Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Saturday, 2.10.2010, 00:26

Gerekli mi, Gereksiz mi ?

bu bir oyun değil

onun için bu başlığa açmanın daha uygun olcağını düşündüm

şimdi burdaki amacımız şu,

üstteki arkadaşım bir soru sorcak Gereksiz yada Gerekli olduğunu düşündüğü herhangi birşey olabilir

ve alttaki arkadaşım üstteki arkadaşımın sorusuna evet Gerekli veya Gereksiz şu şu sebepten dolayı açıklamasında buluncak

sadece gerekli yada gereksiz diyen arkadaşımın mesajını kabul etmiyorum mutlaka açıklama getirmeli

1. üstteki arkadaşımın sorduğu soruya karşı cevap verildiğinde, veren kişiyle üstteki soruyu soran arkadaşım diyaloga girmiycektir. (herkezin fikrine saygılı olmamız lazım)
2. açıklamalarda ifade mümkün olduğunca az kullanıcak. Resim ve gif eklenti yapan arkadışımın koyduğu eklenti silicektir.
3. bir arkadaşım 3 satır üstteki konuya cevap vermek istediğinde ve o soruyu kaçırdığında mesajdan alıntı yapıp cevaplayabilir,yanlız bir üstteki arkadaşın sorusunuda cevaplamak zorundadır
4. burdaki amacımızın tartışmak değilde, fikir ve düşüncelerimizin eylenerek paylaşılmasıdır.
5. Gereklimi,Gereksizmi konusu illaki forumla alakalı olcak anlamında değildir. konu başlığı (soru sorma) serbesttir.

örnek soru:

Mutlu Olmak İçin Para Gerekli mi?

örnek cevap:

Mevlana dünya için, mal ve para için, ne güzel söylemiş “Elinizde olsun ama gönlünüzde olmasın.

ben kısa bir örnek verdim sizler daha genişletilmiş soru ve yazılarla üstteki arkadaşımın sorduğu soruya cevap verebilirsiniz

şimdi alttaki cevap vercek arkadaşıma soruyorum

Yabancı dil bilmek gereklimi ?

<ece>

[Forum Ablası]

• "<ece>" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 2.10.2010, 00:38

Evet gerekli bir dil bir insandır demiş atalarımız.Kültüründe fazlası olmaz...

Aşk için görmek gereklimi? :1gözkirp:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "<ece>" (2.10.2010, 00:59)

3

Saturday, 2.10.2010, 01:02

Aşk için görsellik gereklimi?

bu kimi için zor kimi için kolay bir soru belkide gereksiz nedenmi?
gönül kimi severse leylası odur ne güzellik ne maddiyat hiç bişey bu engellenemez duygunun önünde duramaz...

savaşlar ve yıkım göz yasları acı gereklimi ???

4

Saturday, 2.10.2010, 05:26

hayır gerekli degil bu dünya herkese yeter insanca yasamasını bilirsek ..

dostluk gereklim mi gereksiz mi ??

*Ebru*

Stajyer

• "*Ebru*" bir kadın
  • "*Ebru*" adlı kullanıcı yasaklandı

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 2.10.2010, 16:23

Dostluk bir çiçek gibidir...Dostluk sevgi ve şefkatle beslenir Anne- çocuk dostluğunu besleyen şefkatin ta kendisi...
Şefkatsiz insanlar dostluk kuramazlar.ancak diktatörlükleriyle insanları yanında tutarlar...Onların etrafında karınca gibi insan da görseniz ,İnanmayın

Arkadaş Zayıflıklarınızı Bilirse Başına Kakar.
DOST Zayıflıklarınızı Bilirse Örtmeye ÇALIŞIR

dostluk daha onde ve gerekli

----------------------

Moderator,Super moderator, Juri Gereklimi? Gereksizmi ?

ayri ayri cevap mumkunse

engongem

Moderatör

• "engongem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 2.10.2010, 16:31

gerekli

Süper Moderetör . Albay

moderetör. başcavus

Jürilerde onbası

askeriye usulu herkesin görevi faklı ...

