Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

2,841

Saturday, 3.01.2015, 14:53

Mevsim kış
Zemheri soğuk kapıda
Kalbim Sevginle sıcacık..

2,842

Monday, 5.01.2015, 16:00

Bir insanı hiçbir sebep yokken, yüreğinizde sıcacık hissediyorsanız;
-İşte bu gerçek sevgi'dir..
Erich Fromm

2,843

Tuesday, 6.01.2015, 15:09

Birine " sevgilim " dediğin zaman, yanında gözlerinin içine bakmaya utanmayacaksın. Öyle romantik fısıldaşmalarmış elele tutuşup bakışmakmış bundan ibaret olmayacak. Deli gibi seveceksin. Yağmurun altında elele tutuşup koşturabilecek kadar çılgın , sürekli " ilaçlarını aldın mı?" diye kontrol edecek kadar aşık olacaksın. Gözlerine bakmaya hem kıyamayacak hemde doyamayacaksın. Kollarındayken kendini çok iyi hissedeceksin. Onun yanında istediğin kadar saçmalayıp istediğini söyleyeceksin. Öyle ağır başlı takılmaya falan çalışmayacaksın rezil olmamak için. Bazen dizlerine yatıp hayal kurabileceksin. Tek bildiği kelime oymuş gibi sürekli "aşkım" diye hitap etmeyecek " bebeğim, meleğim" diyecek sana . Derdin olunca gidip anlatabileceksin o da sıkılmadan dinleyebilecek ,yardım edecek.Sana sadece sevgili değim " arkadaş , abi , sırdaş " Tutku şefkat sevgi her şeyden biraz barındırabilecek içinde. Ve öyle sebepsiz yere gitmelere de kalkışmayacak. Sen ona ihtiyaç duyduğun için değil de , kendisi muhtaç olduğu icin kalacak. "Ben gidiyorum" dediğinde " hayır kal! seni yanımda istiyorum" diyebilecek kadarcesur olacak. Geçmişinin nasıl olduğunu ondan önce kimlerin gelip geçtiğini umursamayacak. Çünkü kalbinde tek olduğunu bilecek. Hayatını seninle geçirmekten öte , o nun hayatının tamamı sen olacaksın . Senin olacak ! seninle olacak !

2,845

Tuesday, 6.01.2015, 16:08

Ah be sevdalım! Seni yazmazsam ölürüm. Oysa ben yaşamak istiyorum. Ne kadar da söze geliyor aşkın, sana başlayınca kelimeler hazır kıta bekliyor zihnimde. Bir tek marş dememi bekliyor sanki!

Bu ne kadar yazmaktır seni, aynı zamanda sayfa sayfa yanmaktır, mürekkep mürekkep kanamaktır.Yazdıklarım senden ibarettir başka hiçbir kimse yoktur. Yazdıklarımda hüzün kokusu var lebaleb, acı var tıka basa, aşk var ölesiye.

Kağıda bakıp da sevgiliyi görmemek, körlüktür. Kağıda dokunup da yürek yanıklığını hissetmemek donmuşluktur. Hayatın her anına sirayet eden ve insanın her noktasına değen sinen aşk, size de tesir etmiyorsa ve kalbi bir cereyana vesile olmuyorsa va-esefa size!

Rabbin huzuruna aşkla çıkmaz mısınız? Fikrinizin peşine aşkla düşmez misiniz? Yazmayı yahut okumayı aşkla yapmaz mısınız?

- Sahi aşk deyince siz ne anlıyorsunuz? Eğer kötü bir şey olarak algılıyorsanız terbiyesiz derim size.Yok eğer iyi bir şey olarak algılıyorsanız sorgulamayı bırakıp yaşayın aşkı derim.

Oynadığınız futbol da bile aşk yoksa başarılı olmazsınız. Sevdiğiniz müziği dinlerken bile aşk olmalı içinizde...İzlediğiniz filmde...Çalıştığınız işte... Kalpten anlamayana ne kadar da yavan gelir yazdıklarım, halden anlamayana ne kadar da yaban kalır söylediklerim. Aşka düşmeyene ne kadar da basittir ifadelerim. Yazdıklarıma alaycı, kuşkucu ve kıskançlık içinde yaklaşanlara acıyorum. Yürekten gayri sermayemiz mi var? Aşktan öte neyimiz var? Alem aşk üzre inşa edilmiştir, insan aşk üzre halkedilmiştir. Küfrü hak ediyoruz da aşkı mı hak etmiyoruz. Bunu hakketmek lazım yüzüğümüze.Ve yaymak lazım cümle aleme.

Sadede geleyim. Asıl mevzu sensin bende, derin mi derin!

