Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

161

Thursday, 27.09.2007, 03:45

uacorlu,

bu adrese bir göz gezdir bakalim...

:burda:

http://www.emuleturk.com/Routers/AirTies/RT102/AirTies-RT102.htm

uacorlu

Stajyer

• Özel mesaj gönder

162

Thursday, 27.09.2007, 17:54

Arkadaslar Airte RT102 modem kullanıyorum olmuyorr olmuyorr olmuyorrr kafayı yicem...
5 .Basamağa kadar geliyorum herşek ok sorun yok ama .modem ip ınternete yazıp tıkladığımda Airtes yazısı ve ortada hoşgeldiniz yazıyor buda normal evet haklısınız..Fakat şifremi yazmadan gireiş diyorum yine aynı sayfa tekrar tekrar diyorumn hep aynı sayfada kalıyorum bende gercek şifremi buldum onu yazıyorum giriş diyorum ve malesef yine aynı aynı aynı değişenhiç birşey yok.Modem admni panşleine giremediğmi için portlar acıkmı deilmi ve flatcast portunu ekliyemiyorum :(.. uykusuz kaldıgım gecelerin hesabı belkli değil sayenizde baska birkac problemime yardımcı oldunuz allaturkaa ekibine teşekkürler

uacorlu

Stajyer

• Özel mesaj gönder

163

Thursday, 27.09.2007, 18:01

O linkede Baktım ama işte ben amin panleine giremiyorum sorun orda :(

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

164

Thursday, 27.09.2007, 18:29

modemin kullanma klavuzu olmalidir aldiginizda birde oraya bakın ...Eger orda da bilgi yoksa modem yetkililerine basvurun size port açmakta yardimci olacaktir

• Özel mesaj gönder

165

Thursday, 27.09.2007, 23:03

yaw allah ıcın yardımcı olun delı olcam ya vallahı port actım ama eksı gozukuo ıkısıde anlamadım radyodakıler dusuo bazende kımse gıremıo su yazı cıkıo -------Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilnehmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilnahme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm -------delı olcam allah kıtab ıcın yaw dusunmekten kafayı yedım bı radyo ıcın saclarım dokuldu uff ya strese gırdım yardım edersenız sevınırım :(

• Özel mesaj gönder

166

Thursday, 27.09.2007, 23:08

yaw benım modemım phılıps sna650 kablosuz modem bılg guclu olmuo ama sebep ne ha bu arada port u flastcast 4.15 olarak actım ama kull 16 tıymıs sorun bu olabılırmı
cevabınızı beklıyorum lutfen :(

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

167

Thursday, 27.09.2007, 23:12

Alıntı sahibi ""S€KO_FM""

yaw benım modemım phılıps sna650 kablosuz modem bılg guclu olmuo ama sebep ne ha bu arada port u flastcast 4.15 olarak actım ama kull 16 tıymıs sorun bu olabılırmı
cevabınızı beklıyorum lutfen :(

port açtim diyorsunuz ama hala - eminmisiniz dogru açtiginizdan port ' u eger açtiysaniz + olmali statistics yada mapping !

bu adresi tekrar gözden gecirin bence !

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297&postdays=0&postorder=asc&start=0

iyice okuduktan sonra birde modeminizdeki port açma yollari adim adim bu adreste !

http://www.emuleturk.com/Routers/Philips/SNA6500/PhilipsSNA6500.htm

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

168

Thursday, 27.09.2007, 23:16

yaw biktim su windows firewall üzeri port acdim diyenlerden!

WINDOWS ZATEN ENGELLEMIYOR eger isiz ilk acdiginizda engellemesini istemediyseniz!

portu modemden bilgisayariniza yönlendirin! asil sorun orda!

• Özel mesaj gönder

169

Thursday, 27.09.2007, 23:20

yaw arkadasklar ben portumu actım ama olmadı acarkende su lınk ten yardım aldım aynı sekıl yaptım ama statıcs tekıler hala eksı modemım phılıps 650 sna lutfen yardım edın kafayı yıcem port actıgım lınk bu sekıl yaptım http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=5310 ahada bu lınk bı bakın dogrumu ama port u flastcast 4.15 olarak actım kull ıse 4.16 mıs sorun bu olabılırmı cevap lutfen sık sık dusuo mıllet yakından benı dovecekler hastaneye kaldırmadan benı yardımcı olun lutfen :)

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

170

Thursday, 27.09.2007, 23:25

arkadasim ya biz anlatamiyoruz yada siz anlamiyorsunuz ;)

o adres sadece windows için yani modem için ayri bir işlem yapmaniz gerektiriyor !

flatcast yayinini windows için degil modem için potunuzu açmalisiniz !

tekrar ve tekra söylüyorum bu adresi iyice okuyun ve bu islemleri gerceklestiriN

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3297&postdays=0&postorder=asc&start=0

