Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

KesmeSekeri

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "KesmeSekeri"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 25.12.2007, 17:19

Kendini Begenmis Papatya

“Bir papatya tarlasının ortasında duran bir papatyayım ben,” diye düşündü çiçek; Bunca papatya arasında güzelliğim fark edilmiyor.”

Bir melek bu düşünceleri duydu ve papatya cevap verdi:

“Ama sen güzelsin!”

“Evet, ama eşsiz ve tek olmak istiyorum!”

Papatya sürekli durumundan yakınınca melek onu yerinden alıp şehrin göbeğinde küçük bir parka koydu. Günler sonra, vali şehrin yenilenmesi için yanında bir bahçıvanla parkı görmeye geldi:

“Burada doğru dürüst bir şey yok, buradaki otları söküp toprağı iyice temizleyin, sonra da sardunyalar ekin.”

“Bir dakika!” diye bağırdı papatya: “Eğer bunu yaparsanız beni öldürürsünüz!”

“Eğer senin gibi başka pek çok papatya olsaydı, çok güzel görünürdü ve böyle bir papatya tarlasını bozmazdık,” diye cevap verdi vali, “Ama burada senden başka papatya yok. Ve sen tek başına bir bahçe yapamazsın.”

Bu sözle birlikte çiçeği topraktan çekip çıkardı.

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 25.12.2007, 17:25

müthis bir hikaye insan sosyal bir varlıktır egolarının ve bencilinin hakimiyeti altında yasayanlar yanlızlıgın karanlık ve mutsuzlugunda kaybolurlar güzel paylasımın icin cok tesekkürler.

djseker

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 25.12.2007, 18:47

Asla kendini başkasından üstün görme ve sürüden ayrılan PAPATYAYI VALİ yer :)
paylaşımın içim teşekkür KesmeSekeri,