Güzel olan tek şey sensin bana bu yeryüzünde! Çiçek de sensin bana, güzel yüz de, huy da! En tatlı yemiş de sensin bana, içecek de! Güzelliğin resmi sensin bende çizilmiş... Aşkın söze dökülmüş hali; şiirim her şeyim...Varım yoğum seninle ne de yoğunum, sensiz ne de yoğum! Sensiz ben neyim? Seni görmeyen beni anlayamaz, Hazreti Yusuf'u görmeden Züleyha'yı da yargılamış ve suçlamışlardı ya! Önyargıları yıkmak zordur ama ben seni her şeye herkese aldırmadan seviyorum. Doyasıya, kanasıya, ölesiye... Bu yüzden gönülden gelen bir hisle ve sesle "Ben güzelden anlarım."diyebiliyorum yani senden!

Aşk ile uyanan bir çift göz aşkla uyur. Aşkla konuşan bir dudak aşkla susar. Aşkla doğan bir can aşkla ölür. Aşktan gayri nemiz var? Arazileriniz mi önemli, arabalarınız mı, katlarınız mı? Yoksa düşünün biraz; aşınız mı, yaşınız mı, kaşınız mı, başınız mı, aşkınız mı?

Ömür aşkla güzel bana, yani seninle!

- Ne iş yapıyorsun? diye sorsalar bana yanıtım hemen:

- Onu seviyorum, olur. Yani anlayacağın herkesin aşkı kendisine...

Öyle bir noktaya ulaştım ki gülüyorum bazen. Beni anlamayana, anlamak istemeyene, bana karşı art niyetli olana... İnsandan aşkı çıkart, ne kalır geriye? Bir bak! Kalpsiz o kadar insan var ki, yanmaz hiç kimseye... Bu toplumun birbirine yanan insanlara ihtiyacı var.Yanma ise aşkla olur, kalple...

Ah be maralım! Toplum ne de basite alır olmuş güzel şeyleri. Her türlü melanet sayfalarda kir kir akarken ahkam kesmeyenler iki satır aşka bıçak biliyorlar. Her türlü küfür dudaklarda özgür bir şekilde sarf edilirken haya etmeyenler, iki üç dizede geçen aşka çelme takıyorlar. Her türlü zararlı madde ölüm ölüm tüketilirken itiraz etmeyenler, mesele aşk olunca kahraman kesiliyorlar.

Bu toplum gidecekse eğer aşksızlıktan gidecek!

Hiç kimse uyarmadı demeyin!

2,846

Tuesday, 6.01.2015, 16:14

Haydi, söyle, hatta anlat uzun uzun bana, çekinme neden sevgisizlik dolu sokaklarda sabahladığını, vefasızlık esen uçurumların kenarında neden gezdiğini anlat çekinme anlat bana. Neden, yüreğini ikna edemedin sevgi sahilinde gezmek için? Sessizlikten isyan eden çaresiz bakışlarını, neden tebessümsüzlük dolu yarınsızlığın içine hapis ettiğini anlat haydi, çekinme...

Bak, nasıl titriyor ellerin.

Bak, nasıl yüreğin kıpırdanmanın depreminde...

Bak, gözlerin nasıl yaşamanın mutluluk dolu sahilinde gezinmek için, can atıyor.

Haydi, anlatmayı söylemeyi dene az konuş? Ne oldu dilinmi lâl oldu?

Umutlarını yarına taşımak adına, bana anlat, umutsuzluğunu...

Dilin gibi bari gözlerin susmasın gözlerin ile konuş ben anlarım seni, çaresizliğin denizinde boğulma...

Uzun uzun anlat ki kaybolan bedenini, hislerini, düşüncelerini, bakışlarını açığa çıkaralım görünür olman için hayata doğru bir adım atman için, az gülümsemen için ne olur az konuş bana anlat, ben dinlerim ben seni.

Senden on adım önde koşan yalnızlığını, mutluluğun neşeli gülücükleri ile yakalamak için, bana çekincelerini söyle beraber onları yok edelim, beraber sessizliğini gülücüklerin neşeli sesleri ile değiştirelim, haydi çekinme yaklaş, yaklaş anlatmaya başla. Selâm ve dua ile.

Mehmet Aluç

2,847

Friday, 9.01.2015, 22:58

Ölene dek yanımda kal benimle yaşlan istiyorum ..
Aynı evi paylaşmak istiyorum seninle.
Gece mutfaktan tıkırtılarını duymak , banyoda diş fırçanı görmek istiyorum.
Uykudan uyanınca elimi yanındaki yastığa uzattığımda yanımda nefes alışını hissetmek istiyorum .
Küsüp küsüp barışmak sonra soluğu koynunda almak istiyorum.
Beni hep sev istiyorum.
Ölene dek yanımda kal benimle yaşlan istiyorum ..
Kısaca benim ol istiyorum..!

Atilla_Ky

Moderatör

• "Atilla_Ky" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2,848

Saturday, 10.01.2015, 15:05

Adam dediğin öyle önden önden gitmeyecek,
Çıktı mı sokağa kadınını kolunda gezdirecek,
Ne de olsa "Çiçek dalında güzeldir"...

2,849

Saturday, 10.01.2015, 21:50

Sizi bütün dünyanın sevmesine gerek yoktur aslında...
Birinin sizi dünyalar kadar sevmesi yeterlidir.

