Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

*-*Trinity*-*

Profesyonel

• Konuyu başlatan "*-*Trinity*-*"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 12.11.2007, 10:00

Cevabı Olmayan Sorular?

1-Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze
aktarıldıgında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma
kompleksimiz mi vardır?

3-Neden insanlar birbirlerine sarılınca saga-sola sallanirlar?

4-Neden sınavlarda "4 yanlış bir dogruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile ögrenciler
cezalandırılırlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve
riske girme cesaretine ödül verilmez?

5-Neden insanlar kapalı bir alandan yagmur yagan alana çıkınca kafalarını egerler? Yagmura duyulan
saygıdan mıdır yoksa ondan tırstıgımız için midir?

6-Dügünlerde neden "Dom Dom Kurşunu ile göbek atılmaktadır. "Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi"
gibi sözler eşliginde kendinden geçen baska milletler var mıdır?

7-Cumartesi ve Pazartesinin neden kendi isimleri yoktur?

8-Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce
inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

9-Neden futbol takımı olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

10-Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz
kullanacagım" şeklinde bir madde mi vardır?

:sümük:

Buyrun gerisinide siz getirin!!! cevaplar ve daha başka cevapsız kalan sorularınız varmı ?

:0010:

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 12.11.2007, 10:30

Neden sınavlarda "4 yanlış bir dogruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile ögrenciler
cezalandırılırlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve
riske girme cesaretine ödül verilmez?

üzerinde çalışılıp acil cözüm bulunması gereken madde bu bence öbürlerinide uzun uzun konusuruz. güzel paylaşımına cok teşekkürler.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 12.11.2007, 18:47

Re: Cevabı Olmayan Sorular?

cevabi olmayan sorulara cevap lollll :D
[list]1. cünkü onlar mülteci gibi yani siginmak icin gelmistirler, ben sahsen aralarinda yakisikli ve zengin varmi diye bakiyom :lol:
2. eski sinif fotolarindada önce kendimizi arar buluruz, komplexle alakali degilde aaa seni taniyom ben (ne kadar cicisin, seni evimize götüreyimmi, bana sahanda yumurta pisirirmisin ... gibisinden) :lol:
3. e hücuummmmm ... bana sarilan dengesini kaybediyo ondan sallaniyo, size sarilan niye sallaniyo bilmiyom valla :lol:
4. mercimekten pirinci ayiklama gibi bisey bu, bence iyi bisey ama ödüllü sistemede hayir demezdim iyi ögrenci olsaydim :lol:
5. yüzümüz islanmasin, makyajimiz akmasin diye bea :lol: erkeklerde makyaj yapiyo tabii tabii ...
6. kahretmesin herseyle eglenmesini biliyoruz iste...une une memeler diye türküde yoktur yada kaytan biyiklar felan, arabesk disinda biz baya baya bi neseli milletiz galiba he :lol:
7. herzaman kolay hatirlayabilecegimiz "durak"lar vardir beynimizde, cuma mübarek gün, pazar tatil oldugu icin ondan sonraki güne isim versekte unuturuz babindan isim vermeyi unutmus olabiliriz :lol:
8. sahi böylemidir, bencede bir terslik var ama telafuz bakimindan daha kolay gibi ondanmi ne :lol:
9. Futbol takimi cünküm Hollanda sinirlari icinde öyle telafuz edilir, deterjan ise ingilizce okundugu icin (dünya dili) j harfi j harfidir :lol:
10. biz milletce lakaba bayiliriz, arabamizi tamir eden beyfendilere doktor diye hitap ederiz ondan abla ya :lol:[/list]

ben bide her limondan su cikartmasinida biliyom yaaaaa :e142:

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 12.11.2007, 18:52

i-rem, bu aralar sana bir tablo lazım ;)
Admin dedem gecikti o tabloyu asmakta sana :D
Ellerine saglik *-*Trinity*-*, ablam

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 12.11.2007, 18:54

Alıntı sahibi ""slowcu""

i-rem, bu aralar sana bir tablo lazım ;)
Admin dedem gecikti o tabloyu asmakta sana :D
Ellerine saglik *-*Trinity*-*, ablam

o ne anladiysam arab olayim :blink2:
genemi banlaniyom sanki yoksa ne ? :D

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 12.11.2007, 18:57

Alıntı

genemi banlaniyom sanki yoksa ne

Arada lazım diyorum bu aralar gecikti o tablo diyorum :D

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 12.11.2007, 19:01

Alıntı sahibi ""slowcu""

Arada lazım diyorum bu aralar gecikti o tablo diyorum :D

hee hee annadimmm :D kurban bayramina cok var muratcik daha ... sen anladin :D

8

Friday, 4.05.2012, 13:16

2-Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye’yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma
kompleksimiz mi vardır?

bende haritada hemen Türkiye'nin yerine bakarım :)