Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

by tayfun

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "by tayfun"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 21.02.2010, 14:47

Pc de Açılışında Sorun Var!!

Arkadaşlar arkadaşın pc sinde acılırken american yazan yazının en altında kırmızı bir yazı yazıyor aynen şöle:

Please press 'F1' key skip warning message of del key enter setup

Arkadaşlar aynen yukardaki gibi bir yazı yazıyor işletim sistemi wındows vista home basic açılırken neye bastıysalar böyle bir yazı çıkmaya başlamış sistemi geri yükleme yaptım ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

2

Sunday, 21.02.2010, 18:22

by tayfun,

aslında o uyarı geldiğinde üstte yazan yazı (uyarı) önemlidir.

eğer donanım kurulumlarınızda bir hata varsa size setup (BİOS) ayarlarınıza girip yeniden düzenleyiniz uyarısını o kırmızı ile belirttiğiniz yazı ile verir

örnek:

SATA-1: Maxtor STM3250310AS 3.AAF [indent] Ultra DMA Mode-6, SMART Capable ve Durum X
Auto-detecting USB Mass Storage Devices .. Auto-USB Yığın Depolama Aygıtları tespit ..
Device #01 : Generic USB SD Reader *HiSpeed* Cihaz # 01: Generic USB SD Reader HiSpeed *
Device #02 : Generic USB CF Reader *HiSpeed* Cihaz # 02: Generic USB CF Reader HiSpeed *
Device #03 : Generic USB SM Reader *HiSpeed* Cihaz # 03: Genel USB SM Reader HiSpeed *
Device #04 : Generic USB MS Reader *HiSpeed* Cihaz # 04: Generic USB MS Reader HiSpeed *

Keyboard not found Klavye bulunamadı
Please press 'F1' key skip warning message,or 'Del' Key enter Setup!
Lütfen basın 'F1' tuşuna atlamak uyarı mesajı veya 'Del' tuşuna Kur girin!

yani F1 tuşuna basarsanız PC o uyarıyı es geçip windows ekranına düşer eğer o hatayı çözmek isterseniz DEL tuşu ile BİOS ayarlarına girip düzenlemeniz gerekmektedir

BİOS bilginiz yoksa setup ayarlarını default olarak ayarlayın ve F10 yaparak pc yi kapatıp açın sorun düzelcektir

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 21.02.2010, 20:06

BİOS bilginiz yoksa setup ayarlarını default olarak ayarlayın ve F10 yaparak pc yi kapatıp açın sorun düzelcektir

Beracan setup ayarlarına nereden gircem onu söyle bana tam anlayamadımda ekle kaldırdan mı gircem??????

yani F1 tuşuna basarsanız PC o uyarıyı es geçip windows ekranına düşer eğer o hatayı çözmek isterseniz DEL tuşu ile BİOS ayarlarına girip düzenlemeniz gerekmektedir

Birde bunu demişsin de nereden BIOS hakkında pek bilgim yok resimli anlatım yaparsan BIOS la ilgili (yani nasıl yapacağımla ilgili) daha iyi anlarım..

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 23.02.2010, 22:00

Beratcan yardım edecek misin? Cevabını bekliyorum!!!!!!!!!

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 23.02.2010, 22:21

by tayfun,
bios ayarlarına ulasmak ıcın pc acılırken wındows yazısı gelmeden(pc actıgın zamandan itibaren) delete tusuna devamlı bas bırak

NOT: alttakı resım ornek olarak gosterılmıstır altakı gosterılen resımde f2 den setup ayarlarına ulasılıyor tayfun sız delete den ulasabılırsınız

ve önüne setup ayarları gelecek ordan bıos menusune girip istedigini yapabilirsin

kaydetmek ıcın f10 tusuna basıyoruz ve cıkan pencereden <Y> sectıgınde ayarların keydedılmıs olur

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 27.02.2010, 22:58

Re: Pc de Açılışında Sorun Var!!

Alıntı sahibi ""by tayfun""

Arkadaşlar arkadaşın pc sinde acılırken american yazan yazının en altında kırmızı bir yazı yazıyor aynen şöle:

Please press 'F1' key skip warning message of del key enter setup

Arkadaşlar aynen yukardaki gibi bir yazı yazıyor işletim sistemi wındows vista home basic açılırken neye bastıysalar böyle bir yazı çıkmaya başlamış sistemi geri yükleme yaptım ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

bu sorunu yasayan arkadas kasanin icindeki bios pilini cikarip 10 dak kadar bekleyip tekrar takip pc calistirsinlar
eger yine ayni ise bios pilini degistirmeleri gerekmektedir