Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,881

Wednesday, 31.08.2011, 09:47

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,882

Wednesday, 31.08.2011, 11:18

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,883

Wednesday, 31.08.2011, 11:39

Şişşşt hop dedik portakal Türkiyede kal :kizgulme: Ay bugün pek fenayım kızlar dikkatli olun bah fena kaynana damarım tepemde :kkahkaha: Çaylar :kcay: bu gün meral moddan dün yoktu cezalı :offf: Burası cafe istediğime ceza verebilirim :1kizyandan:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,884

Wednesday, 31.08.2011, 12:05

Buyurun efendim :ff:

Dün cok güzel bir bayram gün'ü gecirdik. Anladim ki hep o "eski bayramlar" dedigimiz sey'i, kendimiz sekillendiriyormusuz.
Ne kadar pasif olursak, o kadar depresif geciyor bayramlar. Keza cocuklarda ailen'in aynalaridir.
Cocuklarin bizlere ihtiyaclari var. Ne mutlu eger onlara güzel bayram gecirtebiliyorsak, sokakta kirlettikleri bayram kiyafetlerini, lolipop yerken damlattiklari o kirmizi lekeleri hemen elimizde citeleyip, ikinci gün tekrar kirletebilmesi icin hazirlayabiliyorsak. Ne mutlu cocuklarimiza hediye alamiyorsak bile, o bayram sevincini ruhuna isleyebiliyorsak.
Ne mutlu Ramazan'i böyle güzel bir bayramla ugurlayabiliyorsak ve gelecek Ramazan ve bayramlar icin sabirsizlasabiliyorsak.

Bugün dün'ün güzelliginin zekati olarak ceza'ma raziyim :pardon:
Allah herkese bu güzel günlerde yüreginden gecirdigi herseyi ama herseyi kabul etsin. Tüm dualarimizin Rabbime ulasmasini diliyorum :er:

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,885

Wednesday, 31.08.2011, 12:19

Benim içinde güzeldi nedense dün...hem babama gittim bayramlaştım ve mutlu olduğunu gördüm...hemde yaşlı olan apartman komşularımın ellerini öpüp onlarında bayramda sevinç duasını almış oldum :ah:
Rabbim Tüm bu güzellikleri her sene yaşamamızı nasip eylesin...

Aminnnn Bide Süper Modum o güzel dualarınız içün :hayret:

bide ben çay içmiom benimkini başkası içsün...daha yeni ilaçlarımı içtim...mercimek çorbam kaynasında onu içeyüm bende :S Çorba ikram ederdim emme siz çay içün :kaptal:

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,886

Wednesday, 31.08.2011, 12:40

Dün benim için kabustu ama bir anda öyle bir şey oldu kiiii...
Bayram öncesi herkes farkındaydı üzüntümün ama arife gecesi gidip kızıma birşeyler aldık.İtiraz etsede senin bayramın abin yatıyor tamam ama sana alınacak olmaz dedim.O geceden bir başladım balkonda laptopum dualarım ve gözyaşlarımla bayramı karşılamaya ertesi sabaha kadar sürdü.Malum hem annemsiz ilk bayramımdı (Arifeden giderdim) hemde dün annemin yaş günüydü.Sabah şişmiş gözlerle gülümseyerek kahvaltıyı hazırladım herkes resmen ortamı idare ediyor çünkü bizde bayram,yaş günleri,evlilik yıl dönümleri çok önemlidir tüm aile tek tek arar kutlar.Kahvaltı bitmek üzereydi kapı çaldı.Kesin dedim güvenlikten fırsatını nbulup çocuklar girdi siteye.Elimde şekerlik kapıyı açtım ve bir çığlık bastım.Gözyaşlarım bu sefer sevinçten akıyordu.Çanakkaleye arifeden tatile gidecek olan yeğenim teyzem bugün kötüdür diye gitmemiş ve bayram sabahı elinde hediyleri bize gelmişti.O anki ağlarken gülen yüzüm karışık duygularımı anlatamam.Ona sarıldığımda sanki tüm ailemi yanımda hisssettim.Bir anda bana bayram geldi diyebilirim.Allah daha kötü acılar göstermesin bunada şükür.Ölümlü dünya bugün varız belkide bir dakika sonra tık.O yüzden içimiz kan ağlasa bile gülümsemeye devam çünkü hayat devam ediyor ve süresi belirsiz :S

