Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

queeN

Profesyonel

• Konuyu başlatan "queeN"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 12.08.2008, 17:35

kusursuz olmak...

KUSURSUZ OLMAK

Çin'de bir adam, her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna astığı testilerle dereden su taşırmış evine.. Bu testilerden birinin yan kısmında çatlak varmış... Diğeri ise hiç kusursuz ve
çatlaksızmış; ve her seferinde bu kusursuz testi adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve.. Ama her zaman boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı eve yarım; diğeri dolu olarak varırmış iki sene her gün bu şekilde geçmiş. Adam her iki testiyi suyla doldururmuş ama evine vardığında sadece 1,5 testi su kalırmış... Tabi ki kusursuz, çatlaksız testi vazifesini mükemmel yaptığı için çok gururlanıyormuş. Fakat zavallı çatlak olan kusurlu testi, çok utanıyormuş. Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için de çok üzülüyormuş. İki yılın sonunda bir gün, görevini yapamadığını düşünen çatlak testi, ırmak kenarında adama şöyle demiş:

'Kendimden utanıyorum. Şu yanımdaki çatlak nedeniyle, sular eve gidene kadar akıp gidiyor..' Adam gülümseyerek dönmüş testiye; 'Göremedin mi? Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu.
Fakat kusursuz testinin tarafında hiç yok.Çünkü ben başından beri senin kusurunu, çatlaklığını biliyordum.. Senin tarafına çiçek tohumları ektim.. Ve hergün o yolda ben su taşırken, sen onları suladın.. 2 senedir o güzel çiçekleri toplayıp,masamı süslüyorum. Sen kusursuz olsaydın, o çatlağın olmasaydı evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim' diye cevap vermiş.

Aslında hepimiz birer çatlak testiyiz Her birimizin kendine has kusurları vardır.
Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklardır hayatlarımızı
ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren..

Etrafımızdaki her kişiyi, oldukları gibi kabullenin.. Onlardaki kusurları
değil, içlerindeki güzellikleri görün...

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 12.08.2008, 17:40

Aslında hepimiz birer çatlak testiyiz Her birimizin kendine has kusurları vardır.
Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklardır hayatlarımızı
ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren..

değil, içlerindeki güzellikleri görün..
.

wow cok guzel gercekten ve anlamli eline saglik reculant

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 12.08.2008, 17:42

Çoook güzel ya yüreğinize sağlık teşekkürler paylaştığınız için

cantanem.gonul

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 12.08.2008, 18:09

reculant, emegine saglık böyle güzel özgün yazilar insani baska yerlere götürüyo ;)

kocyazifm

Profesyonel

• "kocyazifm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 12.08.2008, 21:04

PAYLASIM ICIN TSKLER.

queeN

Profesyonel

• Konuyu başlatan "queeN"

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 13.08.2008, 00:38

ben tşk ederimm

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 13.08.2008, 00:42

değil, içlerindeki güzellikleri görün...

bu söze katiliyorum cok dogru bir söz

kusurlari görmek yerine kusurlarini örtmek anlayis göstermek düzelmesini beklemek en dogrusu

DJ~BEYTO

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 13.08.2008, 02:08

mukemmeliyet sadece Allah a mahsustur sadece O kusursuzdur.
orta asya ulkelerinde bir gelenek vardir bazi uleklerde hali dokumaciligi yaygindir bu elkelerde dokunulan halilarin cogu aslinda kusursuzdu ama ne hikmettirki her halida ufakta olsa cok basit kusurlar gorulur ve sorulur hali sahibine boyle ufak ve basit bir hatayi neden yaptin??
cevap cok carpicidir:

-Mukemmeliyet ve kusursuzluk sadece Allah a mahsustur.

hali sahibi bile bile dokudugu halida ufak basit ve bildigi bir hata birakir.

• "60GeNCLiK" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 13.08.2008, 08:03

reculant, Emegine Sağlik güzel paylasim icin tskler