Giriş yapmadınız.

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Oqus Pokus"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 17.04.2013, 13:19

Bu anketi sakın yanıtlamayın!

Yeni dolandırıcılığa karşı dikkat edin.
İnternette dolaşırken karşılarına çıkan anketi yanıtlayıp bir de cep telefonu numaralarını verenler aşırı yüksek cep faturaları ile şaşkına döndü.

İnternette aniden karşınıza çıkan bu anketi yanıtladıysanız yüklü bir telefon faturası ile karşılaşabilirsiniz. İnternette arama yaparken sizi başka bir sayfaya yönlendiriliyor ve karşınıza yanıtladığınızda ödül kazanacağınızı belirten bir anket çıkıyorsa sakın bu anketi yanıtlamayın. Anketi yanıtlayan faturalı hat kullanıcıları faturalarının birden arttığından faturasız hat sahipleri ise hesaplarındaki bakiyenin sürekli düşmesini şikayet etti. Uzmanlar ise "Yeni virüs internet kullanıcılarını tehdit ediyor" diyerek uyardı.
Tüketicilerin konu ile ilgili şikayetleri şöyle:

Mağdurlar Uyardı: "İnsanları Mağdur Etmeyin"

"Tesadüfen internette bir konu ararken bir anket çıktı yanıtladım. Araba gibi büyük hediyelerin çekilişi yapılacağı yazıyordu. E-posta adresimi ve cep telefonu numaramı yazdım. Bunun nasıl bir risk olduğunu şimdi anlıyorum. Sadece bir çekiliş için sms gönderdim ama maalesef sürekli bir çekiliş hakkı kazandınız şeklinde bir sürü sms ve karşılığı hattıma gelen 34 liranın üstünde ek ödeme! Bu bir nevi haksız kazanç sağlama. Eğer bu tarafıma iade edilmez ise gereken mercilere başvuracağım. Tek sms için tamam ama diğer smsler bilgim haricinde tahsil edilmiştir. Lütfen insanları mağdur etmeyin."

Ödül Kazandınız Diyerek Dikkat Çekiyorlar

"İnternette bir konuyu araştırırken, önüme gelen bir anketi cevapladım. Ödül kazandınız ad, soyad ve cep telefonu numaranızı yazın denildi. Sonradan gelen cep mesajına cevap verdiğimde çekilişlere abone olduğumu ve abone ücretinin peşin alındığını öğrendim. Sitenin iletişim bilgileri olarak verilen telefon numarasının ve e posta adresin aktif olmadığının farkına vardım, bir türlü ulaşamadım. Bunları denetleyen yok mu?"

Mağdurlar Dava Açmaya Hazırlanıyor

"İnternette herhangi bir arama yaparken karşınıza çıkıyor ve cep telefonu numaranızı yanıltmalı yolla yazdırıyorlar. Ardından da telefon faturamıza ücret bindiriyorlar. Tüketici haklarına başvurulup, bu yanıltıcıları adli mercilere, gerekli davaların açılması için tüm işlemleri yapacağım."

Bunları Sakın Yapmayın!

Anket tuzağına ilişkin son dönemlerde çok fazla şikayet aldıklarına dikkat çeken Şikayetvar uzmanları, internet kullanıcılarına "Yeni virüs internet kullanıcılarını tehdit ediyor. Arama motorlarındaki sonuçları anket içeren başka sayfalara yönlendiriyor. Şüpheli sayfalardaki anket ve sorulara cevap vermeyin. Yanıtlayanların cep telefonlarına virüs gönderiliyor. Bu anketi yanıtlayıp bir de cep telefonu numaralarını verenler aşırı yüksek faturalarla karşılaştılar ya da sürekli bakiyeleri azaldı. Mağdur vatandaşlarımız konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor. "uyarısında bulundular.
Bu haberi sonuna kadar okuyup bitirene Nokia 3310 cep telefonu hediye edilecektir :kahkaha:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Oqus Pokus" (17.04.2013, 13:26)

Caymaz_

Stajyer

• "Caymaz_" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 18.04.2013, 18:11

Teşşekürler oqus Pokus

TurkEce/GnL

[Forum Ablası]

• "TurkEce/GnL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 18.04.2013, 18:14

Telefonumu rici ediyim çocuuuummm tzz Ah ne çektim be evladımmm.Biliyorum okusan ne olacak, bilmiyomusun, nereye kadar bu okuma hırsın diyceksin ama napcan be evladım mecbur buda hastalık işte... :kahkaha: Vasfiye ablan

Oqus Pokus

Moderatör

• "Oqus Pokus" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Oqus Pokus"

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 19.04.2013, 14:22

elefonumu rici ediyim çocuuuummm Ah ne çektim be evladımmm.Biliyorum okusan ne olacak, bilmiyomusun, nereye kadar bu okuma hırsın diyceksin ama napcan be evladım mecbur buda hastalık işte... Vasfiye ablan

Buyur abla söz verdiğim gibi telefonun. :thumbsup:
Maksadım bu gibi uzun yazılarla, biraz da olsa okuma alışkanlığı kazandırabilmek.
Sende zaten okuma merakı olduğundan bütün hediyeleri sen topluyosun.

Yaz geliyor malum... haşerat, ev canlıları çoğalacaktır onları yıldırma-korkutma ve hatta geri püskürtme cihazı olarak vurarak ezmek suretiyle kullanabilirsin. Korkma telefona bişey olmaz. :kahkaha: