Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

441

Sunday, 27.05.2012, 13:29

...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Meliscanan" (30.09.2012, 13:50)

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

442

Sunday, 27.05.2012, 14:15

Bir gün sormuşlar ermişlerden birine: "Sevginin
sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne
fark vardır?" Bakın göstereyim demiş, ermiş.

Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları
çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi
oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak
çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları
denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş ''Bu
kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz" diye bir
de şart koymuş. Peki demişler ve içmeye teşebbüs
etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir
türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En
sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar
sofradan.

Bunun üzerine şimdi demiş ermiş, sevgiyi gerçekten
bilenleri çağıralım yemeğe. Yüzleri aydınlık, gözleri
sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş
sofraya bu defa. "Buyurun" deyince, her biri uzun
boylu kaşığını çorbaya daldırıp, sonra karşısındaki
kardeşine uzatarak içirmiş. Böylece her biri diğerini
doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.

İşte demiş ermiş: ''Kim ki gerçek sofrasında yalnız
kendini görür ve doymayı düşünürse, o aç kalacaktır.
ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi
tarafından doyurulacaktır. Şüphesiz ve şunu da
unutmayın, gerçek pazarında alan değil, veren
kazançtadır daima.
alıntı

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

443

Sunday, 27.05.2012, 14:21

Eflatun'a iki soru sormuslar.

Birincisi ; "Insanoglunun sizi en çok sasirtan davranislari nedir ? "
Eflatun tek tek siralamis :

- Çocukluktan sikilirlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarini özlerler...
- Para kazanmak için sagliklarini yitirirler. Ama sagliklarini geri almak için de para öderler...
- Yarindan endise ederken bugünü unuturlar.Dolayisiyla ne bugünü ne de yarini yasarlar...
- Hiç ölmeyecek gibi yasarlar. Ancak hiç yasamamis gibi ölürler...

Sira gelmis ikinci soruya ; "Peki sen ne öneriyorsun?"

Bilge yine siralamis ;

- Kimseye kendinizi "sevdirmeye" kalkmayin! Yapilmasi gereken tek sey, sadece kendinizi "sevilmeye" birakmaktir...
- Önemli olan; hayatta "en çok seye sahip olmak" degil, "en az seye ihtiyaç duymaktir".

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

444

Tuesday, 29.05.2012, 11:09

Vereni '' MAĞRUR'', Alanı ''
MAHCUP'' Etmeyen Tek Şey
''SEVGİDİR..!''

Ve İNSAN ,
... ...
... İçindeki
Sevgisinin Ağırlığınca İNSANdır

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

445

Wednesday, 30.05.2012, 13:17

Vazgeçilmeyen...
Hep uzaktadır...Bazen çok Özlersin Onu...Birilerine Anlatmaya
Kalkarsın, AnlayamazLar...Çok insan Çıkar Karşına.. Kalbine Girmek
İster Ama; Sen İzin Vermezsin...Çevren Ne Kadar Kalabalık Olsada, Sen
Onu Özler, Onu İster,Yalnız Kalırsın...
Yavas Yavas Kabullenir, Onsuzda
Yaşamaya Alısırsın Ama; Asla vazgeçemezsin ... alıntı

• "DeRiNLiK SaRHoŞu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

446

Wednesday, 30.05.2012, 13:57

Sevgi Üzerine Bir Yazı

Nerede "kıskançlık" ve "bencillik" varsa, orada karışıklık ve her türlü kötülük vardır. Oysa, sevgi ve aşk öyle güçlüdür ki, bencilliği yok eder, şiddeti ve kabalığı giderir, insanları daha "duygusal", daha "sorumlu" yapar.

Sevgi ve aşk "köklü değişiklikler" yaratma gücüne sahiptir. Bencillik, sürekli olarak kendini ön plânda tutan, hemen her işte, "kendi çıkarları" doğrultusunda hareket eden, hep kendisinin "merkez" olmasını ve kendinden bahsedilmesini isteyen kişilerin ortaya koyduğu bir davranış şeklidir. Aslında az buçuk herkes bencildir. Ama bencilliğin de bir sınırı vardır. Bencillik, sahiplenmek, kontrol etmek ve hakim olmak isteyen egoizmden kaynaklanır. İşte bu egoizm, bencil bir insanın, kendi menfaati için, bütün diğer insanları, bir kalemde yok farz etmesini ve onları kendi bencilliği uğruna "kurban etmesini" doğurur.

