Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Friday, 18.11.2011, 21:34

Yanlışlarımın Armağanı...

Bilindiği üzere 4 yanlış bir doğruyu götürmez aslında, hatta yanlışlar doğruyu getirir doğru kullanıldığında. Net puanlı bir sonuç beklemekte hata aslında...
Hiç bir duygunun sonunda tam bir mutluluk ya da sonsuz bir doyum bulunamaz.
İnsanın yaradılışında yoktur bir kere sonsuz mutluluk... ve doğasında olan bir şey vardır,aramak aramak aramak!

Ve bu arayışla geçen yıllar...
Gün gelip hafiften bir gülümseyle hayat dediğin bu muymuş dememek, bu denli bir farkındalık zayıflığı sanırım en büyük ve geri dönülemez yanlış olacaktır...

Ancak bunun dışındaki seçimler bizi yanlışa ya da hataya götürmüş gibi gözükse bile yanlış değiller aslında.
Hem kim emin olabilir ki, her kötü görünen şeyin kötü sonuçlanacağını...
Bazen bir şeyi çok isteriz ve öyle üzülürüz ki olmadı diye. Hatta ne yazık ki kimisi isyana düşer.
Oysa kötü gibi görünen bir şey bizim için daha güzel sonuçlar doğuracaktır..

Kim bilir? Hayırlısı denir ya hep...
Ne güzel sözdür aslında tam manasıyla anlayana..
Hay! Allah... demektir.
Hayırlısı da Allahtan demektir.
Ondan ne gelirse güzeli gelir demektir....

Velhasıl yanlışlarımız ne kadar kocaman görünselerde onlar giderlerken bize bir ganimet bırakır. Bu ganimetin farkına varanlar bilgeleşir.
Yanlışlarından doğru yapmayı öğrenir..
Bi başladın mı zaten hatalarını kabullenmeyi,bir farkına vardın mı,yanlışlarını sahiplenmeyi.. Bence işte o zaman büyümeye,anlamaya ve de yaşamaya başlarsın...
Dedim ya bütün doğrularım bana yanlışlarımın armağanı....

Serhat Tan

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "E.Günbey" (19.11.2011, 10:57)

Siy@h

Bilge

• "Siy@h" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 18.11.2011, 22:42

Velhasıl yanlışlarımız ne kadar kocaman görünselerde onlar giderlerken bize bir ganimet bırakır. Bu ganimetin farkına varanlar bilgeleşir.
Bi başladın mı zaten hatalarını kabullenmeyi,bir farkına vardın mı,yanlışlarını sahiplenmeyi.. Bence işte o zaman büyümeye,anlamaya ve de yaşamaya başlarsın...

Öncelikle bu güzel paylaşım için tşk ler.
hayat her zaman doğrularımız yörüngesinde dönmüyor.
Pişmanlık duyduğumuz bir çok hatamız olabilir..
Ancak şuda bir gerçektir her hata bir doğrunun doğmasına yardımcı olur.
Önemli olan yaşadıklarımızı kabul etmek kendimizi hatalarımızla olgunlaştırmak.
Hataları alışkanlık haline getirmek ve alacağın dersleri görmezden gelmek ise,sadece dünayaya gözlerini ve beynini kapatmaktır.
Yaşadığım her hata benim kazancımdır. :1alkis: :1alkis:

3

Friday, 18.11.2011, 23:14

Hay! Allah... demektir.

evet çok güzel ve çok yerinde sözler..
ama yüce yaradan akıl ve mantık vermiş bizlere hayrı ve şerri ayırt etmek için..
bazı şeyleri kaybedeceğimizi bile bile hata yapmak:)
işte o zaman suçu sadece kendimizde aramalıyız belki.. :1gözkirp:
güzel ve ders veren bir yazı tesekkürler paylaşım için..

4

Saturday, 19.11.2011, 09:44

Evet,
Kesinlikle Hayata,Yaşama Dair Ders Cıkarılacak Yazı :bf:

Okuyup,
Yorumlama Nezaketinde Bulunduğunuz Icin Cok Tesekkurler :sapka:

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 19.11.2011, 10:21

Güzel bir serbets yazı sanamı ait ablam alıntımı? Öncelikle onu sorayım ;)
Ve bu arayışla geçen yıllar...
Gün gelip hafiften bir gülümseyle hayat dediğin bu muymuş dememek, bu denli bir farkındalık zayıflığı sanırım en büyük ve geri dönülemez yanlış olacaktır...

Gülümseyip hayat buymuş diyebilmek ama sadece kendimize değil empati yapıp herkesin hatalarına bunu diyebilmek...Zordur hele dönülmez hatalarda!Çünkü hatalar herkese göre değişir.Bunu şöyle örnekleye biliriz.Evli bayanları ele alalım kimi derki kumar oynuyor ben affedemiyorum,kimi derki beni aldattı affedemem,kimi derki alkol aldı affedemem ama öylede kadınlar varki sadece derki yalan söyledi hatasını affedemem! İşte herkese göre değişir bu hata kıstası.Kültüre göre bakış açısıdır...O yüzden bazı hatalara gülümseyip hayat bumuymuş demek genelde lafta kalır heleki o hata bizim değilde bir başkasına aitse...Ancak gülümsemek her zaman güzeldir kırmadan incitmeden ne kendimizi nede karşımızdakini.Kim isterki hata yapmayı? Bilerek yapanada zaten haydi sana hoşçakal demeliyiz belirli bir aşamadan sonra...Çünkü ona göre normaldir bize göre hata bu durumda uzak durmak en doğrusudur.
Hay! Allah... demektir.

Buna kadercilik denir.Ama kadercilik her şey Allah'tan geliyor demek değildir.Belirli çizgiler vardır ve Rabbim akıl vermiş fikir vermiş.Yollarıda açık ve net göstermiş.Sen bile bile yanlış yola gidersen bunu sonuncunda "Hay Allah" sözün sadece bir avuntudur.Hani iyi olursa bendennn,kötü olursa senden misali.Ben "Hay Allah'ı" ancak insanların ilk kez ve istemeden yaptığı hatalarda derim.Tarih tekerrür ediyorsa o zaman "Allah islah etsin,aklımı/nı fikrimi/ni başıma/na toplamama/na yardım etsin" derim...

İşte bunada tecrübe denir.Ancak herkeste tecrübeyi alamaz yada almak istemez.Bile bile lades der o zamanda yanlışlar,hatalar kaçınılmazdır.Dilerimki aklımız,yüreğimiz bizi kötü olan,yanlış olan her şeyden korusun...Rabbimin gösterdiği doğru yolda yürümeyi nasip etsin ve hatalarımızdan ders almayı...
Ellerine sağlık ablam, sayende okudum...Teşekkürler ^^

6

Saturday, 19.11.2011, 10:45

Buna kadercilik denir.Ama kadercilik her şey Allah'tan geliyor demek değildir.Belirli çizgiler vardır ve Rabbim akıl vermiş fikir vermiş.Yollarıda açık ve net göstermiş.Sen bile bile yanlış yola gidersen bunu sonuncunda "Hay Allah" sözün sadece bir avuntudur.Hani iyi olursa bendennn,kötü olursa senden misali.

Önemli Olan,
O Kelimeyi Nerede ,Nasıl Kullanacağını Bilmektir.
Ben Hatalarımı Yapayım..
Hayırlısı Allahtan Deyip Kenara Cekileyim Demek Değildir Elbet.

Acıkcası Bunu Okurken,
Cıkar Doğrultusunda Yazılmıs Bir Söz Olduğunu Dusunmedim.
Belkide Geniş Caplı Düşünmediğim Icin,
Sizin Baktığıınız Pencereden Bakamadım :pardon:

Hatalarımızı Anlayıp,Tekrarlamadıgımız Sürece,
Biz Gercekten Iyı Insan Olma Yolunda Ilerliyoruz Demektir :thumbup:

Allah Herseyın Hayırlısı Versin ,
Ne Diyeyim ^^

Ablacım Bu Arada Yazı Bana Aıt Değil,
Kime Ait Onu da Bulamadım :pardon:

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 19.11.2011, 10:47

serhat-tan

paylasim icin tskler

8

Saturday, 19.11.2011, 10:57

Cok Tesekkurler Masum.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 19.11.2011, 10:57

Acıkcası Bunu Okurken,
Cıkar Doğrultusunda Yazılmıs Bir Söz Olduğunu Dusunmedim.
Belkide Geniş Caplı Düşünmediğim Icin,
Sizin Baktığıınız Pencereden Bakamadım

Pek çıkar doğrultusu demiyelimde hataları kabullenmeyip yönlendirme diyelim ;) Bunu bende çok yapıyorum sonrada oturup tövbe ediyorum :S
Çünkü kendi hatalarımızı kabullenmek zordur ve hep başkalarında ararız sebebi.İşte o yüzdende bazı hatalarımızı tekrarlarız.Siz hiç "Ya nasıl yaptın bunu" denildiğinde "Evet bilerek yaptım ben bu yönde kötü biriyim" diyen duydunuzmu nadirdir kabullenemeyiz ve hep bir sebep neden yada merci ararız geneldede affetsin o merci yaradanımızdır.Yazmış deriz,kaderimmiş deriz derizde deriz. "EVET BEN YAPTIM HATAYDI" dediğimiz anda zaten bir daha yapmayız tecrübe olur :1gözkirp:
Allah zaten hayırlı şeyleri vermiş, yoluda göstermiş ablam inşallah bize doğruyu bulup şaşmama akıl ve vicdanını versin ^^

10

Saturday, 19.11.2011, 11:08

Siz hiç "Ya nasıl yaptın bunu" denildiğinde "Evet bilerek yaptım ben bu yönde kötü biriyim" diyen duydunuzmu nadirdir kabullenemeyiz

Ablacım Kişi Kendini Bilirse,
Evet Ben Yaptım..
Ben Bu Yönde Kötüyüm Diyebilir.

Ben Birkaç Konuda Kötü Olduğumu Biliyorum ve Dile Getiriyorum ^^

Allah zaten hayırlı şeyleri vermiş, yoluda göstermiş ablam inşallah bize doğruyu bulup şaşmama akıl ve vicdanını versin

Amin Ablamm.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 19.11.2011, 11:39

Valla bende aynen öyle artık hataysa benim hatam diyorum hatalarımıda çok iyi biliyorum ;) Yapmıyorum diyemem yapmamaya çalışıyorum :D
Ama bunu mekanı cennet olsun annem bana gösterdi...Bir kararımı ona açıklamıştım bana dediki;
"Birincide dedi yaşım küçüktü dedin etkilediniz dedin kaderim dedin şimdi ikincisi senin kararın karışmıyoruz artık tık diyemezsin sakın Rabbinede neden deme sebepte arama kimseyide suçlama BENİM HATAM de ve SUS " :pardon:
Aynı şeyi psikiyatrisim demişti.Mesela evliliklerde çocuklarım için deriz ne kadar o çocukları yaraladığımızı farketmeyiz bile...
Genel söz nedir "Napalım Allah yazmış" tövbe rabbim tövbeee çok dedim ama artık demiyorum :yoookk:
Anneciğimin dediği gibi kendime SENSİN yapan sus diyorum SUSUYORUM :al:

12

Wednesday, 30.11.2011, 15:39

Emeğine sağlık...
Paylaşım için teşekkürler...