Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Wednesday, 2.05.2012, 00:14

Yazar: Ezgi1

Orçun Çakır Şiir & Sözleri

Nasıl acıdığını sen bilemezsin, Yürür adım adım gölgen içimde, Büyür ardına bakmadan gitmişliğim, Sen gelme diye hiç etmişliğim bizi, İzi bir polisiye dizi gibi kovalar aslında O bilmez ve başkasında sanır aşk'ı Nasıl acıdığını sen bilmezsin. O bilmez, Ben bilirim. Açıklayamam bunu bize, Acımı bir gün anlamak istersen eğer Sıcak bir kumsalda çıplak ayak yürümeyi dene Beni kaybetmemek için kaçma o kumsaldan Yan ve yürü,atlama denize umursamadan İşte öyledir arada kalmak, Ar damarım sızlıyor,sızı...

Saturday, 31.03.2012, 00:28

Karanlığın içindeki mor kanatlı meleği gördünüz mü ? Ördünüz mü örümcek ağını onunda etrafına ? Yoksa onu da öldürdünüz mü ? Şan istemiyorum,şeref bana yeter Kan istemiyorum,Can dediğim nefesi olmazsa ömrüm o gün orada biter. Susar hasret doğar gecelere geç kalınmışlığın,eksik yanı, tat.. Ad kadar manalı aşk'ın saz sesindeki haz arzuları.. Ve gen sorunlarıyla uğraşmak kadar önemlidir aşkın habitatları. Kat kat büyür kanser hormonu içimde,adı Aşk,lisanı harap olan yok'um olmuş yürek yarelerinin,...

Saturday, 24.03.2012, 16:37

Yaninda olmadin diye birakip gidenler, Gittiklerinin yaninda olmak istemezler. Yaninda olmak icin geri donenler, Asla masum duygularla affedilmezler Orçun ÇAKIR

Thursday, 22.03.2012, 12:47

Ey yüce sevgililer, Kalın diye para ödemiyorum. Benimle olmak zordur derler, Gelmeyin ulan istemiyorum !!! Orçun Çakır Camber-i

Friday, 16.03.2012, 18:55

Alıntı sahibi "E.Günbey" Ezgi, Daha Fazla Orçun Çakır Şiir ve Sözleri Bekliyorum Sizden Seçimleriniz Harika Sen iste

Thursday, 8.03.2012, 22:47

Uyu ki büyü, Büyü ki gör katili olduğun ölüyü. Camber-i

Tuesday, 6.03.2012, 21:47

Kim olursa olsun sen olamaz asla!! Ama biliyorum, Kim olursa olsun ben olabilir sende zamanla iste buda askinin basit turkcesi. Camber-î

Sunday, 4.03.2012, 20:18

Ellerin, ellerin ve ak avuçların, Hala acıtıyordur kalan sağları İçimden akan nehirler derin Yıkılıyor şehrin bütün burçları Ellerin,ellerin ve ak avuçların Layık olan bu mudur ağlayanlara ? Diye sorar yalvaran zakkum kuşları Bir dağın eteğinden kanayanlara Doğrudur onların bütün uçuşları Layık olan bu mudur ağlayanlara ? Başkalaşmış şehrin ayaz yalnızlığı Titriyor şu köpekler yaptıklarınla Koca adamın bitmeyen haylazlığı Bilirim yaşayacak hatıralarda Başkalaşmış şehrin ayaz yalnızlığı Ellerin,...

Saturday, 25.02.2012, 15:01

Benden aşk mı istiyorsun ? Sus o zaman kız, Bağırmayı bırak. Ben çok yorgunum Ve sana geldim hırçın bir denizden kurtularak.. Sende yeniden duruldum Asabiyetimden kurtuldum. Amacın kavga etmek mi ? Ederim Ama ben bir kez bağırmaya başlarsam Giderim !!! Orçun Çakır (Camber-i ) // Sus

Sunday, 12.02.2012, 15:16

Beni esaret altında tutan bütün duyguların adıydı aşk ; Başkalaşan yüreğimin yanına ölü kokan ellerini koymak yerine, Senin beni öldürmeni beklemekti adam olmak, Adam oldum da, sensiz adamlık neyime yarar , hangi nefes ruhumu senin gibi sarar ? Ve ısıtır.. Kim bilir hangi dudak boşluğuna isimler mırıldanarak doldururum seni, Kim bilir hangi mevsimde yağmurlar yağdırarak retinalarımı temizlerim. Senden sonra hangi müzikle yıkarım ruhumu, Hangi kadınının peşinden koşarken yıkarım gururumu ? Ayakl...

