Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Kararlıyım

Orta Düzey

• "Kararlıyım" adlı kullanıcı yasaklandı
  • Konuyu başlatan "Kararlıyım"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 8.03.2011, 11:31

Ey kahraman Türk kadını

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

evet saygi deger arkadaslar...bazi sözler vardir, cok agirdir, altindan kalkinmasi cok zordur. bu söz atatürkümüze aittir. yani büyük söz, peki benim sorum sizlere:

atamiz bu sözü söylerken o zamanin o günün fedakar yürekli türk kadinina söylemistir. günümüzün türk kadini bu büyük lafin altindan kalkabilirmi? yani layikmi? eger layikse bu söz icin neler yaparlar veya neler yapmazlar?
abooooo ... ben kaçiyorum :D

Kararlıyım

Orta Düzey

• "Kararlıyım" adlı kullanıcı yasaklandı
  • Konuyu başlatan "Kararlıyım"

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 9.03.2011, 03:26

Bu konu hayatım boyunca aklımı kurcalamıştır..
Kimdir kadın,nasıl biridir,ne düşünür,ne yer,ne içer,duyguları varmıdır?

Kadının tarifi herkeze göre değişiktir şüphesiz...
Kadının adı her gönülde başka başkadır...

Bir de benim tarifimi okuyun bakalım...

Sabah ezanıyla kalkandır kadın...
İbadetini yapan,mutluluk dileyendir Tanrıdan...
Be soba tutuşturandır çalı çırpıyla,odunla değil ha!..
Su ısıtan,ineğin yemini hazırlayan,ve ahırı temizleyendir...
Kahvaltıyı hazırlayandır,çocukların karnını doyurup okula,eşini de balığa veye kahveye gönderendir...
Evini toparlayan,temizleyendir...Yemek pişiren,bulaşık yıkayandır...
Dik yamaçlarda toprağı bilek gücüyle kazıyandır,ürün yetiştirendir...
Yetiştirdiği ürünü toplayan,sırtında speti ile pazara taşıyan,pazarlıyan ve kazandığı para ile evin kuru gıda ihtiyacını temin edip getirendir..
Tütün gibi,yetiştirilmesi çok zor bir ürünü,tek başına,tam 14 ayda yetiştiren,sonra da satarak evin gelirini sağlayandır...
Dik yamaçlarda çalı çırpı toplayan,ağaç budayan ve de bunu SIRTINDA evine taşıyandır kışlık yakacak için...
Denize sürüklenen odun parçalarını,soğukta olsa su,yılmadan,usanmadan toplayandır...
Çocuklarına annelik,kocasına eşlik yapandır...
Eşinin yük taşımasını kendisine hakaret sayandır...
O masal anlatandır...
Esirgeyendir...
Koruyandır...

O Anamdır :S

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 9.03.2011, 12:30

vişş hepsinimi yapıyorlarmış mış aboooo
tşkler abim güzel paylaşımın için