Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "ataspinar53" bir erkek
  • Konuyu başlatan "ataspinar53"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 15.09.2009, 22:58

Photoshop ta sabit resmin üstüne gif nasil eklenir.

Arkadaslar, Photoshop 7.0 da sabit resmin üstüne hareketli gif resmi nasil eklenir acaba,yardim edermisiniz.Simdiden tesekkür ederim.

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 16.09.2009, 19:13

Photoshop ta selection menusunde selection all tıkla gifi seçili hale getir
sonrada edit menüsünden copy yap resme git paste yaptıgında gif resmin üzerine gider fakat hareketli olmaz gifin normal jpg halini alır

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 16.09.2009, 19:18

Photoshop 7 de bu imkan varmi bilmiyorum , cf3 de hareketli resimlerisiraliyarak acarsin ve herbirinin arkasina sabit resmini keleyip tekrar animation olarak kaydedebilirsin.

4

Wednesday, 16.09.2009, 20:13

ataspinar53,
PHOTOSHOP 7.0 da olduğunu sanmıyorum

cs3 ve cs4 de var

Imageready ile sabit bir resme hareketli resim ekleyebilirsin

ALINTIDIR

Önce her iki resmi de Imageready'de açıyoruz

Hareketli olan resmin layer panelinde tüm layerlar seçili duruma getiriyoruz

Seçili durumdaki layerları mouse ile tutup sabit olan resmimizin üzerine taşıyoruz

Buarada istersek (taşıdığımız layerların seçili durumu bozulmadan) ctrl-T ile hareketli resmin boyutunu ayarlayabiliriz

Boyutlandırmayaı da hallettikten sonra animation paneline taşıdığımız layer sayısı kadar frame ekliyoruz , benim taşıdığım gif 9 layerdan oluşuyordu ben 9 frame ekliyorum. (animation paneli açık değilse Window/animation diyerek açabilirsiniz.

şimdi de her frame için delay zamanlamasını ayarlamamız gerekiyor... orjinal gif'in animation panelinde her frame için ayarlı olan delay time değerlerini görebilirsiniz. ordaki değerleri aynı şekilde kendi çalışmamıza da girmemiz gerekiyor. Aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde( 0 sec. yazan yerin yanındaki küçük ok işaretine tıklayarak) other seçip değerleri sırasıyla girelim.

Other'a tıkladığınızda "set frame delay" penceresi çıkacak oraya değerlerimizi giriyoruz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi tüm frame değerleri girildi.

Şimdi de her frame için görünürlük ayarlarını yapıyoruz. Bunun için bir frame'e tıklayıp ona karşılık gelen layer'ın gözünü açıyoruz diğer tüm layerların gözleri kapalı kalıyor. bu şekilde her frame için karşılık gelen layer ayarlarını yapıyoruz. (frame1 için layer 1, frame2 için layer2 görünür olacak)

Layerların görünürlüğünü de ayarladıktan sonra işimiz bitmiş durumda, play tuşuna basarak çalışmanızı önizleyebilirsiniz.
File/Save optimized diyerek çalışmayı kaydedebilirsiniz.

Sonuç:

delikiz_07

Stajyer

• "delikiz_07" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 20.09.2009, 17:06

:thx:

• "ataspinar53" bir erkek
  • Konuyu başlatan "ataspinar53"

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 20.09.2009, 23:24

Arkadaslar ,ilgilerinize veyardimlariniza tesekkürler.Simdi yapabiliyorum.Berat can arkadas ,ayrıca size çok tesekkür ederim.