Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Easymail

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "Easymail"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 20.02.2007, 16:00

Kopan Parmak büyüdü

Arkadaslar ilgimi cekti, sizinle paylasmak istedim bu haberi. Acaba böyle birsey gercektende olabilirmi? Kertenkelelerdeki gibi kopan kuyruklarin yerine gelmesi sirrini insanlar üzerindede bir sekilde yapabilmek düsüncesi, benim icin sadece bi hayaldi elbette, bendede olusmustu. Fakat bunun gercek olabilecegini hic zannetmiyordum.
Bu haberde aksi iddia ediliyor:

Amerikalı Lee Spievack’ın parmağının tırnaklı kısmı, bir kaza sonucu koptu. Spievack, tedavi için yaralı kısma domuzların sidik torbasından elde edilen "domuz tozu" tatbik etti. Spievack’ın parmağı, kısa sürede, kertenkele ve semenderlerin kopan kuyruklarının yeniden oluşması gibi, eski haline geldi. Bilim adamları, şimdi bu olaydaki esrarın peşine düştü.

ABD’nin Cincinnati kentinde dükkan sahibi Lee Spievack’ın parmağının tırnaklı bölümü, motorlu maket uçağının pervanesini incelerken kaza sonucu koptu. Spievack, parmağının tedavisi için "domuz tozu"nu denemeye karar verdi. Spievack’ın emekli cerrah kardeşi Alan, domuzların sidik torbasından elde edilen "domuz tozu" üreten bir şirketin sahibiydi. Alan, hemen gerekli tozu kardeşine yolladı. Spievack, olayın devamını şöyle anlattı:

"Toz geldikten sonra, iki günde bir yaralı bölgeye tatbik ettim. Parmağım, 4 hafta içinde eski haline kavuştu. Yeniden büyüyen bölüm, sanki biraz hissiz gibi. Ancak yeni gelişen tırnak, diğerlerine oranla iki misli daha hızlı uzuyor. Doğrusu çok etkilendim."

YARALILARA UMUT

Basında çıkan bu türdeki haberler üzerine, San Antonio kentinde yaralı askerlerle ilgilenen Fort Sam Houston uzmanları, kopan organların yeniden gelişmesi konusundaki araştırmalara ağırlık vermeye başladılar. Özellikle, çatışmada parmaklarının tümü ya da bazıları kopan askerlerin, organlarını yeniden kazanmaları için, bu konuda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan kertenkele, semender ve fareleri inceliyorlar.

Bu kapsamda bir yandan araştırma yapılırken, bir yandan da yaralı bir askerin parmaklarının koptuğu bölge, küçük bir operasyonla yarıldı ve Lee Spievack’ın yaptığı gibi, domuz tozu tatbik edilerek sonuç beklenmeye başladı. Projeyi yöneten Pittsburgh Üniversitesi uzmanlarından Dr. Stephen Badylak, "Bu, karanlıkta ateş etmek gibi bir şey. Ancak domuz tozu tatbik edilen kişilerin başka şansları da, kaybedecek bir şeyleri de yok. Bilimsel açıdan konuşursak, henüz hiçbir şey hazır değil" dedi. Dr. Badylak, Spievack’ın parmağına ne olduğu ve nasıl etkilendiği konusunun açıklık kazanmadığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=15505&cat=200&dt=2007/02/20

MAHO

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 20.02.2007, 16:28

WAY BEEEE :shock:

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 20.02.2007, 20:31

Paylasimin İciin Tsk .. Dunyada Hersey Mumkundur Sözü Vardi Demekki Böle Birseyde Olabilirmis..

~~Sunny~~

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 25.02.2007, 20:07

Hmm gercekten ilginc bir haber....belki bu parmagi kopan insanin diger insanlara nazaran farkli bir bünyesi vardir....yoksa bende hic zannetmiyorum böyle birseyin gercek olacagini....

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 25.06.2007, 23:59

insan oglu iste ne olacagi belli olmayan varlik :D

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 8.07.2007, 22:40

KURBAN OLDUGUM ALLAH NELERE KADİR YAW

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 9.07.2007, 08:29

ALLLAH C.C HERŞEYE KADRİDRİ HER SEYİ ONUN ELİNDEDİR İSTERSE ÖLÜYÜ BİLE DİRİLTİR.....

melikenalan

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 9.07.2007, 08:48

belimi olur olur olur kaldıki tıpta insanların karaciger bagarsak olmucak organlarının kendini yeniledigi görülmüstür hayatı kalıplara sokacak kadar hakim degiliz ona yasamın sahibi var eksikleri yaradan fazladanda verir paylasımın icin tesekürler sagolasın

FILLOZOF

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 12.02.2008, 18:28

ilginç, kök hücre hakkındaki calısmalar daha kesin sonuç vermemişken,Amerika da böyle bir olay olması düşündürücü.
Parçalanan bir organın kendini bu sekilde yenilemesi günümüz imkanları ile imkansız.Mesela kopan bir bacağın yenilenmesi çok ilginç olurdu.Aynı kuyugu kopan bir kertenkelenin kuyruk yenilemesi gibi...
Sansasyon yaratmak için yapılan bir amerikan oyunu gibi geldi bana...

Paylaşım için teşekkürler

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 12.02.2008, 18:44

iyhhh acayip oldum, olurmu olur yani , ama resim acayip :S

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 19.02.2008, 09:17

Alıntı sahibi ""undergraund1903""

KURBAN OLDUGUM ALLAH NELERE KADİR YAW

evet dogru söluyosun