Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

senarist

Stajyer

• Konuyu başlatan "senarist"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 22.11.2009, 11:55

mikrofon calismiyor

selam ben poivy diye bir program vardi pc de onla telefon görüsmesi yapabiliyordum ama mikrofon su günlerde olmuyor karsimdakine ses gitmiyor daha evveel de olmusdu HD Ddeck diye bisi var pc de ondan ayarlamisdim ama simdi olmuyor napmaliyim yardimci olurmusunuz..

2

Sunday, 22.11.2009, 19:37

senarist,

CM VIA HD Audio Deck bir Ses Driver idir sanırım ses kartı driverinizde bir sorun oluşmuş

Baştan kurmayı deneyin..Eğer ses kartınız onborad ise driverı ankartın cd sinden yükleyebilirsiniz..Ayrı bir donanım ise üreticinin sitesinden indirirp kurabilirsiniz

oncelikle aygıt yoneticisi'nden donanımının artık sistem tarafından dogru olarak tanınıp tanınmadıgını ve sürücülerin yüklü olup olmadıgını ordan(Ses ve Oyun denetleyicleri)bi kontrol et ve donanımın etkin oldugundan emin ol

aygıt yöneticisine girmek için masa üstündeki bilgisayarıma sağ tıkla özelliklerine tıkla altta resimli verdiğim ekran çıkcaktır

açılan ekranda önce 1 sonra 2 ile işaretli bölüme tıkla driverlerin kurulu olduğu ekrana ulaşcaksın alt ekranda olduğu gibi sarı ünlem işaretli herhangi bir driver hatası varsa

güncelleme veya yeniden yükleme yapmalısın

senarist

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 23.11.2009, 18:20

bu resimli anlatimin alman casi varmi=)?

4

Monday, 23.11.2009, 20:12

senarist,

Bilgisayarım ----> mein Computer

Özellikler ----> Merkmale

Donanım----> Hardware

Agıt yöneticisi -----> Geräte-Manager

ses video ve oyun kumandası ----> Sound Video-und Gamecontroller

ancak bukadar

senarist

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 24.11.2009, 15:56

tmm tsk ettim

Diva

Orta Düzey

• "Diva" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 24.11.2009, 16:00

özellikler -->eigenschaften

senarist

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Tuesday, 24.11.2009, 16:15

beratcan usta ben dedigin seye bakdim ama orda bir sorun göstermiyor ya nereden olabilir acep

8

Tuesday, 24.11.2009, 21:24

senarist,

ünlem olmasa bile ses driverinizi silin ve tekrar yükleyin düzelcektir

benim size o bölüme bakın dememdeki amaç komple silinmişmi bakın diyeydi

senarist

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 25.11.2009, 20:05

hmm pc ye komple format attim yeniden yükledim herseyi ama degismedi anlamadim gitti eskiden yapinca düzeliyordu

10

Wednesday, 25.11.2009, 21:42

Alıntı sahibi ""senarist""

hmm pc ye komple format attim yeniden yükledim herseyi ama degismedi anlamadim gitti eskiden yapinca düzeliyordu

yüklediğin işletim sistemi nedir vista ,xp, wni7 , bunlardan herhangi birine uygun ses driverini yanlış yüklersen hata verir

yüklediğin vindows cd sinin değiştir zamanla biçokkez yüklemeden dolayı bazı ses donanımı için gerekli dll dosyalarını yüklemiyo olabilir

dll dosyalarından herhangi birini yüklemeden atlar geçerse sorun yaratır

başka seçenekler

pci kart yuvaya tam olarak oturmayabiliyor.IRQ ataması olmuyor yada olsa bile IRQ çakışması olabilir
Sürücü sorunu olabilir.Ses kartı bozuk olabilir.Yüzlerce ihtimal var.

sorun yaşadığın driverin güncelini kendi sitelerinden indir. vs vs

senarist

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Thursday, 26.11.2009, 20:27

hmm xp pc