Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

381

Wednesday, 11.04.2012, 15:23

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

382

Wednesday, 11.04.2012, 15:30

Seni ÖZLEDiM desem,,bir gece YiLdizLari topLayip GeLir misin YÜREGiME...? eLLerimi acip MutLuLukLarini istesem,,GüLüsLerinLe düser misin GÖZBEBEKLERiME...? RüyaLarimda sana bir yer ayirsam,,AydinLiginLa girer misin Kara GECELERiME...? AgLasam bir gece yarisi,,bir tutam ümit verir misin GELECEGiME...? ve Yasam boyu Seni SEVECEGiM desem,,Sevgi oLup yerLesir misin ÖMRÜME...?!

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

383

Wednesday, 11.04.2012, 15:37

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

384

Wednesday, 11.04.2012, 15:59

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

385

Wednesday, 11.04.2012, 16:01

...

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Meliscanan" (30.09.2012, 13:49)

dilan_35

Orta Düzey

• "dilan_35" bir kadın

• Özel mesaj gönder

386

Wednesday, 11.04.2012, 16:06

387

Friday, 13.04.2012, 16:33

YAĞMUR
Denize düştüğünde deniz,
Yeşile düştüğünde yeşil,
Toprağa düştüğünde toprak kokar...

Saçına düştüğünde sevgi,
Eline düştüğünde özlem,
Göğsüne düştüğünde aşk kokar...

Hiç yağmuru göğsüne düşürdün mü ?

388

Friday, 13.04.2012, 16:42

Ey Yâr!

Sözlerin kalbe hükmedemediği, sözlerin yitik kaldığı ayaz gecelerin başlangıcındayım. Sen yoksan eğer bil ki hiçbir sözün manası yok. Sen yoksan eğer bütün rüzgarlar bu diyarda zemheridir bana.! Nazarın kalpleri yaktığı demdeyim. Nazar edecekse senin gözlerin etsin bana ve kor edecekse beni bende sen etmelisin. Dilin hu dedikçe benim kalbimin atışları zikri daimde... Yüreğim vav gibi sukut etmekte. Kalbinin sonsuza meylettiği yerdeyim... Senin yokluğunun eleminin merkezindeyim ey Yâr? Sensiz seni ayaz gecelerin ortasında bekleyişler deyim.Sen susanda rüzgâr susmuyor burada. Senin yerine rüzgar konuşuyor, penceremin camlarına sanki sen vuruyormuşsun gibi vuruyor.
Ey Gönül! Anlamayanlar seni üzerler, kırarlar ve ağlatırlar; hatta seni deli, divane edip kör düğüm ederler, kalbini, yüreğini ve elini ayağını bağlarlar. Sen içi tatlı, dalında rengârenk salkım salkım asılı duran bir üzüme benzersi n, bu yüzden bütün eller seni hep kırarlar... Gel ey yar sen bir bu bağın üzümü ol ve sahibini sarhoş eyle?
Öyle sarhoş olsun ki sahibin hep senin şarap küpünden içsin.Düşenin kurtuluşu kolay olmasın ve güzelliğin hep derin kuyu olsun ve bakan gözler hep içinde kalsın ey yar! Yar diyelim ve HU ile yanalım yürekten yüreğe kor ateş gibi ve pervane olalım birbirimize ve alevlendirelim gönül közlerimizi?

Sana dair bir şeyler azmak istedim sensizken, ama kalemim kâfi gelmedi sözlere?

Sana dair kor kelamları düşürdüm mavi mürekkeplerin satırlarda buğulandığı demlerde?

Mevlananın dediği gibi ışık saçmak için YANMAK? lazım, sevgi olmak için, sevebilmek için toprak gibi ateşlerde pişmek lazım ey yar!...

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

389

Saturday, 14.04.2012, 14:00

.........Ne tutkuymuş be sana olan tutkunluğum,,,,,,,,,,,,

.......................Bir türlü,,,,,,,,,,

..............................Geçmedi gitti............

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

390

Saturday, 14.04.2012, 14:01

İçimde öyle bir yer kapladınki .....Benim diyen alamaz o yeri ...
SEN içimde hep birinci ...Tek dağımın zirvesi...
Hep en sevgili,,,,,,,Olacaksın bilki .............

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

391

Saturday, 14.04.2012, 14:05

Öyle özledimki seni ....Özlemlerim içimde birikti....
Birikti...Biriktii...Taştı....
Ama seni sevmekten hiç vaz geçmedi....Alıştı sadece.....
Özlemlerime sarılıp uyudu ...Sessizce....

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

392

Sunday, 15.04.2012, 11:47

Sevdan üflendi bikere
vakit aşk-ı kıyamet
Sen kopuyorsun yÜreğimde
Gönlüm gönlüne emanet....

393

Thursday, 19.04.2012, 10:32

Diyorsun ki! Aşık oldum, "Yalan"...
Aşk ile yanmadan gelme kapıma...
Diyorsun ki: Yanıyorum,
tamam ama "kül" olmadan gelme kapıma...

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

394

Friday, 20.04.2012, 00:26

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (20.04.2012, 07:15)

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

395

Friday, 20.04.2012, 00:27

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (20.04.2012, 07:14)

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

396

Friday, 20.04.2012, 00:28

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (20.04.2012, 07:13)

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

397

Friday, 20.04.2012, 00:32

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Nisa Nisa" (20.04.2012, 07:10)

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

398

Monday, 23.04.2012, 18:28

Erkeklere göre aşk nasıldır?

Aşk biraz oyun oynamaya benzer ama bilin ki oyun arkadaşınız olan erkek, ilişkinin başındaki heyecanını ve coşkusunu zaman içinde yitirecektir. "Tavada balık" halinde, "göçebe leylek" haline kadar erkeğin aşkmetresi nasıl çalışır, bir bakalım...

Erkeğin yatağında aslan hali...

Bir roman kahramanını andıran aşığınız yavaş yavaş ölçülmeye başlasa da, aşkının olgunluk dönemindedir şu sıralar. Ayakları yere basan tutkulu bir sevgilidir o. Sürprizler, ansızın aramalar gereksizdir artık. Başlardaki aşk oyunları, onun için sıkıcı hatıralardır şimdilerde. Evin başköşesine kurulmuş asil aslan pozundan pek hoşnuttur. Aşkınız şu an "slow motion" bir film tadında ilerlemektedir. Bu dönemde kanepede beraber televizyon izlenir, yemek yapılır, balığa çıkılır. Alışkanlıklar da devreye girmeye başlamıştır çoktan. Sofrayı hazırlarken sizi boynunuzdan öpmesi, işten çıkmadan önce arayıp ek bir şey olup olmadığını sorması, beraber markete gitmek için teklifte bulunması artık günün sıradan olayları haline mi dönüşüyor? Aman dikkat, ilişkinin bu dönemini monotonluğa kaptırırsanız, dönüşünüz çok zor olabilir. Tek çare değişiklik

Erkeğin tavada balık hali...

İlişkinin en yeni, en heyecanlı zamanları. Bu dönemde durmadan aranırsınız. Sulu sepken kompliman yağmurları altında boğulduğunuzu hissedersiniz. Neredeyse bir seli andıran bu yağmurları çok özleyeceğinizi biliyor musunuz? Ama o ne kadar uçarsa uçsun, sizin ayağınız yere basmalı. Bu dönemde kontrolden çıkarsanız, büyük umutlarla başladığınız ilişkiniz ışık hızıyla sona erebilir. Aşk dolu tutkulu sözlerini, pembe kutulardaki hediyeleri kabul edin ama bu masala kendinizi fazla kaptırman. Saat on ikiyi vuracak ve büyü bozulacaktır. Aceleyle yerseniz, bu lezzetli balığın içindeki sivri kılçıklar boğazınıza batabilir.

Erkeğin çimende bukalemun hali...

