Giriş yapmadınız.

Arama sonuçları

.

Sunday, 24.06.2007, 11:09

Yazar: SARI-FM

Tavsanim "Bugs Bunny"

Ben resmini geri cekeyim en iyisi yoksa kim vurduya gidecek tavsanim

Saturday, 23.06.2007, 18:22

Tavsanim "Bugs Bunny"

Wuhahaha o benim tavsanim degil ki benim ki yasiyor hala yanimda Kimin tavsanini kesip pisirdin kiz?

Saturday, 23.06.2007, 18:17

Tavsanim "Bugs Bunny"

Ehumm o tavsanin sahibi var yedirtmem oglumu kimseye :181:

Saturday, 23.06.2007, 18:11

Tavsanim "Bugs Bunny"

Ehummm Ehumm.. bu tavsan yenmek icin konmadi buraya... heheh

Saturday, 23.06.2007, 16:47

Güzel Türkçe Nasıl Katlediliyor?Türkçemizi Düzgün Kullanalım

Her geçen gün Türkçe'nin biraz daha yozlaştırıldığını görüyoruz. Dilimizdeki yabancı kökenli sözcüklerin istilası artarak sürüyor. Aşağıda yıllar içinde Türkçe'de nasıl bozulmalar olduğunu gösteren çarpıcı bir metin var! Haberin devamını mutlaka okuyun ... Yıl: 1965 "Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstüm...

Saturday, 23.06.2007, 00:27

Meslek Seçimi

İnsan hayatının en önemli dönüm noktalarından birisi olan meslek seçimi insanın yaşam biçiminin de seçilmesi demektir. Bireyin gelecekteki yaşam tarzının belirlenmesinde dönüm noktası olan mesleki tercihini yaparken doğru ve isabetli karar vermesi gerekmektedir. Çalışmanın tüm hayatımızdaki yerini göz önüne aldığımızda çalışma hayatımızın kalitesinin ve çalışma adına yaptığımız faaliyetlerin bireysel mutluluğumuza doğrudan etkisi vardır. Dolayısıyla çalışma hayatında ve özel hayatımızda mutlu ol...

Saturday, 23.06.2007, 00:23

DeNiZ GeZMiŞ HayaTı

Sarkislaya dusurmesin oy Allah sevdigi kulunu oy Gemerekte cevirmisler Deniz Gezmisin yolunu.. oy olaydim ben olaydim okur yazar ben olaydim deniz mahkemeye dusmus avukati ben olaydim yasa turk ordusu yasa oy Dunya sasti boyle ise oy Ordu madalya gondermis yusufu vuran cavusa

Friday, 22.06.2007, 23:59

Ağzımda depresyon tadı var!

Yediğiniz yemeklerin tadını almıyor musunuz? Dikkat! Depresyona giriyor olabilirsiniz. Bilim adamları, tat alma duyusunun insanın ruh halini belirleyen beyin kimyasallarıyla bağlantılı olduğunu saptadılar. Bristol Üniversitesi bilim adamlarının araştırmasına göre, bir insan depresyondayken bu kimyasalların seviyesi azalıyor, bu da tat alma duyusunun körleşmesine sebep oluyor. Bu nedenle, ruh halinin düzelmesini sağlayan serotonin ve noradrenalin kimyasallarının seviyesini artırmak, tat alma duyu...

Friday, 22.06.2007, 23:58

Bunları yiyin şekere yakalanmayın

Şeker hastalığının önlenmesinde elma, kuşkonmaz, balık, vişne, domates suyu, tarçın ve kırmızı biber gibi besin maddelerinin fonksiyonel içerikleri ile destek sağladığını söyleyen Taylight Sağlık Merkezi’nden Diyetisyen Berrin Yiğit, sağlıklı olduğu kadar lezzetli ve mönülere rahatlıkla eklenebilecek bu besinlerin bilinmeyen yönlerini anlattı ANTİ DİYABETİK GIDALAR Elma: Son zamanlarda ‘Her gün 1 elma doktoru uzak tutar’ sözünü duymaya oldukça alıştık. Farklı iklim şartlarında farklı besinsel iç...

Friday, 22.06.2007, 23:55

Sivilceye ilaçsız çözüm!

Sivilceye neden olan aşırı yağ yapımını ve yağ kanallarındaki bakterileri azaltan Nlite lazer tekniği, ilaç tedavisine oranla daha etkili sonuç veriyor. Hastanın güneşe çıkmasını engellemeyen tedavi, ciltteki lekeleri de gideriyor Birçoğumuzun gençlik kâbusu olan sivilce artık tarihe karışıyor. Dünyada birçok merkezde uygulanan lazer teknolojisi sayesinde acısız ve ilaçsız sivilce tedavisi yapılabiliyor. Nlite olarak adlandırılan lazer tedavisi, sivilceye neden olan yağ yapımını ve yağ kanalları...

Friday, 22.06.2007, 23:53

Halsizlik kansızlık belirtisi olabilir

Çocukların yüzde 58, gebelerin yüzde 74, emzikli kadınların yüzde 50'sinde kansızlık sorunu görülüyor. Kansızlık neden büyük bir sorun? Kansızlığa yol açan pek çok neden var. En fazla kansızlık yapan ise demir eksikliği. Aynı zamanda önlenmesi, korunulması ve tedavisi de en kolay olanı. Tüm anemilerin yüzde 90’ının nedeni demir eksikliği. Demir, kan hücresinin içinde bulunur. Oksijenin bütün vücutta taşınmasını sağlar. Vücutta demir eksikse kan hücresi yapılamaz ve kanın oksijen taşıyabilme kapa...

Friday, 22.06.2007, 23:51

Migren ihmale gelmez

Migren en sık görülen kronik baş ağrıları arasında yer alan bir sağlık sorunu. - Erkeklerde yüzde 16 oranında görülen migrenin kadınlarda görülme sıklığı yüzde 22’ye kadar yükseliyor. Uzmanlar migren hastalarına doktora danışmadan ilaç almamalarını ve düzenli kontrole gitmelerini öneriyorlar Migren tipi baş ağrıları klasik migren, basit migren, küme baş ağrısı, oftalmolojik migren ve yarım baş ağrıları olarak beş ayrı başlıkta değerlendiriliyor. Migren ağrılarının görülme sıklığı yaşa bağlı olar...

Friday, 22.06.2007, 23:03

Romantİk Msn Avatarlari

Gayet guzel hepsi de paylasim icin tesekkurler...

Friday, 22.06.2007, 22:46

papatya tarlasi

[color=#FF0000]Bir papatya tarlası düşün.. İlkbahar ayı..Ve sen onun yanından geçen yolda yürüyorsun ve o papatya tarlasında bir papatya dikkatini çeker..Binlercesinden birisidir ama sen onun yanına gidersin.. Onda seni çeken bir şeyler vardır.. O papatyayı olduğu yerden koparırsın.. Sadece senin olsun istersin.. Sadece senin..Öleceğini düşünmeden. Ve gidersin o tarladan. Bence bu tutku.. İçindeki şiddetin durduramadığı bir bencillik ama bir o kadar güzel ve hapsedici. Yine o tarlanın kenarındak...

Friday, 22.06.2007, 22:12

Hadi Tavla Oynayalım

Genç bi kız ailesinin evde olmadığı bi akşam arkadaşlarını davet etmiş. Kız kıza yemişler, içmişler, derken içlerinden biri “Hadi cin çağıralım” demiş. Ev sahibi kız da hiç inanmazmış böyle şeylere ama arkadaşlarına ayıp olmasın diye kabul etmiş. Harfler kesilmiş, fincan ortaya konmuş ve elele bir masanın etrafında daire olunup cin çağırma olayına girilmiş. Cin gelmiş gelmesine ama bizim kız hala fincanı arkadaşlarının ittiğini düşünüyomuş. Bi ara fincan hızlı hızlı harflere giderek şöyle demiş:...

Thursday, 21.06.2007, 18:56

Sevgi sofrasi

Bir gün sormuşlar ermişlerden birine: "Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?" Bakın göstereyim demiş, ermiş. Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş ''Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz" diye bir de şart koymuş. Peki demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fa...

Thursday, 21.06.2007, 18:54

Dinle oglum...

Dinle oglum Dinle oğlum, bunları sana sen uyurken söylüyorum.Küçücük elini yanağının altına sokmuşsun, nemli alnındaki sarı lülelerin yapış yapış ıslak. Odana bir hırsız gibi süzülerek girdim. Birkaç dakika önce kütüphanede oturmuş gazetemi okurken vicdan azabım nefes kesen bir dalga gibi üstüme geldi. Bir suçlu gibi yatağının başucuna geldim. Neler mi düşündüm oğlum? Sabah sabah kızmıştım.Okula gitmek üzere giyinirken seni azarladım, çünkü yüzünü ıslak havluyla öylesine silivermiştin. Ayakkabıl...

Thursday, 21.06.2007, 18:42

Mutluluk..

Mutluluk Herkes bir arayış içinde, ama hiç kimse ne aradığını bilmiyor. Sanıyoruz ki çok paramız, sürekli yükselen bir kariyerimiz, bahçeli bir evimiz, spor bir arabamız olunca biz de çok mutlu olacağız. Hadi maddeciliği bir kenara bırakalım; niye herkes aşktan şikayetçi? Çevremizde kaç kişinin aşk hayatı iyi gidiyor? Eminim parmakla sayılacak kadar azdır. Ve eminim hiç kimse yanlışın nerede olduğunu da bulamıyordur. Ben ten uyuşması kadar ruh uyuşmasının önemine inanırım. Hatta insanların eş ru...