Oysa sevgi ve aşk, her şeyi değiştiren, dünyayı güzelleştiren bir duygudur. Bencil insan en yakınlarına bile "zarar" verirken, sevgi ve aşk dolu yürekler dünyayı yaşanılır kılar. Sevgi ve aşk dolu bir hikayede bunu anlatalım.

Genç bir adam kendi kalbinin yörenin en güzel kalbi olduğunu ilan etmişti. Onu görenler de bunu onaylamıştı. Birden kalabalığı tam ortadan yaran yaşlı bir adam, genç adama doğru yürüdü ve "Niçin senin kalbin benim ki kadar güzel değil?" diye sordu.

Bütün kalabalık ve genç adam yaşlı adamın kalbine baktılar. Çok hızlı çarpıyordu ve içinde çok fazla yara bere, çentikler ve boşluklar bulunan bir kalpti. Yaşlı adamın yaşlı kalbinin, çok acı çektiği belli oluyordu. İnsanlar şaşırmıştı. Yaşlı adam bu kalbin, nasıl en güzel kalp olduğunu söyleyebilirdi. Genç adam gülerek, "Şaka ediyor olmalısın" dedi yaşlı adama. "Benim kalbim pürüzsüz mükemmellikte, seninki gözyaşları ve acılardan oluşmuş yara izleri ile dolu." "Doğru" diye yanıt verdi yaşlı adam, "Senin kalbin mükemmel gözüküyor fakat ben asla yaşlı kalbimi seninle değişmem. O gördüğün her yara, benim sevgimi verdiğim bir kişiyi gösteriyor, onlara kalbimin bir parçasını seve seve verdim, onlar da kendilerinden bir parçayı bana verdiler. Bu yüzden, bu parçalar benim verdiğim parçalara bazen tam uymadılar ve üstünde ya da köşelerinde pürüzler oldu. Fakat ben onların her parçasını tek tek seviyorum. Çünkü onların herbiri paylaşılan sevgileri, dostlukları bana hatırlatıyor."

Yaşlı adam derin bir nefes aldıktan sonra devam etti. "Bazen de sevgimin ve dostluklarımın karşılığını alamadım. O kalbimin içindeki yara dolu boşluklar da bu yüzden, ucu kıvrık bıçak gibi ve oldukça da acı verir ve hâlâ boşturlar. Bu da başka bir kalplerin de bana sevgi ve dostluklarını verebileceklerini, bu boşlukları doldurabileceklerini gösterir ve benim hala o umutla yaşamamı sağlar. Şimdi söyle genç, adam sence hangi kalp daha güzel?"

Genç adamın gözleri sevgi göz yaşlarıyla dolmuştu. Yaşlı adama doğru yürüdü ve kalbinden pürüzsüz ve güzel bir parçayı ona verdi. Yaşlı adam, genç adamın verdiği kalbi, dostlarının olduğu bölüme yerleştirdi, üzerine çentikler attı ve yerine bir güzel oturttu. Genç adam kendi kalbine doğru baktı artık eskisi kadar mükemmel ve pürüzsüz değildi, ta ki yaşlı adam ona kendi kalbinden eski fakat güzel bir parça verene kadar.

Genç adam ve oradaki kalabalık,o an, "gerçek kalbin güzelliğini" anlamıştı. Kalbi güzelleştiren onunla paylaşılan sevgi ve dostluktu. İçinde sevgi barındırmayan ve taşımayan hiçbir kalp gerçekten güzel olmazdı.

Alıntıdır.

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

447

Wednesday, 30.05.2012, 14:06

güzel paylaşımdı zevkle okudum tsklerrr

448

Wednesday, 30.05.2012, 15:47

Sen, gözlerinden ateşler saçarak, zehirli oklarını bana yöneltirken,

Ben sana âşık oldum Nehir...

Sen, tüm şatafatlı tanımlardan sıyrılıp en doğal halinle,
Yaramazlık yapan çocuklar gibi boynunu bükmüş bağışlanmayı beklerken,

Ben sana âşık oldum Deniz...

Yüreklere düşen ilk kıvılcımlar
Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk
Ve o uğursuz kaza! kadının belleğinde kalan son sözcükler
Sıkı tutun Nehir!...

Canan Tan

449

Wednesday, 30.05.2012, 18:38

Düş çarpışması...

Mağaranın soğuk ve terli duvarlarından başladım saymaya günleri...

Birinci gün dolunay...
İKinci gün tarifsizlik...
Üçüncü gün bekleyiş...
Dördüncü gün merak...
Beşinci gün isyan...
Altıncı gün kaygı...
Yedinci gün not defteri...
.........ve Sekizinci gün
düş çarpışması............

