Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Wednesday, 1.10.2008, 23:35

Yazar: PeRi kIzI

BAYRAM KUTLAMASI

RAMAZAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR, HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM. SEVDİKLERİNİZ, SEVENLERİNİZ VE AİLENİZ İLE BİRLİKTE, NİCE MUTLU, HUZURLU VE HAYIRLI BAYRAMLARA. . . Selam ve dua ile. . .

Tuesday, 29.07.2008, 16:44

mirac kandiliniz kutlu olsun

Mirac Kandili, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.) Efendimizin gecenin bir anında Mekke'deki Mescid-i Haram'dan Kudüs'teki Mescid-i Aksâ'ya, oradan da göklere seyahat ettirildiği mübarek gecenin adıdır. Nitekim Cenab-ı Hak, Kur'an-ı Kerim'de; "Kulu Muhammed'i bir gece Mescid-i Haram'dan kendisine bir kısım âyetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah'ın şânı yücedir.Doğrusu O, işitir ve görür." (İsra Suresi:1)buyurmuştur. Tüm islam ale...

Sunday, 22.06.2008, 21:44

' Ben Beni Biraktigim Zaman, Sen Beni Birakma Ya RAB '

O büyülü saatlerinde pencereden sızan ay ışığının her bir cilvesinde, Sen’i düşünüyorum. Yüreğim hasretle yanıyor; bir gariplik hissediyorum, içim içime sığmıyor; can kafesten uçmak istiyor. Yediğim ekmekte, içtiğim suda, kokladığım gülde, ziyânın parıltısında, yağmur damlasında, kar taneciklerinde, Sen’i düşünüyorum. Güneşin her sabah doğuşunda, her akşam gurubunda Sen’i düşlüyorum; Aşkın kalbimi titretiyor. Yürüdüğüm yollarda, konuştuğum insanlarda, ikliminde uçuşan altın kanatlı kuşlarda hep ...

Sunday, 22.06.2008, 21:38

Allah(cc) hepimizden razı olsun inşallah... Beğendiğinize çok sevindim... " ((..Mehmet..)) " ; bence bu tür yazılardan sonra ölmeyi değil tam aksine daha çok yaşamayı istemelisiniz.... " DJ KAFKASYALI " ; radyonuzda seslendirdiğiniz zaman mutlaka dinlemek iserim...

Friday, 20.06.2008, 10:41

..::Hayırlı Cumalar::..

BUGÜN: gidenlerin, kalanların, ağlayanların, gülenlerin, selam verenlerin, selam alanların, dua edenlerin ve etmeyenlerin, ailelerin, evlatların, büyüklerin, küçüklerin, uzakta olanların, yakında olanların.. cenazelerin.. sıhhatlilerin.. ölmeden önce ölenlerin.. velhasıl, cümle İslam aleminin CUMASI MÜBAREK OLA!

Friday, 4.01.2008, 16:34

...HAYIRLI CUMALAR... Üzerimize cemaliyle yumuşacık ve şeker tadında karlar indirip celaliyle dağları ve yolları kara bürüyen Rabbimiz, kalplerimize kar tanesinin paklığını indir, mutluluklarımızı kar tanesi sayısınca çok eyle, hüzünlerimizi rahmetinin dokunuşuyla kar taneleri gibi erit, dostluklarımızı her bir kar tanesi gibi özel ve güzel olarak halkeyle, bizi senin rızan yolunda uçuşan kar taneleri eyle, günahlarımızı gufranının karında yıka ve temizle... ...amin...

Wednesday, 19.12.2007, 23:13

İyi Bayramlar

Yeniden herkese hayırlı bayramlar diliyorum bende.... NOT: Aynı konu başlığı aynı gün içerisinde zaten açılmış... Tebriklerin tek bir konu başlığı altında devam etmesi forum için daha düzenli bir görüntü olacaktır... .

Wednesday, 19.12.2007, 16:40

iyi bayramlar

Esselâmu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekâtûhü Ebeden ve Daimen… Bir Müslüman samimiyetle kurbanını keserse kıyamet gününde bunun karşılığını kat kat görecektir. Peygamberimiz (sav) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Insanoğlu Allah(cc) nezdinde, kurban gününde kurban kesmekten daha sevgili bir iş işlememiştir. O kurban; kıyamet gününde boynuzları, postu ve tırnakları ile gelir. Kurban kaniının Allah(cc) nezdinde büyük itibârı vardır. Kan akıp yere düşmeden kurban kabule geçer. Kurbanı temiz ve hâl...

Friday, 14.12.2007, 16:40

Bir Ayet: Siz namazı hakkıyle kılmaya bakın ve zekatı verin! Kendi nefsiniz için her ne hayır yaparsanız, Allah katında onu bulursunuz. Muhakkak ki, Allah bütün yaptıklarınızı görmektedir. [Bakara-110] Bir Hadis: Ebu Bürde, babası Ebu Musa el-Eş'ari radıyallahu anh'tan naklediyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın: "Cum'adaki icabet saati imamın minbere oturduğu anla, namazdan çıkması anına kadar geçen vakittir" dediğini işittim." Müslim, Cum'a 16, (853); Ebu Davud, Salat 208, (1049). Hz. En...

Sunday, 9.12.2007, 21:30

İnadına Seveceğim

İşte; bu gecede yalnızım, yine dilimde aynı sözcükler... Yüreğimde aynı hüzün,yine karanlığa teslim olmuş yalnızlığım... Sana yine, gel diyeceğim biliyorum gelmeyeceksin... İnadına düşüneceğim seni inadına, inadına seveceğim... Güneşi bilirsin hep aynı yerden doğar, Bazen ılık, bazen sıcak, bazen de yakar. Kimi gün bulutlar saklasa da, bilirsin ki ardında bir gerçek var... İşte... işte sende benim gözlerimde öyle doğdun Bazen ıslak, bazen kederli, bazen de ışıl ışıldın. Bir an gözlerimi kapatsa...

Friday, 7.12.2007, 20:53

Mübarek Cuma günümüz hepimize hayırlara vesile olsun inşallah... Allah(cc) herkesten razı olsun... Buyrun o zaman bir ayet , hadis ve dua ile devam... Bir Ayet: Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı (ezan okunduğu) zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır. [Cuma- 9] Bir Hadis: İbnu Ömer radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Cum'a gecesi veya cum'a günü vefat eden hiçbir...

Friday, 30.11.2007, 12:31

Bayram tadında bir gün geçirmeniz temennisi ile... Hayırlı cumalar

Friday, 23.11.2007, 11:35

.....Hayırlı Cumalar Kalbinizden Allah(cc) sevgisi, Dilinizden şükür, Yüzünüzden tebessüm, Hanelerinizden huzur eksik olmasın inşallah. Selam ve dua ile...

Thursday, 22.11.2007, 21:11

Canım yanıyor, içimde bir sızı nedenini bilmiyorum..! Adı Sen’sizlik belki…! Yada ulaşamamak, ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak..! Yönelememek Sana içten bir aşkla, Canım yanıyor ya Rabbel Alemin, Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan..! Sana yakın olmak için, uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran şehrimden; daha fazla gidemedim nedense, Bir yağmur başladı sessizce, ER-RAHİM...