Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın
  • Konuyu başlatan "melye"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 28.05.2010, 01:29

...sus gönlüm susabilirsen tabi...

Sus gönlüm. Çok dile getirme. Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor.

Sus gönlüm. Çok laf etme. Az söyle ki işimiz olgunlaşsın. Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın.

Sus gönlüm. Bir elif miktarı sus. Az kaldı bahara. Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum. Beklemekten başka çare olsaydı seni durdurmazdım. İnan bana. Ama yok. Başka çare yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz.

Sus gönlüm. Bu kışın bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar. Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus.

Sus gönlüm. Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar. Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar ulaşmayanlarınsa senin nasibin olmadığını anlayana kadar sus.

Sus gönlüm. Onun geleceğini görünceye kadar. Acının bala dönüştüğünü farkedinceye kadar. Onun gönlünün senin gönlüne muhabbet düğümüyle bağlandığını görünceye kadar.

Sus gönlüm. Sebepler var edilinceye kadar. Bahaneler oluşuncaya birbirimizin nasibi oluncaya kadar sus.

Sus gönlüm. Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus.

Sus gönlüm. Her susuşun bir cevap olsun. Her susuşunsabrın olsun. Her susuşunduan olsun. İçten yakarışının adı olsun susuşun. Bekleyişinin umut edişinin inancının sevdiğinin vurgusu olsun susuşun .

...alıntı...

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 28.05.2010, 01:35

cok güzel melyem,yüregine saglik;(
paylasimin icin tskler..

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 28.05.2010, 11:05

seninde yüreğine sağlık ayçinim...

4

Friday, 28.05.2010, 11:14

Sus
gönlüm. Bu kışın bahara dönünceye kadar. Bu gece gündüz oluncaya kadar.
Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık
gelinceye kadar. Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus.

;( ;( ;(
canımmm tesekkürler çok güzel bir yazı...yüreğine sağlık...

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 28.05.2010, 12:19

oyy çok güzelmiş tşkler cnmm

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 28.05.2010, 21:55

saolunus kıslar...

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 28.05.2010, 22:45

SUSARAK HAYKIRDIĞIM HIÇKIRIKLARIMI DUYMADINIZ,ÇÜNKÜ BEN KALABALIKTA YALNIZDIM VE SUSTUM ;(
OFFF Eylemim offfff en güzel günleriniz kıymetini bilin derim... :S

UMUTST@R**

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 30.05.2010, 07:59

gerçekten çok hoş bir şiir ellerine sağlık...

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 1.06.2010, 11:34

teşekkürler...

10

Thursday, 3.06.2010, 11:50

gercekten cok guzel melye yuregıne saglık

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

11

Friday, 19.10.2012, 10:10

Sus Gönlüm

Sus gönlüm; Çok dile getirme. Sen dile getirdikçe gönlün daha da coşuyor, daha meraklanıyor ve beklemek daha da zorlaşıyor.

Sus gönlüm; Çok laf etme. Az söyle ki işimiz OLgunlaşsın.
Az söyle ki Hak'ka karşı yanlış kelam çıkmasın.

Sus gönlüm; Bir elif miktarı "sus". Az kaldı bahara. Dayan gönlüm. Denizin içinde meydana gelen, görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum. Beklemekten başka çare OL'saydı, seni durdurmazdım... İnan bana, Ama yok, Başka çare yok. Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmez, çiçek bile vakti gelmeden önce açmaz.

Sus gönlüm; Bu kışın bahara dönünceye kadar.
Bu gece gündüz OL'uncaya kadar. Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar. Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar.
Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar "sus".

Sus gönlüm; Seni senden daha iyi bilen RAB'binin hükmü vuk'u buluncaya kadar. Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar, ulaşmayanlarınsa senin nasibin OLmadığını anlayana kadar "sus".

Sus gönlüm; O'nun geleceğini görünceye kadar. Acının bala dönüştüğünü farkedinceye kadar. O'nun gönlünün senin gönlüne muhabbet düğümüyle bağlandığını görünceye kadar.

Sus gönlüm; Sebepler var edilinceye kadar.
Bahaneler OLuşuncaya, birbirimizin nasibi OL'uncaya kadar "sus".

Sus gönlüm; Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının OL'acağına inanarak "sus".

Sus gönlüm; Her sus'uşun bir cevap OL'sun. Her sus'uşun,sabrın OL'sun. Her sus'uşun,Duan olsun. İçten yakarışının adı OL'sun, sus'uşun. Bekleyişinin, umut edişinin, inancının, sevdiğinin vurgusu OL'sun, sus'uşun.

__Şems-i Tebriz-i__