Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın
  • Konuyu başlatan "*Deniz*"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 2.01.2009, 20:41

Photoshopta Metalik Tüp Yapımı

250x250 boyutlarında yeni bir dosya açın. Koyu gri bir renk seçin. Ben #404040 rengini tercih ettim. Yeni bir layer açın ve Pen Tool ya da Paintbrush Tool yardımı ile 15 pixel kalınlığında bir kablo çizin. Düzgün olarak çizmek biraz zamanınızı alabillir. Şimdi bu layer'a kablo adını verin.

Kablo layer'ını Create New Layer ikonunun üstüne bırakarak kopyasını yapın. Kopya layer'a kesik kablo adını verin. Şimdi kablo layer'ını yanındaki göz ikonuna tıklayarak saklayın. Bu layer'ı daha sonra kullanacağız. Şimdi Eraser tool aracını alın. Fırça büyüklüğünü 5 pixel olarak ayarlayın ve kablonuzu aralıklarla kesin.

Ctrl tuşuna basılı tutun ve saklı olan kablo layer'ına tıklayın. Bu işlem kablonun etrafında seçili bir alan yaratacak. Şimdi Channels penceresine gidin ve Save selection as channel ikonuna tıklayın. Açılan yeni kanalı seçin ve kablo kanalı adını verin.

Hala seçili olan kablonuza sırasıyla 9631 değerlerinde Gaussian Blur filtresini uygulayın. Filter>Blur>Gaussian Blur...
Daha sonra AutoLevels yapın. Image>Adjustments>Auto Levels...
Layers penceresine geri dönün. Ctrl tuşuna basılı tutun ve kesik kablo layer'ına tıklayın. Yeniden Channels penceresine dönün. Kablo kanalına tıklayın. D'ye basın ve Inverse yapın. Select>Inverse.... Son olarak Delete 'ye basarak seçili alanı temizleyin ve Ctrl+D'ye basın.

Layers penceresine geri dönün ve Kesik kablo layer'ını seçin. Lighting Effects filtresini uygulayın. Filter>Render>Lighting Effects...
Kablonuza üstten beyaz alttan ise mavi bir ışık vurmasını sağlayın. Bunun için bize bir lamba daha gerekiyor. Yandaki şekilde gösterilen lamba ikonuna basılı tutarak resmin içine atın. Yeni lambanızın rengini mavi seçin. Ben #1569B8 rengini tercih ettim. Şimdi iki lambamız oldu.

Her iki lambanın da Lighting değerlerini şu şekilde girin.
[Light Type: Directional & Intensity: 24 & Gloss: 100 & Material: -100 & Exposure: 39 & Ambience:
-21 & Texture Channel: Kablo kanalı & Height: 15]
Hemen hemen yandaki gibi bir görünüm elde edeceksiniz.

Şimdi önceden sakladığınız kablo layer'ına tıklayın. Ctrl tuşuna basılı tutarak bir kez daha tıklayın ve kablo layer'ını seçili hale getirin. Inverse yapın.
Select>Inverse....
Daha sonra Select>Modify>Expand... [1 pixel]. Delete'ye basarak seçili alanı temizleyin ve Ctrl+D'ye basın. Şimdi yine Lighting Effects filtresini uygulayın. Hiçbir değişiklik yapmadan sadece Texture Channel menüsünden kablo Transparency'i seçin. Kablonuza güzel bir gölge [Drop Shadow] verin ve çalışmanızı bitirin...
Kaynak: Phong.com
Çeviri: PikseLFx

*Se-LiN*

Profesyonel

• "*Se-LiN*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 2.01.2009, 21:22

tşkler deniz güzel paylaşım için

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 2.01.2009, 21:23

Bu Cok Güzel Paylasim..Tskler Deniz Emegine Saglik.

mustafa7171

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 26.01.2009, 13:54

*Deniz*, ABLA TSKLER

karizma:54

Stajyer

• "karizma:54" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 26.01.2009, 14:40