Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

troya

Acemi

• Konuyu başlatan "troya"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 22.02.2008, 14:46

radyolara user olarakta giremiyorum

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilnehmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilnahme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm

bu mesaj yazıyor ben dj değilim radyom yok ama user olarakta giremiyorum burada paylaştığınız port açam dahil herşeyi yaptım lütfen yardım eder misiniz

2

Friday, 22.02.2008, 15:27

Dj in portlarını açması gerekiyor. başka radyolarda denedin mi? Hep aynı hatayla mı karşılaşıyorsun. Her şeyi yaptın mı gerçekten?

Bu linke baktın mı? :blink:

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…d&threadID=6104

troya

Acemi

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 24.02.2008, 12:20

cevabınız için tşkler öncelikle. evet diğer sorun mesajlarında verdiğiniz bilgilerin hepsini uyguladım 40123 port açmak buna dahil ama bir türlü giremiyorum. bazı radyolara giriyor ama özellikle arkadaşlarımın olduğu radyoya giremiyorum.bana erişim hızımın iyi olmadığını söylüyorlar ama o zaman hiçbir radyoya girememeliydim yanılıyor muyum? dj nin port açması gerekir demişsiniz ama kısa süreli bağlantı oluyor bazen hemen de düşüyorum radyodan bu da söylediğiniz sorunla mı ilgili. o kadar sıkıldım ki modem ve pc dahil herşeyi değiştirmeyi düşünüyorum lütfen yardım eder misiniz.

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 24.02.2008, 12:57

radyolari kurarken baglanti , ses kalitesi hakkinda 3 secenek var.

1. 32kbit/s ( en düsük ve baglanmasi cok kolay, fakat ses kalitesi kötü)
2. 64kbit/s ( orta] adsl kullananlar sorunsuzca baglana bilir, ses kalitesi iyi)
3. 128kbit/s (iyi] dsl kullanicilari sade baglanabilir( ses kalitesi mp3. pek iyi)

girmedigin radyolarin baglantisi 128kbit degilse, kesin dj in port sorunudur.
baskada birsey degil.....

troya

Acemi

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 25.02.2008, 12:25

teşekkürler incitanem.