Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın
  • Konuyu başlatan "i-rem"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 5.01.2009, 00:01

Üniversiteli gençlere hüzünlü veda

Üniversiteli gençlere hüzünlü veda

Ankara’da yılbaşı gecesi doğalgaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden 7 üniversite öğrencisinden dördü toprağa verildi. Cenazelerde yürekleri burkan görüntüler vardı, çocuklarını kaybetmenin acısını yaşayan ailelere teskin etmek mümkün olmadı.

ANKARA - Türkiye, yeni yıla Ankara’da 7 üniversite öğrencisinin hayatını kaybettiği doğalgaz faciasıyla girdi. Yırtık ve yıpranmış kombi bacasından sızan zehirli gaz nedeniyle hayatını kaybeden Özgür Turan Attila, Tarık Şükrü Yılmaz, Ceren Okkalı, Oğuzhan Tozburun, Büşra Bek, Elif Koyuncuoğlu ve Can Özdokumacı’nın cenazeleri Adli Tıp Kurumu’ndan ailelerine teslim edildi. Ancak Tarık Şükrü Yılmaz ile Erol Can Özdokumacı’nın cenazeleri karıştı. Yılmaz yerine teslim edilen Özdokumacı’nın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na geri getirildi. Cenazeler ailelerine yeniden teslim edildi.

Büşra Bek ve Tarık Şükrü Yılmaz Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze töreninde acı ve gözyaşı vardı. Büşra Bek’in babası Mustafa Bek’in, yakınlarının yardımı ile yürüdüğü görüldü.

Erken biten 7 hayatın hikayesi

Ayakta durmakta zorluk çeken Tarık Şükrü Yılmaz’ın annesi Semanur Yılmaz ise “Nasıl toprağa vereceğim onu ben? Annem” diyerek ağladı.

Ceren Okkalı’nın cenazesi Yenimahalle ilçesine bağlı Yuva köyüne götürüldü. Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Ceren Okkalı’nın hayatını kaybettiği yılbaşı gecesi aynı zamanda doğum günüydü. Ceren’in üzerinde duvak bulunan tabutu getirildiğinde beş kız kardeşi ve ailesinin feryatları yürek burktu. Mehmet Okkalı, kızının cenazesinin başında gözyaşlarını tutamazken, “Hani okuyacaktın kızım. ‘Sana diploma getireceğim baba’ diyordun. Bu muydu diploman kızım? Böyle mi anlaşmıştık. Ben seni okutacağım diye neler çektim. Kara toprağa nasıl vereceğim seni. Orada nasıl yatacaksın” dedi.

Okkalı, cuma namazının ardından köy mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından dualar arasında toprağa verildi.

Hayatını kaybeden Elif Koyuncuoğlu ise son yolculuğuna Adana’da uğurlandı. Cenazede anne Yasemin Topaloğlu ve Elif’i 5 yaşında evlatlık alan teyzesi Münteha Koyuncuoğlu birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilen Münteha Koyuncuoğlu, “Şaka değilmiş ben hala şaka sanıyordum. Kameralar onun düğününü çekecekti, benim tek yavrumdu şimdi ben onsuz ne yapacağım” diye ağıt yaktı.

Cenaze namazı sırasında ise 5 yaşından bu yana Elif’e bakan Osman Koyuncuoğlu fenalık geçirerek yere yığıldı. Güçlükle ayağa kaldırılan Koyuncuoğlu, “Kendimiz için mezar yeri aldık, kızımızı toprağa veriyoruz. Bundan büyük acı olmaz. Kızıma doyamadım, buna sebep olanlar Allah’ından bulsun” dedi.

Cenaze gözyaşları arasında toprağa verilirken, yakınları mezarın üzerine Elif’in yazmasını bıraktı.

Özgür Turan Atilla’nın cenazesi İzmir’e, Oğuzhan Tozburun’un cenazesi Bursa’ya ve Can Özdokumacı’nın cenazesi Manisa’ya gönderildi.

NTVmnsbc haberinden Alintidir.

Vefaat edenlere Allah'tan rahmet, geride kalan ailelerine ve yakinlarina Sabir diliyoruz :cry:

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 5.01.2009, 00:03

:cry: Allah rahmet eylesin Rabbim yakınlarına sabır versin mekanları cennet olsun inşaAllah

*Se-LiN*

Profesyonel

• "*Se-LiN*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 7.01.2009, 23:48

bende ilk duyduğumda çok üzülmüştüm bu habere
ve filistin haberine..2009 'a kötümü başladık :( inş böle devam etmez
ALLAH rahmet eylesin mekanları cennet olsun