• Özel mesaj gönder

450

Wednesday, 30.05.2012, 19:11

Sen ne zaman aklıma gelsen
Aklım ve kalbimde savaş başladı.
İkiside bu savaşta yorulmadı.
Söz konusu olan sensen savaş başladı.
Kılıçlar çekildi...
Hiç yılmadılar....
Yorulmadılar...
Kazanamadılar ama;ikiside mağlub olmadı.
Bu savaşta yenilgiyi göğüsleyen...
Sadece bendim...

• Özel mesaj gönder

451

Friday, 1.06.2012, 21:35

sayki... gelmedin...
Ben sevdamı maviye yükleyip gönderdim sana.ne varsa kendime dair cıkardım hepsini ve sundum ellerine.beynimde, benliğimde, yüreğimde gizli hiçbirsey kalmasın,olece bil beni diye. öfkeden,acıdan şüpheden arındım, sana koştum. seni bulurum sandım, uzaklıkları aştım.adını haykırdım dağlara, yankılanan sesimi bir ben duydum. çocuk gibi kayboldum koca koca kentlerin ortasında, bi basıma yabancı yuzlere baktım. seni çagırdım gelesin diye, beni kayıp iklimlerden alıp bahara taşıyasın diye... gelmedin...
gülüşlerim yüzümde dondu, sensizlik gozyası olup aktı, yüreğim ıslandı. yıldızlara baktım, biri sensindir diye, orada da yoktun. oysa sana kosuyordum ben. içimde deli bi özlem, anlatılmaz bi aşk hasretiyle sana, kosuyordum. nerede oldugunu bilmiyordum; ama, seni bulacağıma dair umudumu büyütüyordum içimde. böyle bi sevdayı duyupda gelmemen mümkün müydü? ben anlatamasam sana, mavilerim anlatacaktı. denize bakacaktın ben, gökyuzunde ben. hani kuş konsa pencerene 'aşk,aşk' diye ötecekti. duyacaktın, yüreğin coşmuş bi ırmak gibi bana akacaktı, yüreğini dinleyip bana gelecektin... gelmedin...
şarkılar adadım sana, içinde hep sen vardın.seni yaşatmaya, sensizliğinde de yasamaya and içmiştim, yeminimi anlatan şarkılar adadım. her duyan hayran kaldı bu sevdaya, bi sen duymadın. 'duygu mesafe tanımaz' dedim, taa uzaklara bilinmez yollar haberciler saldım. şarkılarımı ezberlettim seni bulunca söylesinler diye. sana ulasacagını bilsem bi mektuba posta pulu olmaya da razıydım; ama, nasıl bi kaçış ki bu, ne bi iz bıraktın ne e bi haber. yine de gecenin ortasında, bigün kapım calar diye hep tetikte yattım. uykuları uyunmaz kıldım kendime, rüyaları görülmez. her tıkırtıda sıcradım, geleni sen sandım. sensizlik acısı yaşatır oldu beni. yediğim içtiğim özlem, sağ yanım hüzün, solumda yalnızlık. sen gelecektin, tükenecekti hepsi. ben yeniden ve hırsla sarılacaktım hayata... gelmedin...
şimdi bunca zaman sonra, seni yüreğimde hiç kimsenin dokunamayacagı biyere saklamısken ve sensizde olsa hayatın acımasız carklarında tek basıma ayakta durmaya calışırken cıkıyorsun karsıma olemi? çıkma... kal orada... gelişinin önemi yok artık. ben yine ole kabul ediyorum.
Yani Hiç Gelmedin!!!

ALINTIDIR....

• Özel mesaj gönder

452

Sunday, 3.06.2012, 17:59

453

Sunday, 3.06.2012, 19:59

Vazgeçilmeyen...
Hep uzaktadır...Bazen çok Özlersin Onu...Birilerine Anlatmaya
Kalkarsın, AnlayamazLar...Çok insan Çıkar Karşına.. Kalbine Girmek
İster Ama; Sen İzin Vermezsin...Çevren Ne Kadar Kalabalık Olsada, Sen
Onu Özler, Onu İster

Asla Vazgeçmezsin

Biz sevgimizden vazgeçmedik
Biz ne yüregimize girmeye çalişana müsade ettik nede
Başka sevenlerin sevdiklerine Kafamızı çevirdik
Lafları süsleyemedik amma
BİZ ADAM GİBİ SEVDİK..

• Özel mesaj gönder

454

Saturday, 9.06.2012, 09:31

AŞK NEDİR ?