Ellerine sağlık modum çaylar süper tavşan kanı valla :kcay:
Neyse öğlendede mercimek çorba bekliyoruz Melyemden bakalım tadı tuzu falan nasıl olmuş :kizgozkirp:
Bu arada masum asi nisa gelincik uyuyorlar hala sanırım bayram kalkın ayıp ayıp :kizsinirli: (Kaynana günüm :offf: )

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,887

Wednesday, 31.08.2011, 12:48

yok gelincik uyumuo seslenirim bakar şimdü ablam :D
dün benim annemle babamında evlenme yıldönümü idi...yani öyle bişe kalmadı artıkta annem sayıklıyoduya ondan diem didim :ep:
gerçi bugünde bayram bayram annem hastanede az tansiyonu yükselmişti bide bulantısı vardı serum takılmış bitince gönderceklermiş eve bakalım :offf:

çorbamda süper oldu abla tereyağlı falan annem görse gözleri yaşarır kızım evi toplamış bide çorba bilem yapmış die :ep:

2,888

Wednesday, 31.08.2011, 12:57

ne uyuması annem bayramda sabahın korunde uyanduruyorr , misafir gelir diye valla kahvalti etmeden geldilerr yaa , kuzenlerdi dedım ruyanızdamı gordunuz biizı :kkahkaha:
dün 6,30 da kalktım ,
ablam bu saate kadar kac misafir geldi hizmet ettim gittiler ya ne uykusu :kkahkaha:
meral modum tesekkurler caylar ıcınde tavsan kanı masallah
cayin yanina keklerde benden :kkahkaha:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Beyaz_Gelıncık" (31.08.2011, 13:12)

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,889

Wednesday, 31.08.2011, 13:03

Aferin gelinciğim aferinnnnn ben sana boşuna gelinciğim demiyorum :ksevgi:
Off geçmiş olsun Eylem ayyyy belkide ona sıkılmıştır takılmıştır aklına ondan tansiyonu oynamıştır.Kıyamam yaaa ah ahhh bilirim nolursa olsun ilk göz ağrısı başkadır :küzgün: Anneni eve gelince benim içinde öp aferin kızlar annelerinizin kıymetini bilin ne varsa onlarda var ötesi boş :ksekil:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,890

Wednesday, 31.08.2011, 13:29

Allah sifa versin Melye
Bayramda cok tatli yemekten dolayi mide fesadi gecirecekler icin corba verebilirsin, cok dua alirsin söyliim :kaptal:

Eski bayramlar diye düsündüm bugün cok duygulandimda aslinda. Kek icin tesekkürler Gelincik ^^ Komsum olaydinda, sahiden getirseydin bir tabaga koyup, cay ocakta hazir cünkü ^^

Bizim cocuklugumuzda bilgisayar yoktu ve dün bilgisayar kapali kaldi. Arayanda olmadi öyle dolu dolu gecti zaman :kizgulme:
Cocukken alinan $ekerleri ve kolonyayi kim misafirlere tutacak diye yarisirdik :kizgulme:
Seker ve kolonya tutan cocuklar simdilerde cok nadir oldugu icin, komsular bu gördükleri manzara karsisinda "masallah masallah, bizimkilerin akillarina dahi gelmez misafire hosgeldin demek" diyorlar.
Cocuklarin kabahati yok diyesi geliyor insanin, onlara o kolonya ve sekeri veren olmali dimi ^^

Allah herkese güzel, neseli, bol tatli'li, bol misafir'li, bol rizikli Bayramlar nasip etsin insallah.
Hüzünlü kalplerinde mutlu olabilmesini diliyorum. Yanlizlarinda herseylerini paylasabilecek birer hayat arkadaslarinin olmasini diliyorum.
Bize deger veren tüm sevdiklerimize, Cafemizde güzel bir ortam olusmasinda katki saglayan ve yanlizliklarimizi, üzüntülerimizi, sevinclerimizi paylasan tüm arkadaslarimizin Allah gönüllerinden bizim icin gecen herseyin iki katini kendilerini versin diye diliyorum :thumbup:

Iyiki varsiniz :fm:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "MeRaL" (31.08.2011, 13:39)

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,891

Wednesday, 31.08.2011, 13:48

Yani neden böyle güzel şeyler yazıpta beni ağlatıyosun büyük gelin :kizagla: Aynı dilek ve dualar bendende sizlere...
Aynı düşüncedeyiz şükürki hala oğlumda kızımda gelene hoşgeldin der elini öper saygıyla sorulara yanıt verir.Kızım şeker tutuyorsa oğlum kolonyayı döker.Ben oğlumuda çok misafirperver bay bayan işi ayrımı yapmayacak şekilde yetiştirdim.Şükür rabbime Allah ömür versin evlatlarımıza...

