Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

yeşim

Profesyonel

• Konuyu başlatan "yeşim"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 21.04.2008, 07:30

alaturka bu konuya nasıl bakıyor. sizce bu aldatmamıdır.

Sanal aldatma artıyor

Yukarıdaki hikâye, son yıllarda sıkça karşılaşılan bir sorun. Ülkemizde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte 'sanal aldatma' vakalarında artış gözlendi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencilerinin gerçekleştirdiği, 'Evlilik ve Sadakat' konulu araştırma, sanal flört ve sanal seksin, en yaygın aldatma biçimi haline geldiğini doğruluyor. Hatta kimi zaman hayatlarına sadece renk katmak için cinsel tatmini internette arayanlar, fiziksel bir temas söz konusu olmadığından, bu yaşananların aldatma ya da sadakatsizlik olmadığını düşünüyor.

İnternet kullanıcısı 1.837 kişinin katıldığı araştırmada 1.047 kişi "Sanal ortamda seks aldatma sayılır mı?" sorusuna 'hayır', 385 kişi 'evet' derken. 405 kişi 'fikrim yok' karşılığını verdi. 1.211'i evli olan kişilerin yüzde 47'si ise sanal seksi en az bir kere denemiş. "Chat yaptıklarınızla buluştunuz mu?" sorusuna kadınların yüzde 33'ü, erkeklerin ise yüzde 36'sı 'evet' dedi. "Eşinize veya sevgilinize sadık mısınız?" sorusunu 1216 kişi 'evet, sadığım' diye cevapladı.

yeşim

Profesyonel

• Konuyu başlatan "yeşim"

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 21.04.2008, 07:33

ilk cevapta benden gelsin kesinlikle katılıyorum :burda:

'İnternette aldatma olur'

Psikiyatr Dr. Arif Verimli ise sanal seksin son derece önemli bir konu olduğuna değiniyor ve seksin normalleri ve anormallerinin neler olduğunu bilmek gerektiğini söylüyor. Verimli’ye göre, her bireyin hoşlandığı bölgeler vardır, pozisyonlar vardır ve herkese göre değişir: "Evli çiftlerin, sadakat sözü verenlerin, internette bir başkasıyla cinsel içerikli ilişki kurması bana göre bir sadakatsizliktir. Aldatma denilmesi için ille de vücut olarak birlikte olmak gerekmez. Bir başkasına ilgi duymak, onunla cinsel içerikli sözcükler kurmak aldatmanın ta kendisidir. İnternette yazışmak da bunun dışa vuran davranış biçimi olduğuna göre, tam bir aldatmadır" diyor.

Dj__OzGuR_

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 21.04.2008, 07:53

yeşim, Paylasım ıcın tesekurler
Dr.Arif Verimli Bende Katılıyorum
Saygılarımla

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 21.04.2008, 11:26

eline saglik yeşim, aslinda bencede aldatma olur, illaki fiziksel temas olmasi sart degil bunun icin, cunki sahis oncelikle benligiyle aldatiyor esini, ve buda bence en tehlikeli aldatma sekli, cunki insanin benligi, onun ozudur...

guzel paylasim icin tesekkurler..

GuL PeMBe

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 21.04.2008, 12:19

bence fisiksel yada sanal hic farki olmuyor cünkü hersey beyninde basliyor bir insanin benim gözümde sanalda yapan gercek hayatdada yapar .. bencede internette aldatma olur