)

3

Thursday, 8.07.2010, 14:54

Anlamı gidenlerin arkasından bakmaktır: Gidenlerin ve geri gelmeyeceğinizi sandığınız şeylerin. Değer verdiğiniz ama bu değeri hiçe sayanların arkasından gözyaşı dökenlerin, kendilerini anlattığı bir işarettir. Sevgidir, aşktır; belki de en önemlisi ihanettir, güvendiğiniz kişinin sizi yarı yolda bırakmasıdır, umutsuzluktur, sabahlara kadar acı çekmektir. Bir çocuğun elinden şekerinin alınmasıdır. AĞLAMAKTIR.
gercekten çok anlamlı bir paylaşım olmus tesekkürler arkadasım bu güzel yazıyı bizlerle paylaştığın için.
noktalar küçüktür ama değerleri büyüktür ne kadar virgül kullansanda bir bitiş hep olucaktır bu bitişlerde noktalardan ibarettir:) eeee atalar ne demiş başlayan her güzel şey bitmeye mahkumdur...
bendede alışkanlıkmı vardır nedir bu üç noktayı hep kullanıyorum yeni farkına vardım:D...

KimliK

Stajyer

• "KimliK" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 8.07.2010, 15:23

bence özlemdir*sevgidir*saygıdır

• "<<berdush>>" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 8.07.2010, 17:05

bu üc noktanin anlami bize hec uymadi,bu yüzden kendime ve askima üc nokta kullanmayi yasak ediyom :P

emegine saglik abla,güzel paylasimin icin tskrlr.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 8.07.2010, 17:07

bu üc noktanin anlami bize hec uymadi,bu yüzden kendime ve askima üc nokta kullanmayi yasak ediyom :P

emegine saglik abla,güzel paylasimin icin tskrlr.

haha şimdi ben bu konuyu gördüm dedimki bebeme radyoda...o konu ne öle dedim...dedi noldu...

dedim ben sürekli 3 nokta ile yazarım herşeyimi alışkanlık...bide dedim msj lardada 3 noktadır konu adı bende...konulara isim vermem didim...hatta aşkımda aynı huyu dedim...anlamlarından dolayı kesin kavga eder benle didim emme allahtan yasak geldi bitek...haha
bah halen 3 noktalar var ama farkındaysan...malum alışkanlık :rolleyes:

emeğine sağlık bebem baktım eyü şeyler dimio okuyamadım epsünü :P akşama birine okuturum dinlerim bende:P

• "<<berdush>>" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 8.07.2010, 17:11

:gelgel: :gelgel: :gelgel:

• Özel mesaj gönder

8

Thursday, 8.07.2010, 17:11

Her yazımda üç nokta muhakkak vardır.Ama bende anlam kaybolup genelde alışkanlığa dönsede asıl anlamı şöyledir....

1. Dur.
2. Bitiyor..
3. Bitti ...

Paylaşıma teşekkürlerimle :thumbup:

• "Masum Masum" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Masum Masum"

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 8.07.2010, 17:51

bende cok kullanirim 3 noktayi
ama anlaminin ask seklinde diye bilmiyordum yada bir anlami var diye kullanmiyordum
benim icin 3 nokta "anlattigim bahsettigim sozun sonuna gelinmistir ve diyecegim bukadardir" demek oluyor :)

usta_37

Jüri

• "usta_37" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 8.07.2010, 18:45

Benim bu forumdaki tüm yorumlarimda (..) nokta vardir bu yorumlarin devami gelecek veya sözün devami vardir anlamında benim için,ne zaman sona geldigimi hissedersem o zaman (...)üç nokta koyar,ve yorum ve sözün bittigi anlamındadır,benim için..

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 8.07.2010, 18:48

Usta senle uyuyor düşüncemiz ;)
Bu arada İstanbulda fırtına ve yağmur alarmı verildi.Başladı yağmur,evindesindir inşallah..
Bizim güvenlik aradı,uyardı ardından yağmur indirdi..Allah zor durumdakilerin yardımcısı olsun... :S