• Özel mesaj gönder

171

Friday, 28.09.2007, 00:24

YAW SEVGILI ALATURKA YETKILILERI BEN BU PORT ISINDEN KAFAYI YEDIM DEDIGINIZ GIBI YAPTIM flastcast4.16 40123 olarak portumu actım fakat sorun sukı benım statıcs dekılerın ıkısıde eksı gıren dusuo hıc gıremıen oluo yayın devredemıom portumu udp olarak actım ama eksı eksı eksı delırecem yaw allah ıcın lınk vermeyın denemedıgım lınk kalmadı en son modem ıcın lınk aldım modemım phılıps sna650 kablosuz benım ınternetım 1024 hızı bılg kuvvetlı sebep ne yanı anlamadım vallahı radyoya gırmeye calısanlara port fırewall falanlı bı yazı cıkıo gıremıolar yanı ne yapacam allah ıcın kısa ve oz bılg kaypersky vırus programı msn beta ınt bunların hepsı acık oluo sorun olustururmu yanı bı yardımcı olun hayatımı yazdım kusura bakmayın ama delı olcam :(

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

172

Friday, 28.09.2007, 00:35

S€KO_FM, senin nikini düzelttiler,
sen ise yeni ve bozuk bir nick daha alip gelmissin :D

sorununa gelince , bilgisayarina sabit bir IP verdinmi?
verdiysen burdan bize bildir.

link vermiyelimde ne verelim sana??

uacorlu

Stajyer

• Özel mesaj gönder

173

Saturday, 29.09.2007, 00:38

Teşekkürler ama ben birşey farkeetim bazen +! iken - olabiliyor şimdide sabit ip aldım umarım sorun kesilmiştir..Herşey için Teşekkürlşer Sayenizde sorunum Klamadı.Ellerinze Sağlık

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

174

Saturday, 29.09.2007, 00:45

Alıntı sahibi ""uacorlu""

bazen +! iken - olabiliyor şimdide sabit ip aldım umarım sorun kesilmiştir

sabit ip isin basi zaten uacorlu ;)
ip sabitlestirmezsen her pc acisinda farkli ip verebilir pc'ne ve port bu ip'ye acik olmazsa statistics - gösterir ;)

sabitlestirdiysen sorun kalmamistir insallah..

• Özel mesaj gönder

175

Sunday, 30.09.2007, 17:25

oncelikle yardimlariniz icin cok tskler alaturka ekibi basarilarinizin devamini diliyorum ama bende ne yaptiysam bir turlu - yi + yapamadim butun onerileri yaptim ama olmadi baska birsey yapmam gerekiyormu acaba ???

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

176

Sunday, 30.09.2007, 18:28

_ ESEN _, bu basligi iyi oku
-->http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…d&threadID=1770

- olmasinin sebeplerinden biri port fakat firewall'de engelliyor olabilir, verdigim linki bastan sonra iyi bir oku, admin cok güzel anlatmis ;)

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

177

Monday, 1.10.2007, 18:59

Port acmak ıle ılgılı söylenılen uygulamalı göruntunun hepsını yaptım ve olumlu sonuc aldım tesekkur ederım sızlere arkadaslar

asat_15

Stajyer

• Özel mesaj gönder

178

Wednesday, 3.10.2007, 16:00

slm

• Özel mesaj gönder

179

Thursday, 4.10.2007, 08:44

BASIMIN BELASI PORTLAR :)

SELAM SITEDEKI YAZILARI HEP TAKIP EDIYORUM AMA BEN YINEDE PORTLARIMI ACAMADIM :( AVRUPADA YASIYORUM BAZILARI SERVISE TELEFON ACARSAN YARDIMCI OLURLAR DEDILER AMA MALESEF YARDIMCI OLAMADILAR.BENIM MODEM SPEEDTOUCH 546T MODEL.VE PORTLARIM KAPALI.ISIN ENTERESAN YANI BENIM STASTISCIMDE NE + NE - VAR !AYRICA RESIMLERDE GOSTERDIGINIZ LAN OLAYI FALANDA BEN BULAMADIM IPIMI GIRIYORUM BAMBASKA YERLER CIKIYOR.YAYIN ALDIGIMDA KIMSE GIREMIYOR BASKASI YAYIN ALDIGINDA BEN GIREMIYORUM.ANCAK BI ARDAKAS VAR O RADYOYA GIRDIGINDE BEN YAYIN ALABILIYOR VE DINLEYICI OLABILIYORUM.O CIKTIGINDA YINE HERSEY AYNI.BANA NETIN ZAYIF DIYOLARLAR AMA SANMIYORUM VE ALAKASIDA YOK BENCE.YETKILILERDEN YARDIM ISTIYORUM PLS :((((((( SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.HOSCAKALIN...

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

180

Thursday, 4.10.2007, 11:43

**ASI~KIZ**, öncelikle belirtmek gerekir ki resimlerde gördügün sayin Adminimizin Modem ayarlarinin resimleri ;) yani her model router'in ayri sayfasi acilir...
seninki buna benzer bisey olabilir-->http://www.portforward.com/english/route…/SpeedTouch545/
dikkat etmen gereken Flatcast icin UDP PORT 40123 acilacak olmasidir...

IP numarani nasil ögrenecegini ve sabitlestirecegini bu baslik altinda bulabilirsin bir cok defa yanitlanmistir ve admin tarafindan anlatilmis...

statistics'de ne - ne + yok olamaz, resimlerde 4.15 sürümünde gözüktügü gibi resim var, 4.16 resimleride forumda mevcut, orada statistic'se Mapping yazar ...

bu basligi okursan, internet hizinin ve gücünün etkisi varmi diyede okuyabilirsin ;)
--->http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…d&threadID=1770

herseyi dogru yaptim yinede olmuyor demeden önce diger üyelerin sorunlarini ve cevaplarinida oku derim ben, belki yanit bulabilirsin...kolay gelsin..