Bilgisayar Gereklimi Gereksizmi ?....

Prenses

Orta Düzey

• "Prenses" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 2.10.2010, 16:43

Doğru kullanmasını bilirsek gerekli Kullanmasını bilmeyen içinse bir felaket olabilir

Gerek gereklimi gereksizmi:) hepimizin gerekli gereksiz bir sürü gereği olabiliyor

8

Saturday, 2.10.2010, 22:00

Yabancı dil bilmek gereklimi ?

Elbetteki Gerekli Günümüzde Neredeyse Bir Yabancı Dilin Olmadan Sokakta Bile Gezemez Olduk Malum Turizm Ülkesiyiz :1gözkirp:

Aşk için görmek gereklimi? :1gözkirp:

Hayır Asla Aşk Dediğiniz Şey Duygu İşiyse Eğer Duygu Görsellik Nedir Bilmez
Acıdır Tatlıdır Ama Bir Ok Gibidir İnsanın Yüreğine Saplanır Vede Yaşanır Görmesine Gerek Yoktur Yani :1gözkirp:

savaşlar ve yıkım göz yasları acı gereklimi ???

Kimi Zaman Gerekli Olduğu Durumlar Olabiliyor Malesef ;(
Tıpkı Bizim İçimizde Yaşadığımız Bölmeye Çalışılan Bir Ortamda Olduğu Gibi ;(

Dostluğun Ne Demek Olduğunu Bilmeyen İnsanlar İçin Malesef Gereksiz Vede Saçma Bir Durum Olmasına Karşılık
Dostluk Bir Gereksinimdir Bence Tıpkı Yemek Yada Su Gibi Nedenmi Hiçbir İnsan İçinde Birşeyleri Bir Noktandan Sonra Tutamaz
Dışarı Vurmak Patlamak Dertleşmek İster Buna En Uygun Vede En Güvenilir Yoldur Dostlarımız :1gözkirp:

Moderator,Super moderator, Juri Gereklimi? Gereksizmi ?

ayri ayri cevap mumkunse

Elbetteki Gerekli Disiplinsiz Bir Kurum Yada Kuruluş Olamayacağı Gibi Bizim Gibi Bir Forumun'da
Yöneten , Yol Gösteren , Yardım Eden , Sözünü Geçiren , Düzeni Sağlayan İnsanlara İhtiyacımız Var
Modluktan Kasıt Vede Amaç Budur Önemli Olan Ünvan Yada Ne Yazdığı Değil Herkesin Takdir Vede Hoşgörüsünü Kazanmış Sözünü Dinletecek Kişi Olması
^^

Bilgisayar Gereklimi Gereksizmi ?....

Bu Dönemde Vede Bu Şartlarda Gerekli Yeterki Kullanmasını Bilelim :1gözkirp:
Unutmayalımki Artık Hiç Evimizin Dışına Bile Çıkmadan Faturalarımızı Ödeyebiliyor Hatta Alışveriş Bile Yapabiliyoruz

Gerek gereklimi gereksizmi:) hepimizin gerekli gereksiz bir sürü gereği olabiliyor

:D :D :D Süper Bir Soru Tebrikler :D :D :D

Elbetteki Gerekli Basit Örnekle
Yemek Yemeniz Gerekli , Su İçmeniz Gerekli , Nefes Almanız Gerekli , Kalbiniz Atması Gerekli Dimi :1gözkirp:
Bunlara Baktıkmı Sanırım Sorunuzun Cevabı Çıkıyor Gerekli Olan Herşey Yani Gerekli Gereklidir

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Müsadenizle Benden İki Soru
Peki Agresif Olmak Gereklimi..?
Bazılarının Belkide Hiç Bilmediği ;( Saygı Gereklimi..?

<ece>

[Forum Ablası]

• "<ece>" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 2.10.2010, 22:17

Tüm yanıtlarınıza imza attım :thumbup:

Müsadenizle Benden İki Soru
Peki Agresif Olmak Gereklimi..?
Bazılarının Belkide Hiç Bilmediği Saygı Gereklimi..?

