Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "nedemeliyimki"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 4.05.2009, 07:45

port sorunu

Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım, smartnet marka kablosuz modem kullanıyorum, masaüstü bilgisayarımda port kapalı görünüyor kalabalık radyolara girdigimde ses ve yazılarda sürekli kesilme oluyor, az kişinin bulundugu yerlerde böyle bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.Nettede aradım tüm modemlerde port açmak için program diye bir program buldum fakat sanırım programda eksik birşeyler var açılmıyor. Smartnet marka modemde portu nasıl açacagımı bilen arkadaşlar varsa yardım rica ediyorum.Teşekkürler

2

Monday, 4.05.2009, 09:57

nedemeliyimki,

SmartNet ARC4p Modemlerde Port Açma

Modeminizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) Modeminizin IP nosunu (not almıştınız, örnek http://192.168.2.1) yazıp, Enter basın.

Aşağıdaki menü çıktığında Gelişmiş Kurulum tıklayın.

Gelişmiş Kurulum menüsünde önce NAT tıklayın, sonra Gelen Port tıklayın
.

Port Gönderimi menüsünü aşağıdaki gibi doldurun. Her satırın sonunda Add tıklayın.

Flatcast radyosu için gerekli port olan Protokol tipi ---> UDP olarak girin Lan port ve genel port olan bölüme --> 40123 girin aktiv kutusunu işaretleyin

NAT Ayarları menüsüne dönüp Ayarları Kaydet tıklayın.

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 4.05.2009, 10:37

çok teşekkür ederim beratcan bunları yapmadan önce sanırım sabit IP alınması gerekiyormuş önce onu yaptım, daha sonra yazdıklarını uygulamak istedim ama aynı menü çıkmadı, birde firewal dan kaynaklanıyor sorunum onu pasif duruma getirirsemde güvenlik duvarı olmayacak, sanırım ben az kişi olan radyolara girmekle yetineceğim, harcağının emek için çok sağol

4

Monday, 4.05.2009, 10:41

nedemeliyimki,

Tabiki önce ip sabitlemesi yapmalısınız onu yaptığınızı düşünerek verdim port açma bilgilerini

eğer hala mapping kırmızı ise FİREWALL ayarlarında flatcast UDP port için 40123 'e izin vermelisiniz veya onu yapamazsanız FİREWALL' ı kapamalısınız

bütün bunları yaptıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız işletim sisteminizdeki güvenlik duvarından yine flatcast UDP portu için 40123 'ü serbes bırakmalısınız

yine olmazsa pc nizde flatcast portunuzu engelliyen herhangi bir firewall yazılımı yüklü olup olmadığına bakmalısınız

örnek: virüs programları , güvenlik yazılımları ,vs.vs

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 4.05.2009, 10:44

sizi çok meşgul ettim ama pc hakkında çok fazla bilgin yok yönlendirilince yapabiliyorum, frewal hakkında yaptığım araştırmada pc de olması gerektiği olmazsa tehlikelere açık olduğumuz yazıyordu, kapatmam çok büyük sorunlar teşkil edermi acaba?

6

Monday, 4.05.2009, 10:48

nedemeliyimki,

firewall ı komple kapamak demek davetsiz misafirlere hoşgeldiniz anlamına gelir

yanlız flatcast UDP 40123 portuna izin vermek ise sadece o portun açık olması demektirki flatcast portu güvenli port'tur

sadece flatcast UDP 40123 portunuza izin vercekseniz onuda modeminizin firewall ayarlarından yapmalısınız ozaman sorun olmuycaktır

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 4.05.2009, 11:04

maalesef yapamadım nat ı tıkladıgımda menüsü yok, firewall ıda kapatmak istemedim, zahmetiniz için çok teşekkür ederim, yüreğinize sağlık uğraştırdım sizi saygılarımla

8

Monday, 4.05.2009, 11:09

nedemeliyimki,
NAT ayrı bölümde FİREWALL ayrı bölümde üstteki resimde bakarsanız Firewall biraz altta ordan yapcaksınız firewall ayarlarını

eğer firewall sizin modemde çıkmıyorsa demekki modeminizin modeli farklı ozaman firewall ayarlaınızı sizin kendi güvenlik duvarından flatcast için açmalısınız

bilgisayarınızın kendi güvenlik duvarından flatcast için port açmak alttaki başlıkta mevcut

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=22999#22999

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 4.05.2009, 11:13

marka aynı sanırım model farklı neyse sağlık olsun, çok sağolun