Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan ".~*~Kr@L~*~"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 30.10.2009, 18:12

BİLGİSAYARIM GEC ACILIYOR DIYENLERE

Bu bir Program değil. Ufak bir ayarla bilgisayarınızın açılışını hızlandırın başlangıçtaki mavi çubuk sadece bir sefer geçsin. ben denedim bundan önce mavi çubuk en az 10 defa gidiyordu bunu yapınca sadece 1 sefer gitmeye başladı. Bilgisyarada hiç bir zararı yok.
Bilgisayarımı sağ tıkla özellikler donanım aygıt yöneticisini aç gerisi aşağıdaki resimde var. Hadi kolay gelsin

NOT: Eğer sizin bilgisayarınızda Yukarıdaki ikincil IDE kanalı özelliklerinde aygıt0 ve aygıt1 şeklinde 2 aygıt değilde tek aygıt varsa boşuna uğraşmayın değiştiremezsiniz bunu yapabilmek için aygıt0 ve aygıt1 şeklinde 2 aygıt olmalı

2

Friday, 30.10.2009, 21:44

.~*~Kr@L~*~,

Vista'da öyle bir seçenek malisef yok XP de ise anlattığnız bir nebze işe yarasada ordaki sizin verdiğiniz asında neronun daha hızlı yazması için bir ayarlama bölümüdür

işin aslı

tüm işletim sisteminde mevcut olan bir ayardır

resimli veriyim

Masa üstünde > Bilgisayarım > Sağ tıkla > Özellikler > Gelişmiş Sistem ayarları > tıkla alt resimde veridiğim ekran gelir

işletim sistemleri listesini gösterme süresi kutu içerisindeki işareti kaldır

Gerekirse kurtarma seçenekleri gösterme süresi kutu içerisindeki şareti kaldır tamam de uygula ve tekrar tamam de dediğiniz o ilk açılışdaki çubuk beyaz gösterge kısa bir süreliğine gelir ve kaybolur
yani sistem yukarıdaki işareti kaldırdıklarımızı görmüyceği için kolay açılır

önemli açıklama :sakın varsayılan işletim sistemindeki OK'un olduğu bölümde bulunan ufak bir yazı vardır o bölümü ellemeyin pc birdaha açamazsınız !!! çozum FORMAT dır