Agresif olmak gereksiz hele sanalda psikolojik problemdir yetersizliktir 8)
Saygı olmazsa,sevgide yoktur,seviyede olmaz.Önce kendimize sonra herşeye SAYGI :thumbup:

Birliktelik için resmi ve dini nikah gereklimi ? :whistling:

*Ebru*

Stajyer

• "*Ebru*" bir kadın
  • "*Ebru*" adlı kullanıcı yasaklandı

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 3.10.2010, 20:37

Alıntı sahibi "<ece>"

Birliktelik için resmi ve dini nikah gereklimi ?

halkin duyup duymamasi onemli değil onemli olan dini vazifelerin yerine gitirlimesidir dimi.
sonrada resmi nikah kıyarız resmiyete dokmek için

Nikâh dinî bir müessesedir ve belli şartları vardır. Aynı şart ve esaslar resmî nikâhta, yani belediye memuru tarafından kıyılan nikâhta mevcutsa nikâh nikâhtır. Ancak şart ve esaslara dikkat edilmiyor, hattâ kaale alınmıyorsa mesele değişir, nikâha gölge düşebilir

bütün bunlarla birlikte İslâmî ölçüler çerçevesinde nikâh akdini ihmal etmemeli, yaptırmalıdır.

ikiside gereklidir

Soru:
Eğitimde tek tip kıyafet gereklimidir ??

<ece>

[Forum Ablası]

• "<ece>" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 5.10.2010, 12:07

Soru:
Eğitimde tek tip kıyafet gereklimidir ??

kimse yanıt vermeyince mecburen ben yanıtladım :)

Evet gerekli.
Öğrencinin kurallara uyması,öğrenci olduğunun anlaşılması için gerekli.
Gereksiz olansa katı kuralcı olunması.Beyaz gömleğin yakası şöle olucak,gri hırkanın deseni boyuna çizgili olucak gibi aileyi zorlamadan esnek olmalı.

Zor olan bölüme geldik zor soru bulmak ricam hayatınızdaki şekliyle yanıtlamanız ;)
Soru;
Nette mevcut olan sanatsal ürünleri kitap,cd gibi satın almak gereklimi gereksizmi ?

12

Tuesday, 5.10.2010, 13:10

Nette mevcut olan sanatsal ürünleri kitap,cd gibi satın almak gereklimi gereksizmi ?

aslında fazlasıyle gerekli

çoğumuz belki düşünürüzki neden nette indirceğimiz bölümler varken para verip satın alalmım diye

aslında işin özü hiçte öyle değil

çünkü şuan itibariyle geçmişe dönük çoğunun alt yapıları nedeniyle ayakta kalabilmektedierler

ama zaman gelcekki bu ürünleri üreten kişi ve kuruluşlar para kazanamadıklarında artık ürünleri çıkartacak güçleri kalmıycak ve bizlerde artık nette veya para verip alcağımız bir kitap cd vs. vs
alcak bişeyde bulmıycağız

yani sektör öldürmek gibi bişey bu

bir kuyumcu arkadaşımda oturuyorum birgün birisi geldi kendine bilezik aldı

devamlı gittiğim için kuyumcu arkadaşıma

aradan 3 gün geçtiğinde o bileziği alan müşteri değiştirmek için geri geldiğinde kuyumcu arkadaşım bilesziği alıp değişti ve yenisini vitrinden alıp verdi

ama daha 3 gün önce verdiği bileziği büküp tekar işlenmek için hurda bölümüne koydu

ben şaşırdım dedim bileziğin nesi vardıki büküp hurdaya ayırdın sonuçta temizleyip vitrine koyabilir yine satabilirsin dediğimde
bana dediği aynen şuydu

eğer bizler bunu büküp işlenmek üzere altın işlemecisinie göndermessek
o sektörü öldürürüz ve yıllar sonra altını bu şekle getirip bizlere sunacak herhangi bir atölye kalmıycağı için bizimde kuyumculuk yapmamızın bir anlamı kalmıycaktır

