Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "Nisa Nisa" bir kadın
  • Konuyu başlatan "Nisa Nisa"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 2.08.2011, 16:02

Ramazan Ve Iftar Dualari

ramazan boyunca yapmak istediğimiz dularımızı buraya yazalım..

Allahım..!!
Senin Rızan İçn Oruç Tuttum Sana İnandım..
Sana Sığındım..
Senin Verdiğ...in Rızıkla Orucumu Açmayı Nasip Ettin..
Rabbim Sana Şükürler Olsun..
Beniim Geçmişte Ve Gelecekte İşlediğim Günahlarımı Bağışla..
Aminn..Aminn..Aminn..

LAZ~GÜLÜ

Profesyonel

• "LAZ~GÜLÜ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 2.08.2011, 16:52

[b]“Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et!
Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalalete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru Yâ Rabbî!..
Yâ Rabbî!.. Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâka, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, salih evlât, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Ana ve babamızı da mağfiret eyle!

Yâ Rabbî!.. Kendi sevgini, sevdiklerinin sevgisini, bütün enbiyânın, Ehl-i beytin, Eshâb-ı kirâmın ve bütün evliyâ-i kirâmın sevgisini ve sevgine kavuşturacak amel ve işleri nasip eyle!

Yâ Rabbî!.. Dinine severek hizmet etmeyi, kul borçlarını ödemeyi ve şehit olarak ölmeyi nasip eyle!

Bize hakkı hak, bâtılı bâtıl olarak göster!
Yâ Rabbî!.. Bu vatanı bizlere bırakan ecdadımızın ruhunu şad eyle! Memleketimize hizmetleri geçmiş ve Allah için harp etmiş dedelerimize rahmet eyle! Yurdumuzu her çeşit düşmandan koru! Çünkü sen her şeye kâdirsin!.. Dualarımızı kabul eyle!” (Âmin!)
[/b]

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 2.08.2011, 18:34

IFTAR ANINDA VE IFTARDAN SONRA DUALAR

Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rizkike eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Manasi: “ Allah’im! Senin için oruç tuttum, Senin için rizkinla orucumu açtim. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allah’im Benden kabul buyur. Çünkü Sen isiten ve bilensin.”

Iftar zamaninda oruçlunun reddedilmeyecek duasi vardir. Abdullah b. Amr der ki:

“Allah Resulü (s.a.v) iftar ettiginde söyle dua ederdi:

“Allahümme inni es’elüke bi rahmetikellti vesiat külle sey’in en tagfirali.

Manasi: “ Allah’im! Her seyi kusatan rahmetinle beni bagislamani dilerim.”

Efendimiz (s.a.v) bir kavmin yaninda iftar ettigi zaman söyle dua ederdi:

“Oruç tutanlar yaninizda iftar etsin, melekler de sizin için istigfar getirsinler.”

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 5.08.2011, 12:05

"Gece karanlıgında yuvasına giden karıncanın sesini duyarım!''Diyen Rabbim bizlerin dualarınıda duysun kabul eylesin insaALLAH.

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 5.08.2011, 12:06

Allah, Tuttuğumuz ve Tutacağımız Oruçları Kabul Eylesin..

Tuttuğunuz oruca sitem etmeyin. Kimilerinin iftar vakti bile YOK !

• "Nisa Nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 5.08.2011, 12:07

Gönül gözü görmeyen,Can gözünü neylesin,Dünyada dönmeyen dil,Mahşerde ne söylesin.Mevlam kalbinizi nur,ebedinizi Cennet eylesin.