2,850

Sunday, 11.01.2015, 21:24

Hayatımda biri yok,birinde hayatım var diyebilmektir aşk...

2,851

Sunday, 11.01.2015, 21:36

Sevgilin olabilecek bir çok insan olabilir;fakat sevdiğin olabilecek insan birtanedir

@shley

Orta Düzey

• "@shley" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,852

Sunday, 11.01.2015, 22:07

Sevmek guzel sevildigini bilmek dahada guzel. :)

2,853

Sunday, 11.01.2015, 22:52

“Seni sevince pazara çıktım sevinçten.” :)

Didem Madak

2,854

Monday, 12.01.2015, 15:54

İyileştiren sevgilere ihtiyacı var insanın..
Seni tüm zaaflarınla,hatalarınla kabul eden,
Tüm korkularınla bilen,
Sorgusuz ve hesapsız,
Şartsız ve koşulsuzca seven...
Bencilce olmayan,
"Benim" den önce 'senin 'olan,
Onaylamasa da kabul eden ....
Omuzlarındaki tüm yüklerinden seni azad eden,
Keder değil yaşama sevinci veren,
Düşüncesi bile gülümseten,
İyileştiren, iyi gelen sevgilere ihtiyacı var insanın....

2,855

Monday, 12.01.2015, 16:00

Sevgi;açıklamasını hiç yapamadım kendime..Bulduğumda ise kaçırı verdim.Nereden bilirdim uçup gideceğini kuşlar misali...

2,857

Wednesday, 14.01.2015, 16:17

Sevmek,
Bir omuza yıllarca baş koymaktır,
Bütünleşmektir.
Sıkılmadan hayatı paylaşmaktır.
Sevmek bir eylemdir,
İki varlığın birbirine özünden bağlanmasıdır.
Sevmek yalnız güçlü bir duyguya kapılmak değildir;
bir karardır, bir yargıdır, bir söz vermedir.
Sevmek bir şeyin “içinde olmaktır”
bir şeye “kapılmak” değil…
Sevmek almak değil,
bir şeyler vermektir…..
Erich Fromm

2,858

Thursday, 15.01.2015, 14:05

İyileştiren sevgilere ihtiyacı var insanın
Seni tüm zaaflarınla hatalarınla kabul eden
Tüm korkularınla bilen
Hesapsızca ve sorgusuz
Şartsız ve koşulsuz
Bencilce olmayan
"Benim" den önce senin olan
Onaylamasa da kabul eden bir yumuşaklıkta
Kalbinin içi kadar bir uzaklıkta
Sonuçta değil süreçte iyi gelen
İyileştiren sevgilere ihtiyacı var insanın.
Düşüncesi bile gülümseten
Omuzlarındaki tüm yüklerinden seni azad eden
Keder değil yaşama sevinci veren
Tüm yaralarını kendi bile fark etmeden saran
İyileştiren iyi gelen sevgilere ihtiyacı var insanın.
Beklentileriyle yormayan fazla soru sormayan
Yanında sen gibi sen olduğun
Tüm yanlış bildiklerini unuttuğun
Hiçbir hesap yapmadığın yapamadığın
İyi gelen iyileştiren sevgilere ihtiyacı var insanın.
Seni kalıplar içine sıkıştırmayan
Tüm kayıp taraflarını bakışlarıyla bulduran
En beceriksiz taraflarını
Sevimli bir çocuğun yaramazlığı gibi görüp Seni sevmeye daha da sarılan
İyileştiren iyi gelen sevgilere ihtiyacı var insanın.

2,860

Friday, 16.01.2015, 19:20

Bilmem neden sebepsizce yazmak istedim yüreğimdekini...Dokunmalıy dı yüreğim yüreğine eş diye kaderine yazılmış kişinin..Bir çıkarı olmadan çıkmalıy dı sevgi sözcükleri.Akşamları televizyondan yada cep telofonların dan daha cazip gelmeliydi bakışmalarımız..Natürel olmalıydı beynimizden geçenler sinsileşmemeliy di duygularımız.Seni seviyorum kelimesi bayatsı bir hava vermemeliydi uzunca senelerden sonra..Parmak ucuna bile değdiğimde şimşekler çakıcak olan ben, bir buzdolabına döndürülmem için çok mu uğraşıldı..Meleksi bir hava sergilemek ya da şeytani duygullarla karşında olmak istemiyorum..Beni ben gibi kabul etmen bu derece zor olmamalıydı..Sadece bir kadınım ve bir günde binbir iklimi yaşayacak binbir renge bürünecek kadar duygusalım..
Yine mutfaktayım ve yine seni düşünüyorum eşim.İşin garibi yine duamdasın..Birazcık gülücük tozuna ihtiyacım var yine bu çorbayı karıştırırken ..Bu gözyaşları bozuyor be yemeğin tadını..Bilmem anlatabildim mi?..
Sevgi üzerine yalın cümleler...........