çünkü altını işliycek sektörü öldürmüş olcağız

baktım haklı

işte onun içindirki netten indirmek değilde satın almak her sekörün kendi dalında yaşaması demektir

ha bunun hiçbirimiz yapıyomuyuz? bence yapmıyoruz

çağımız teknolojisinde cep telefonları varken artı 3g sistemi gibi görüntülü konuşma devri getirilmişken
ev telefonlarına Gereklimİ ? Gereksizmi
internet varken TV Gereklimi ? Gereksizmi ?

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 13.01.2011, 00:11

netten tv izlemek güzel olmuyoo :))
hep donuyorr
ama tv den net izliyom :)))

sizce her söze laf yetiştirmek gerekli mi ?:))

Seninki1314

Orta Düzey

• "Seninki1314" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 13.01.2011, 00:45

ilk olarak laf ve lafi söyleyene bagli bircok lafta ve ki$ide aslinda gereksiz
ama laf ebeligi edeni, taraf tutani, hak yiyeni vs. terbiye etmek gerekir..
artik bu ve bunun gibi benzer davranislar ne kadar laf yetisdirmek olarak görüldügüne bagli ;)

"Çıkarcılık" Gerekli mi, Gereksiz mi ?

TurkEce

[Forum Ablası]

• "TurkEce" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 13.01.2011, 09:22

sizce her söze laf yetiştirmek gerekli mi ?)

Sizi rahatsız ediyorsa evet yanıt vermeniz şart içinizde kalmamalı ama seviye aşılmışsa kendinize,çevrenize saygı adına susulmalı ;)
ilk olarak laf ve lafi söyleyene bagli bircok lafta ve ki$ide aslinda gereksiz......
.......bu ve bunun gibi benzer davranislar ne kadar laf yetisdirmek olarak görüldügüne bagli

"Konuştuğunuz konunun yanında kime konuştuğunuzda çok önemli" ;)
"Çıkarcılık" Gerekli mi, Gereksiz mi ?

Çıkarcılık bir yerlere gelebilmek,bir şeylere ulaşabilmede seviyesi yeterli olmayan insanlar için gerekli.Amma nereye kadar gider derseniz soru işareti.Bu yol ezilmeyi kabul edebilen kişiler için evet ama ben bir kişiliğim diyenler için hayır...Çünkü kendine güvenen kişiler birileriyle paylaşmayı alışverişi kendinden üstün kişilerce yönetilmeyi kabul etsede yanlışlarda ezilip susturulmayı asla kabul etmezler bu yüzden birilerine yaslanarak değil kişilikleriyle bir yere gelmeyi kabul ederler ve başarılı olurlar ;)

Sanalda tanıyıp arkadaş,dost olmak için Msn'da görüşmek gereklimi gereksizmi? :kdalgin:

T U R U N C U

Orta Düzey

• "T U R U N C U" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Thursday, 13.01.2011, 10:43

Sanalda tanıyıp arkadaş,dost olmak için Msn'da görüşmek gereklimi gereksizmi?

Bu fikre düşünceye göre değişkenlik gösterir neye göre arkadaş dost diye sorulmalı kendi kendine ..Bence sanal da olsa arkadaş arkadastir dost dosttur güvenilecek kadar tanınıyosa o kisi tabiki sadece msn yetersiz..

Sizce bir insan için aşk gereklimi ? yoksa aşksızda yaşanırmı? :)

Sütlac

Profesyonel

• "Sütlac" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 13.01.2011, 14:06

Sizce bir insan için aşk gereklimi ? yoksa aşksızda yaşanırmı?

Insan dogasi, ask istemem dese bile mutlaka bir yerde karsisina cikiyor
ask mutlaka hayatimiza en az bir kere girer ve cikar, kim ne dese bu konuda yalan olur..

Her yemege maydanoz gerekirmi gerekmezmi.