Hayatında kimler var, Allah bilir... Şimdi sevgilinizin en kurnaz zamanları, sizi kaybetmeyi asla göze alamaz ama bir yerlerde kırıştırmaktan da geri kalmaz. Siz onun mükemmel bir sevgili olduğunu anlatadurun ama gözünüzü de dört açın. Bulunduğu ortama göre ne yapacağını iyi kestiren aşığınızı kontrol etmek oldukça zordur. Her yaptığı hareket öyle planlıdır ki, hiçbir şeyden şüphe etmezsiniz. Onu ele verecek olan şey, 360 derece dönmesi olacaktır. Yani, nasıl olur da birden bire ilişkinizin ilk günlerindeki heyecanlı ve ihtiraslı adama döner. Onca zaman sonra gelen bu parlayışı, bu tazelenmeyi hiç hayra yormayın. Artık açık sözlü ve güçlü olmanın zamanıdır. Sevgilicilik oynamak size göre değil, kısa bir dönem sonra onu terk etmelisiniz.

Erkeğin kafesteki kuş hali...

Taze ve coşkulu ilk demlerden sonraki dönemdir bu. Evcimen erkeğiniz sizin sıcaklığınıza alışmıştır. Mutludur, huzurludur, ama kalbi pek hızlı atmamaktadır. Sırnaşıklığı uçup gitmiştir; gülmesi, oturması, kalkması yerinde bir erkek vardır karşınızda. Tam kıvamındadır bugünlerde. Nazikliğini hala korumaktadır. Size olan aşkı şüphe götürmezdir. Kafesteki kuştur yani. Sevilmekten pembeleşen yanaklarınızla ve parlayan gözlerinizle hemen bir fotoğraf çektirmelisiniz çünkü şu an dünyanın en güzel kadınısınız. Yapmanız gereken, kuşu korkutmadan elde tutmaktır. Aşkın bu deli dolu zamanlarında onunla mutlaka arkadaş olmalısınız.

Erkeğin ağaçta baykuş hali...

Gözleri dışarıya kaymaya başlamış, ama siz fark etmiyorsunuz. Artık sizi sadakatine ve aşkına inandırmıştır, fakat kalbi yeni avlar peşindedir. Şu an gözlem dönemindedir, gözüne kestirdiği an harekete geçecektir, ona göre. Artık dokunuşları ve bakışları heyecan verici değildir. "Hiçbir şey eskisi gibi değil" diyerek başladığınız ve beraberliğinizi sorguladığınız muhabbetlere katlanamaz. Kaprissiz ve soru sormayan kadın hala mükemmel kadındır. Bu yüzden, bu dönemi sessizce ama onu uzaktan dikkatle izleyerek geçirmelisiniz. Kangren olmuş ilişkinizi yola sokmanın ender çözümlerinden biridir bu. Hala çekici ve güzel bir kadın olduğunuzu bilmesi gerekiyor. Sakın bakımdan vazgeçmeyin ve formdan düşmeyin.

Erkeğin göçebe leylek hali...

Kendinizi onsuz olmaya alıştırın, artık bir arada olmanız imkansız. Bir sürü aşamadan geçerek ayakta kalmayı başarmış ilişkinizi sürdürmeye çalışmak, mutsuzluktan başka bir şey getirmez. Hala çok seviyorum diyorsanız, bir de ona bakın. Hiçbir şekilde dönmeye niyeti yok. Bir sürü duyguyu tüketmiş. Bu dönemde erkekler sessiz kalmayı tercih ederler ama konuştukları zaman şefkat doludurlar. Gözlerine baktığınızda sizin için parlayan o ışığı artık göremezsiniz. Kafası yeni hayatıyla oldukça meşguldür. İçinizde olan biteni kavrayamaz, çünkü sizi bir arada tutan ortak duyguyu hissedemez hale gelmiştir. Her iki taraf için de artık yola çıkma zamanıdır, ama farklı yönlerde...

• "DeRiNLiK SaRHoŞu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

399

Tuesday, 24.04.2012, 09:09

Aşk üstüne üç nokta

"Konuştun güneşi hatırlıyordum
Gariptin yepyeni bir sesin vardı
Bu ses öyle benim öyle yabancı
Bu ses saçlarımı ıslatan sessiz bir kardı."