Wednesday, 1.02.2012, 13:45

Siyahım, Ziyan,sokaklarda adını ezbere yürüdüğüm günler. Dualarım sırf senin adını zikretti diye çürüsünler. Gölgelere kaçıyor,gölde yıkanmış yılanlar. Bir bir yakıyorlar bedenleri ateş cellatları Küle dönüyor geçmişin isimsiz sıfatları. İsmi katliamlar şehri şimdi hayal gücüm Bayraklarını indirdim kalelerimden İşte böyle alınır benim öcüm. Kız karanlıktan korkardı Ve '' öcü '' gördüm dedi. Adamın ondan aldığı öcü görmüştü Bir yüreğin giyotinin de;soysuzca öldürülmüştü. Bilmiyor. Orçun Çakır //...

Friday, 30.12.2011, 12:27

Onun yanımda olması yaşamın beni kavramasıyla eş değermiş meğer.Madem o gitti,yaşamak için kim nefes almaya değer ? Orçun Çakır

Friday, 30.12.2011, 12:26

Hayalimin özündeki kaybolan siyahlığa, Bakıp durdum geceleyin,titrerken acı beden Aklımın içindeki çocuksu haylazlığa Alışmadan gidişindir beni gece mahfeden Üşüyor omuzlarım gökten düşen kokunla Satırlarım satılmış kara sessizliklerden Bu nedenle acımla, sen hep beni hatırla Şehre mavi rengiyle puslu gece çökerken Tuttuğum taze elin şimdi hangi sevdanın, Hangi yetim tadıyla,bayatlıyor sevdiğim ? Mazidir acımasız ve ben anlattıklarının, Hangisinin peşinde seni beklemeliyim ? Ay bile,terk-i terk ...

Friday, 30.12.2011, 12:23

Adina yazilmis şiirler kadar, Yas doludur artik ömrün. Ve iste sirf bu yuzden inanki, Sen bir inat ugruna yasarken öldün Orçun Çakır(Camber)

Tuesday, 13.12.2011, 15:54

Biraz nefes biraz ölümdün, Ayrılığın arasına acımasızca gömüldün Sesimi çıkartsam öldürülürdün. Duyardım, Adım zikreden nefesini koklardım Rüzgar getirirdi karanlıktayken. Karanlıktayken korkardım Görürdüm Acıdığını bilirdim avuçlarının Kokusu toprak gibiydi ayrılığının Direndim valla direndim Büyük gün Gücümün bitmeyeceğini düşünürken Bende yenildim. Orçun Çakır

Thursday, 17.11.2011, 23:19

Aşırı güzel aşırı

Tuesday, 15.11.2011, 22:29

Orçun Çakır // Oku ve Unut

Kahreder,''kar'' amacı güden ''anlık'' duygular ve kahroluşla yok olur gölgesi sırtımdan Katliamlar şehri olur kalemimin çizdiği yollar,gözyaşları ardına saklanır mürekkebin Ve ''anlar'' dün gibi güzel yarın gibi cehennem duygunun katili olur, Resmi tören geçitleri iptal edilen bir acının hemen ertesinde. Ve ayrılığın tesirinde kalınmış bir hayat doğurur yanmaktan eriyen mumun dibinde kalan son nefes Kibriti yanmaktan usanmış , ateşi tütmekten sıkılmış bir adam avucundan düşen gözyaşlarının ardı...

Tuesday, 15.11.2011, 22:22

Nefes gibi yakın dudaklarıma elleri,dizleri kan,saçları kir,kokusu zehir bir adamken düşlerim, Düş gibi düştü teninden ellerim,yıkıldı duvarlar,kabuslar gerçek rolü verilmiş aktör gibi rol yaptı Sis Tiyatrosunda, Engel olunamazdı gerçeklerin çıkmazında onun ''ben'' kokusuna Can dokusuna,kanımdan dikilmiş giysileri giydirdiler '' an '' boşluğunda, Ten kokusuna aşık olduğum '' Tilbe '' ismini verdiler sana.. Konuşamadım.. Alfabesi Tanrıda unutulan medeniyetti sanki dilim, Bu yüzden Ayrılık diline ...