Ask, iyi geceler öpücüğünü uzun tutmaktır. Beklentidir. Ask, delicesine flört ederken yanındakinin hiçbir şey yapmama hakkını teslim etmektir. Saygıdır. Aşk, zaaflarınız olduğunu ortaya çıkarır. Kabullenmektir. Aşk, simdi zamanı değil diye beklemeyi bilmektir. Sabırdır. Ask, saçlarda başlayıp topuklarda biten bir gezintidir. Kesiftir Ask, Seviselim demeden sevişmek, yanindakinin ne istedigini bilmektir.Anlasmaktir. Ask, baglandigini sandiginda, karsindakine hayir deme sansini tanimaktir.Inceliktir. Ask, korumaktir. Sorumluluktur. Ask, ciddi bir tokalasmayi kikirdamaya dönüstürmektir. Mizahtir. Ask, durma yoksa seni öldürürüm lafini duymaktir. Sehvettir. Ask, evinizdeki her seyin yerinin degistirilmesini kabullenmektir. Teslimiyettir. Ask, sevgilinizin ne oldugunu bütün çiplakligiyla görmektir. Gerçektir. Ask, saatin kaç oldugunu bilip aldirmamaktir. Nesedir. Ask, sizi kucaklayan kollarin, gittikçe daha çok sarilmasidir.Mutluluktur. Ask, gecenin bir vaktinde sen uyu, benim gitmem gerek dediginizde,uyanik kalip seni biraz daha görmeyi tercih ederim cevabini almaktir. Sicakliktir. Ask, tanidiginizi zannettiginiz insanin yeni yanlarini kesfetmektir. Tazeliktir. Ask, uyandiginizda rüyanizi yaninizda bulmanizdir. Düslerin gerçek olmasidir. Ask, kocaman yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir. Ask, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir.yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir. Ask, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir. Ask, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir.Kaderdir. Ask, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir. Ask, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur. Ask, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir.Kaderdir. Ask, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir. Ask, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur. Ask, pencereden disariya baktiginda kiminle oldugunu hatirlamaktir. Düsüncedir. Ask, rüzgarin agaçlarin arasinda dolasirken çikardigi sesi dinleyip sevgilisinin yanında olmadığına hayıflanmaktır.Yalnızlıktır. Ask, asla anlatılmayacak hikayelerdir. Özeldir. Kıymetini Bilene Tabii...

ALıntı

• Özel mesaj gönder

455

Saturday, 9.06.2012, 09:32

Sevmek yaşamaktır. Sevmek inanmaktır.Sevmek ölmektir.
Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır.
Sevmek sevdiği olmaktır.
Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.
Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.
Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşatılır sevilen. Ama kimi zaman sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur, vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden.
Sevmekte istemek yoktur. Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Bir şey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için istediğindir. Ondan O'nun adına istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin. Sevme özgürlüğünü istersin, kabul edilmesini istersin. İstersin ama bir gün gelir bu istekler de son bulur. Kendinden istersin artık. Sevgiliyi daha çok sevmek istersin kendinden. Sonsuz kılmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu, olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler.
Sevmek sevgiliyi istememeyi öğrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.
Sevmek, beklememektir. Beklentilerin son bulduğu bir duraktır o. Öyle ki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlasılmayı beklersin, ne onu anlamayı. Ne onun gelmesini beklersin, ne onun Leyla, Mecnun olmasını. Beklediğin bir şey yoktur sevmeyi becermek dışında.
Sevmek, gücenmemektir. Sevmek; sevmek istemektir.
Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi ögrenmek demektir.
Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır, sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektir. İhanetlere, hainliklere bile üzülmemektir. Sevgiliden gelen öl emrine bile ölürüm diyebilmektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak ucuna koymaktır sevmek.
Sevmek, ölmesini bilmektir.
Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, gözü, kalbi olmaktır. Ama artık onun bir şeyi olunmadığı bir zaman ölmesini bilmektir! Sevmek, vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almamaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasını bilmektir sevmek!
Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır o sevgiden.
Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir. Sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir.
Sevgilinin bakan gözüne bakmamaktır sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt verebilmektir.
Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşama döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır. Sevmek yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, evren olmaktır. Her şey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere.
Sevmek yürümektir gönüllerde. Sevmek güvenmektir.
Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır. Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye. Yakınlılıktır, doğallıktır, özdenliktir
Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlülüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çocuk masumluğunu taşımaktır sevmek.
Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır sevmek.
Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir.
Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir.
Sevgiliyle her şeyi göze almaktır sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı Cennete degitmemektir sevmek.
Sevmek, sevgiliyi cennet etmektir.
Sevmek bir olmaktır. Sevmek onaylanmaktır. Sevmek yaşamaktır.
Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır.
Sevmek sevmesini haketmektir.
Sevmek sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır.
Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır. S
evmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi.
Sevmek sevmesini bilmektir.
Sevmek ölmesini bilmektir. Sevmek SEVMEK olmaktır.
AŞK olmaktır. Ve sevmek inanmaktır. Aşk bir kere sevmektir.
Sevmek aşkın kendisi olmaktır.
Ölümü Özlemeyen Aşkı Anlayamaz..

alıntı

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

456

Saturday, 9.06.2012, 10:30

Adam ..gibi

SÖZ VERMEYECEKSİN..!!
Ardında duracak cesaretin yoksa...
Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmayacaksın.....
Ve ağlatmayacaksın.. Güldürmeyi öğrenmeden...
Ardında bıraktıkların olacak,
dönüp baktığında pişman olmayacaksın...
Pişman olacak adımlar atmayacaksın...
Ya uyanmayı bileceksin rüyadan,
ya da yaşayacaksın doğru dürüst...
Kısacası ''ADAM GİBİ''... yaşayacak,
''ADAM GİBİ ''yaşatacaksın hayatı...!
ALINTI

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

457

Saturday, 9.06.2012, 10:43

İNSAN KALIBIYLA DEĞİL, KİŞİLİĞİYLE, ONURUYLA, DÜŞÜNCESİYLE ve YÜREĞİYLE AĞIRLIĞINI KORUR..!!!

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

458

Saturday, 9.06.2012, 10:55

aşk________/)______./¯”"”/’)
....¯¯¯¯¯¯¯¯¯\)¯¯¯¯¯’\_„„„„\)
...¦ bir küçük kalp atışıdır
... ....¯¯¯¯¯¯¯¯¯\)¯¯¯¯¯’\_„„„„\)
............sahip çıkılası değerlidir ¦
....¯¯¯¯¯¯¯¯¯\)¯¯¯¯¯’\_„„„„\)
her gönülde anlam bulmaz
bulduğu gönülden de kolay çıkmaz... ¦ ¦ ¦

459

Saturday, 9.06.2012, 11:35

Bazen tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir...!

1. Sık sık seni seviyorum ve sana ihtiyacım var demeyi unutmayın.

2. Aşk şiiri yazın.

3. Yağmurda el ele yürüyün.

4. Radyodan onun için şarkı isteyin.

5. Ruj ya da traş kremi ile aynaya “seni seviyorum” yazın.

6. Çantasına, cüzdanına ya da yastığının altına küçük aşk notları saklayın.

7. Kahvaltıda kalp şekilli tostlar yapın.

8. Gazetenin kişisel bölümüne aşk notları yazın.

9. Şehir içinde fayton gezintisine çıkın.

10. Süpriz haftasonu tatili hazırlayın.

11. Sevgilinizin ufak tefek gündelik ev işlerini yapın.

12. Ajandasındaki uzak tarihlere ikiniz için randevular yazın.

13. En sevdiği restorana reservasyon yaptırın.

14. Gidilecek filmi seçmesine izin verin.

15. Ona ayak masajı yapın.

16. Kalp şeklinde bir kitap ayıracı yapın ve okuduğu kitabın arasına koyun.

17. Romantik müzik CD’si koyun ve dans edin.

18. Sadece ikiniz için sürpriz parti düzenleyin.

19. Sevgilinize pofuduk oyuncaklar alın.

20. Birbirinizin falını okuyun.

21. Birbirinizde en çok sevdiğiniz 10 özelliğin listesini yapın.

22. Bu listeyi göze görünecek bir yere koyun.

23. Onun adını vücudunuza dövme ile yazdırın.

24. İkiniz için bir fotoğraf albümü hazırlayın.

25. Birlikte kampa gidin ve sadece bir uyku tulumu alın.

26. Bir şişede, balonda ya da sandwichte aşk notu gönderin.

27. Sevdiğini bildiğiniz bir çizgi film karakterini taklit edin.

28. Birlikte duş alın.

29. Işıkları loşlaştırıp kanepede tv izleyin.

30. “Özür dilerim” deyip, öpüp barışan taraf olun
;) ;)

460

Saturday, 9.06.2012, 13:40

Sana sadece Gözyaslarimi haram etsem Cennet Hayalin Olur...