Aşk, yeniliğin ta kendisi... Onda bulunan her kımıldanış, her başkaldırı ruhun,hayata ve statükoya meydan okuması. Aşk insanı yeniler. Sevgi gibi durgun ve uysal değildir. Sevgi benim nazarımda gelenekçidir. Geleneklerine bağlı yaşlı biri gibi uysal ve sabırlı. Oysa aşk fütürist ve yepyeni bir sestir. Aşk yüzeyden konuşmaz. Ruhun ta derinliklerinden gelir onun sesi:
"Sessiz derin sonsuz yaslı duvarlar önünde
Türküler içinde en şen en senin olanı söyle"

Bir bakıma ruhun sesini duyumsamaktır aşk. Hayır ses değil haykırış, sessiz çığlık. Sessiz çığlık! Sadece yaşayan bireyin hissedebileceği "sessiz çığlık". Ama dosdoğrusu başlangıçları yaşayanlar için. Mecnun'u hatırlayın; aşk onda önce sessiz çığlık, sonrası korkusuzca haykırış!

Aşk bir tanımayış değildir. Aksine bütünüyle tam bir kabullenme. Belki de bu kabullenme onu sevgiden üstün tutuyor. Aşkı, sevgiyle eş tutamayacak kadar üstün görüyorum. Ali Şeriati'nin ifade eylediği gibi: "Sevgi bir pazarlık, alışveriş; aşk ise teslimiyet." Nedense aşkı kategorilere ayıranlar ona sınırsız bir teslimiyet noktasından bakamıyorlar. Eğer bakabilselerdi, aşkı derecelendirip sınıflandıracaklarına, teslimiyetine "teslim" olurlardı.

Aşka hüküm vermek ne haddime. Ama bütün bunların üstüne, aşk üstüne şunu demek geliyor içimden: Aşk ruhun bütün inceliklerini toplayıp serpmektir hayatın üstüne. Belki de "En Sevgili"ye oluruna ve olmazına "hepsi ben" demektir. Hepsi ben. Bütün günahların, çıkmazların, aykırılıkların ve suçlamaların "hepsi ben". Gülün dikeni de ben, maşukun feryadı da.

Kendimi hiçbir tarihsel aşk kahramanı ile özdeşleştirmiyorum. Aşkı yaşıyorum ve ruhumu "yeni" buluyorum. Belki de samimiyeti ve teslimiyeti tekrarda değil, yenilikte arıyorum. Aldanmıyorum, kendimi avutmuyorum, nostalji yapmıyorum. Kokuşmuşluklarına, tekrarlarına, paryalaştırmalarına karşı "aşk" ile ruhumu temiz tutuyorum. Ve belki de en önemlisi, aşkı ruhumun ve insanlığımın sigortası olarak görüyorum:

"Aşk siyahın beyazdan ayrıldığı
Samanyolunda yürüyen bir karınca"

Diyebilirim ki "Sınırsız'ın" sınırlısı evrenin içinde görünmezliğin, soyutlanışın sırrına sahip timsal olarak görüyorum aşkı.

Aşk bir "ayrıştırmadır" benim zamanımda ve mekanımda. Gönüllü koruyucularla, sahipli yalancıların ayrıştırması. Ruhumu çepeçevre saran aşk "yerlilerin aşkı". Oysa "sahipliler" aşkı bir aldatmaca sanıyorlar.

Belki de bütün bu ahkâmların üstüne, en hakikisi olan, son söz olan "teslimiyet" üstüne, özü olan "samimiyet" üstüne, bütünü temsil eden "AŞK" üstüne:

"Ey gönüllerin en yumuşağı en derini
Sevgili
En sevgili
Ey sevgili
Uzatma dünya sürgünümü benim"

Yazı alıntıdır...

• "€fsunn" bir kadın

• Özel mesaj gönder

400

Tuesday, 24.04.2012, 17:44

Sensizken anlamını yitirdiğim hayatımsın..Bütün kelimelerime yüklediğim
anlamsın..Sen diye başlayıp da bitiremediğim üç noktamsın..
Sen, sen ille de sen diye, durup durup nefes aldığımsın..
Sen varsan ben varım dedirtecek kadar, kendimi hiçe saydığımsın..
Kaderi kaderime yazılsın diye, her gün Yaradana yalvardığımsın..
Aklımda, yüreğimde ve duamda olansın....