Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

kanarya

Stajyer

• "kanarya" adlı kullanıcı yasaklandı
  • Konuyu başlatan "kanarya"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 11.02.2007, 17:57

SISST KIMSE DUYMASIN ORADA MISINIZ?

Hey orada mısınız?
Nedir? Ne oluyor? Yaşam küllerini üzerinize mi savurdu…
Sizde o külleri hala silkmiyorsunuz öyle mi?
Yaşam düşündükçe, yaşadıkça paylaşılır bunu ne çabuk unuttunuz. Yağmurlar gibi boşalan sevinçlerde başınız dimdik ti neden acılarda da değil? Hayatın sizin bulunmadığınız yerlerde mi yaşadığına inanıyorsunuz, bitirdiniz mi her şeyi kime sordunuz ki!
Gözleriniz güneşte ışıldarken şimdi şimşeklerin çakışına mı saklandı. Coşkularınız bir balon gibi mi söndü. Bence geç kalmadan güne başlayın, zaten zaman sizi olmak istediğiniz insana götürecektir. Sevdiğiniz müziği dinlemeye ne dersiniz? Ya da bir fırça darbesiyle yeni resimler çizer gibi hayatınıza da bir fırça atmaya…
Belki gereksiz inatlarınızı yenmekle başlaya bilirsiniz işe. Ya da saçınızın modelini değiştirerek, yıllardır sesini duymadığınız bir arkadaşınıza bir merhaba diyerek onu ne kadar çok özlediğinizi söyleye bilirsiniz. Çok mu zor? Hayatınıza renk getirmek bir tutam gökkuşağı sunmak çok mu zor?
Sevmek için sokağa çıkın, hatta evinize giderken başka caddeden ya da sokaktan dönün.
Kendinize hediyeler alın ya da sevdiğiniz bir dostun kapısına bir demet çiçek bırakıp kaçın!
Çocukluk yapmaya ne dersiniz? Bir parka oturup elinize bir kâğıt helva alın hevesle yemeye çalışın tadına varın. Gece bomboş duran bir salıncak mı gördünüz gidin sallanın.
Eğlenmek mi istediniz her şey paramı, belki para eğlenmeyi çeşitlendirir yalnız şunu unutmayın eğlemek parayla değil. Paranız olduğunda istemezseniz eğlenemezsiniz.
İstemek ve yaratmak sizin elinizde…
Hayal kurmanın yasağı var mı tabi ki yok, yeter ki o güç ve istek içinizde olsun.
Mis gibi kokan bir kahve alıp elinize gömülün şöyle koltuğunuza sadece düşünün, yaşamın içinde bir damlada olsanız var olduğunuzu ve ne kadar şanslı olduğunuzu.
Hayat diye bir şey var sadece sizin olan, bunu asla unutmayın. Yaşadıklarınız hayatın cilveleri ve bu oyunda bazen ebe bazen sobeleyen olmazsanız ne tat alırdınız onu düşünün.
Bir mum alevinde şiir okuyun kendinize tek kişi değilsiniz sizle birlikte görmediğiniz nice canlı var çevrenizde yalnızlıkta bir kalabalıktır.
Özgürlüktür yalnızlık, kendinizi kimsesiz görmeyin çünkü siz başlı başına bir hayatsınız. Bu gün tüm sıkıntıları bir heybeye doldurup ağzını bağlayıp düşünün, isterseniz sıkıntıları atabileceğinizi ispatlayın kendinize.
Çünkü geri gelmeyen bazı olgular vardır sağlık ve yaşam. Dostlarınız, çevreniz değişebilir yerine yenileri gelebilir, sevinçler hüzünlerde zaman içinde dağılır gider.
Hadi kalkın üstünüzdeki külleri silkin, yeniden alev alsın yüreğinizde ne varsa yaşamın içinde olduğunuzu unutmayın.
Esen Kalın.

Neslihan Yazicilar

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 13.02.2007, 21:18

kanarya, cok güzel bir paylasim devamini bekleriz ...

Alıntı

Çocukluk yapmaya ne dersiniz? Bir parka oturup elinize bir kâğıt helva alın hevesle yemeye çalışın tadına varın. Gece bomboş duran bir salıncak mı gördünüz gidin sallanın.

cocuk gibiyim yaw...hic cekinmeden canim ne istiyorsa hemen aninda yapiyorum...örnegin daha gecenlerde cukulatali pasta yerken üstüne cola döktüm karistirdim yedim :D cocukkene arkadaslarla yapmistik, aklima geldi yine yaptim :D sizede tavsiye ederim cukulatali pasta ve colayi karistirin yeyin, hatda elinize bir kamis alin ...pasta ve cola karisimli pastayi icerek yemeye calisin... :D