Ben bir aydır iyiki allaturkaa varı daha çok diyorum.En acılı en yalnız günümde site ve içindeki ayırmsız hepiniz bana destek oldunuz.
Sevenden de, sevmeyenden de hepinizden :aro:

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,892

Wednesday, 31.08.2011, 13:56

Sevenden de, sevmeyenden de hepinizden :aro:

Sevmeyenlerde tatli bir heyecan katiyor, zaman zaman üzselerde bizi, ama buda kendi icini disa yansitmak olmali. Bizden cok kendileri üzülmüs olmalilar ki bizlerinde merhametli olmasi lazim geliyor dimi ^^
Dualarina herkesi dahil ettigin icin bende sana tesekkür ediyorum forumun kayinvalidesi :kizgulme:
Ne mutlu sana cocuklarini böyle güzel yetistirebildiysen, ne mutlu bize, senin ihtiyacin oldugunda yaninda olabildiysek (pc basindanda olsa, gönüller bir olsun yeter) :er:

*Forum'dan Bayram özel izni aldim, bana müsade :kizgulme: Calisan tüm herkese Allah kolaylik versin :by: :bye:

2,893

Wednesday, 31.08.2011, 13:57

Buyrun herkeze Dügün corbasi :)

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,894

Wednesday, 31.08.2011, 14:02

Çok Teşekkürler :aro: Rabbim Hepimizin sevdiklerine sağlık ve sıhhatli nice bayramlar nasip eylesin :hayret:
memlekette olsaydım şimdi orda daha keyiflidir bayramlar...hiç bi özelliğini kaybetmemiştirde...önce baba tarafındaki büyüklere sonrada anne tarafındaki büyüklere gidilir...iki köydeki akrabalarda tek tek gezilir...gittiğin yerde halalara teyzelere mutlaka yardım edilir asla oturulmaz...
ne güzeldir şimdi memleketimde bayram :kutan: yol çok uzun ve üşendim yoksa aslında gidebilirdim :terledim:
ama her sene olduğu gibi sabah uyanınca ilk iş köydeki büyükler aranıp bayramları kutlandı...uzakta olunca böyle idare ediyoruz bi şekilde...
Çok güzel dualara tekrar teşekkürler s.modum :aro:
rabbim nice bayramları burda kavgasız,gürültüsüz,kinsiz,dertsiz,tasasız,sevgi ve saygıyla bi arada geçirmemizi nasip eylesin :kizutangac: (Aminnnnnnnnnnnnnn)

2,895

Wednesday, 31.08.2011, 14:03

Çok Teşekkürler Çok severim düğün çorbasını:))

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,896

Wednesday, 31.08.2011, 14:07

Ellerine sağlık en hamarat gelinciğim bende çok severim düğün çorbasını :ktamam:
Büyük gelin tmm git hadi oğluma iyi bak olurmu sakın saygıda kusur etme bak :1kizbalik:
Hımmm sen naptın Ruzi yenimi kalktın yoksa anlat bakalım :offf: formun bugünki kayınvalidesine :kizgozkirp:
Ben bir tane eli oklavalı kız smile istiyorum acil lütfen :kizsinirli:

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,897

Wednesday, 31.08.2011, 14:30

gelin grubundamıyım merak ettim bak şimdi :ep: ona göre oklava vercemde :korktum:

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• Özel mesaj gönder

2,898

Wednesday, 31.08.2011, 14:50

Bekarların hepsi gelin grubunda bilginize pekte çoksunuz nasıl baş edicem bilmem :offf:
(Meral mod ayrı o biraz daha has gelin grubumda ama aramızda söylemem :kizgulme: )

2,899

Wednesday, 31.08.2011, 14:55

Bana da Corba Kaldımı Acaba :dusunmek:

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2,900

Wednesday, 31.08.2011, 14:59

sana artık bişe demiom tipsüzüm (anladın sen) :ep: