Giriş yapmadınız.

1

Sunday, 16.09.2012, 16:44

.::::insan Vardir::::.

"İnsan vardır, yüzü güler, gönlü cömert, ufku geniş; onunla oturdukça oturmak istersiniz; muhabbetinden keyif ve feyiz alır, ilham bulur, farkında bile olmadan ne çok şey öğrenirsiniz. Yanından kalktığınızda az buçuk değişmiş, zenginleşmiş olarak yolunuza gidersiniz. Hafiflemiş olarak, rüzgârda tüy gibi. İçinizde bir gonca gül açılır, katmer katmer renklenir. Elinizde olmadan hayata gülümsersiniz. Gene görmek istersiniz o kişiyi, ilk fırsatta yeniden buluşmak. Sohbetine doyamaz, ruhunun dibini bulamazsınız, öylesine derin. Bir saklı cevherdir, ilk bakışta belli olmayan. Uçsuz bucaksız bir denizdir kıyılarına varılmayan. O kadar azdır ki böyleleri, bulunca ömür boyu dostluğunun ipini bırakmak istemez, kıymetini bilirsiniz; güzelliği arayan bir mürit gibi, muhabbete susamış bir münzevi gibi, ateşe meyyal pervane gibi etrafında incecik çemberler çizersiniz. Dostlukla, hayranlıkla…

İnsan vardır, kem bakar, ağılı konuşur, habire
şikâyet yahut hakaret veya dedikodu halindedir; karalamayı sever, başkasına leke çalmaktan kendine payeler biçer; kimseyi beğenmez, kendinden gayri; hiçbir yeniliği, farklılığı tasvip etmez; ayaklı sirke küpü, diken diken her sözü; dudaklarının ve gözlerinin etrafında senelerdir surat asmaktan, fesat bakmaktan oluşmuş çizgiler taşır lakin bilmez; köşe bucak kaçmak istersiniz böylesinin gölgesinden bile.

Ne var ki bazen o insan patronunuzdur. Ya da öğretmeniniz. Kapı komşunuzdur veya çalışma arkadaşınız yahut ağabeyiniz. Hemen her gün görmek zorunda kaldığınız biridir. Belki de babanız ya da kayınvalideniz. Belki biricik eşiniz. Vaktiyle ne çok severek evlendiğiniz ama zamanla kalben, zihnen, ruhen ayrı düştüğünüz; gene de bir türlü yüzleşemediğiniz, dürüstçe eleştirmediğiniz… Tavsamaya yüz tutmuş bir ateş gibi kendi kendine tüten bir ilişki. Ne uzaklaşabilir ne katlanabilirsiniz. Ne olduğu gibi sevebilir ne hepten vazgeçebilirsiniz.

Derken ondaki irin usul usul size de sirayet eder. Damla damla akar ruhunuza. Kangrendir ya olumsuz enerji, hızla yayılır, sinsice; bir sağlam uzuvdan bir başkasına sıçrar, bir insandan berikine. Bir de bakarsınız ki aynen onun gibi konuşmakta, onun gibi meselelere yaklaşmaktasınız. İçinizde neşe kalmamış, solmuş gitmiş o terütaze bahar. Bir kuru ayaza kesmiş benliğiniz.
Siz de tıpkı onun gibi şikâyet halindesiniz, yüzünüzde benzer çizgiler.

Merak edersiniz: “Ben ne vakit böyle oldum. Hangi dönemeçte yitirdim inancımı, iyimserliğimi, cesaretimi, girişkenliğimi? Ben ne zaman vazgeçtim aşktan ve aşkı aramaktan?
İçsel yolculuklardan? Değişimden? Öğrenmekten?
Büyümekten? Sahi ne zaman?”

Alıntı;Elif Şafak

midestino34

Profesyonel

• "midestino34" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 16.09.2012, 18:38

Emegine saglık Asim bu güzel paylasımın için tskkkr

3

Sunday, 16.09.2012, 19:13

canım ben teşekkür ederim:)
okumaya değer gördüğün için ve yorumladığın için ayrıca ^^

• "Ayazz 67" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 16.09.2012, 19:31

Emegine saglik uyuzum guzel paylasimin icin yuregine saglik :thumbup:

5

Sunday, 16.09.2012, 19:34

Emeğine Sağlık Asi,
Güzeldi ;)

Ve Gerçekten Okumaya Değer :)

6

Sunday, 16.09.2012, 19:51

:_) oy oy ben tesekkür ederim uyusummmm :)
ersinnn tesekkürler güzel yorumlarınız için vede güzel düşünceleriniz için ^^

• "мαѕυм" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 16.09.2012, 20:08

ne guzel bir yazi asi, gonlune saglik canim paylastigin icin tesekkurler.

• "sahra-cantanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 16.09.2012, 22:14

güzel paylaşım için tşkrler asikardelenim zevkle okudum tşkrler..

9

Sunday, 16.09.2012, 22:24

ben tesekkür ederim sahram :_)
masum canım tskler güzel yorumlarınız için okuduğunuz ve yorumladığınız içinde çok tskler:hayret: