Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

melikenalan

Profesyonel

• Konuyu başlatan "melikenalan"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 21.02.2008, 07:10

türkiyenin uzun cok tartısılan gündemine bi bakıs

kimdenmii ? bir siyasetci ve eski bir cumhur baskanından.
siyaseti sıcak siyaseti böyle genel her kesine hitap eden bi forumda cok gündeme tasımak taraftarı deglimdir.
sadece bir vip oldum icin forumda fikir catisması sonucu tartısma olsun istemem ve buna vesile olmak.
ama konu şuki bir ülkenin gündemimi uzun ve hararetli bi endişeye zaman zaman mücadele cekisme icine tasıyan bi konuyu ve yarınları degistirebilcek bi konuyu azcık ayrıcalık verdim :))
ayrıca bunu ben hic bir yorum yapmıyorum eski birsiyasetci ve cumhur baskanın suanki bir cumhurbaskanının bakıs acısıdır.
siyasi bir empoze degil gündeme bir bakıs acısı dogrudur, yada yanlıs bu okuyanların tercihi ve bakıs acısıyla degisir.
bence ilginc bi tespit düsündürücü oldunu düsenerek sizinle paylasmak istedim bana sevdim bir söz hatırlattı.
kurda demisler niye boynun kalın. kendi isimi kendim gördüm icin demis.

Gül onaylar çünkü partiye borcu var

9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Metin Özkan ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Kabulde son siyasi gelişmelere ilişkin soruları da yanıtlayan Demirel, Cumhurbaşkanı Gül’ün üniversitelerde türban serbestliğinin önünü açan Anayasa değişikliğine ilişkin yasayı onaylayacağını söyledi. Demirel, şöyle dedi: "Cumhurbaşkanı neyi yapabilir, neyi yapamaz? Bugünkü cumhurbaşkanı bir siyasi partiden geliyor ve siyasi partiye, siyasi partinin taraftarlarına karşı bir borcu var. Çünkü siyasi iktidar kendisini seçim sonrasında aday göstermeyebilirdi. Veya seçim öncesinde değiştirip başka birini aday gösterebilirdi. Cumhurbaşkanı ne kadar bağımsız olmaya çalışsa bu sebepten dolayı tümüyle bağımsız olamaz benim yorumum. Cumhurbaşkanı, o anayasa değişikliğini tasvip edecektir. Kimsenin ümide kapılmasına gerek yok. Bu kadar uzun tutmasının sebebi de gelir gelmez imzalamadım demektir. Bunlar siyaset meselesidir."

Demirel, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta medyaya yönelik sert üslubunu da değerlendirerek, şunları söyledi: "Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Genellikle siyasi iktidarlarla medya dünyanın her tarafında hep çekişmelidir. Neredeki medya siyasi iktidarın emrine ram olmuştur, orada rejim bitmiştir. Hür ve serbest muhalefetsiz bir demokrasi düşünülemeyeceği gibi hür ve serbest bir medyasız demokrasi düşünülemez."