Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

asik54

Acemi

• Konuyu başlatan "asik54"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 12.05.2011, 16:06

imac pc

selam ustalar ben buyuk bir hata yaptim imac pc aldim ama simdik radyolaar giremiyorum ne yapmaliyim tskler birde benim portum kapali galiba adsl markasi vodafonee easybox 802 nasil acabilirim saygilarimla resimli anlatim olsaydi yapardim yardimlariniza simdikden cok tskler saygilarimla

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 12.05.2011, 17:11

Mac flatcast plugini desteklemiyor yani girilmiyor
eger mac pcler icin sanal surucu programi varsa arastirin ve yukleyin, onada windows kurun

ikinci soru
Easy Box A300-A600 WLAN Modem lerde Port acmaK

3

Thursday, 12.05.2011, 21:26

imac pc aldim ama simdik radyolaar giremiyorum ne yapmaliyim

Apple, Boot Camp programıyla bu sorunu aşabilirsin

Boot Camp’in Beta versiyonu www.apple.com/macosx/bootcamp adresinden yüklenebilir. Apple, Boot Camp kurulum ve çalışması için destek hizmeti vermemektedir; Microsoft Windows yazılımının satışını yapmamakta ve bu ürün için destek hizmeti vermemektedir.

Boot Camp kurulumu için Intel tabanlı Mac, klavye, fare; Mac OS X 10.4.6 veya üzeri; son Mac Firmware güncellemesi; başlangıç diskinde en az 10GB boş alan; boş yazılabilir CD veya DVD; Service Pack 2 içeren Windows XP Home Edition veya Professional yükleme CD’si gerekmektedir.

Yani anlayacağın normalde Mac bilgisayara XP kurmak anormal bişey fakat adamlar sonra ticari kaygılar vs. yüzünden uyarlamışlar öyle bir sürüm çıkarmışar piyasaya, sana tavsiyem kesinlikle ve kesinlikle orijinal işletim sistemini kullanmaya devam et.

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 13.05.2011, 08:43

imac pc aldim ama simdik radyolaar giremiyorum ne yapmaliyim

En basiti ve Windows lisansi gerektirmeyen imkan, Mac bilgisayarina Wine programini yüklemek ve Windows icin olan Firefox'u Wine üzeri calistirmak.

Indirmek burada mümkün (veya google amca'ya "Wine for Mac" yazarsan uygun download imkani sunar):Mac icin Wine

Bu program bilgisayarinizda windows varmis edasi verir (ama aslinda yoktur).
Wine actiktan sonra windows icin olan firefox'u yükleyin.
Flatcast Plugin yükleyin: Active X güncel sürümler
Firefox komple kapatin,
Firefox'u Wine üzeri calistirin.
Simdi dinlemek mümkün olmali.

Yayincilar icin biraz daha zahmetli. Edindigim bilgiye göre ses gönderebilmek icin PulseAudio gibi bir Soundserver gerekli.
Almanca biliyorsan daha fazla bilgi burada: Flatcast unter Mac/Linux
-------------
Portlarinizi acmak icin önce IP sabitlemeniz gerek. Verecegim link'te gerekli resimli aciklamalar yapilmis. Takildiginiz bir yer olursa (ingilizce yaziyor), bize tekrar yazabilirsiniz. Elimizden gelen (tercüme) yardimi yapabiliriz: Portforwarding - Mac Sabit IP
Sonra yukarda arkadasimizin verdigi link ile Router icin gerekli ayarlari yapabilirsiniz.

Kolay gelsin :thumbup: