Giriş yapmadınız.

melikenalan

Profesyonel

• Konuyu başlatan "melikenalan"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 8.12.2007, 01:37

KİME KÜSERSİN GÖNÜL... BUDA GELİR BUDA GECER AGLAMA.

Çok oldu bu melikenalan kırılmamayı ögreneli ama kahretsin bir türlü üzülmemeyi ögrenemedi. sevgiye cok muhtac demekki her seferinde canı yansada sevmemeyi ögrenemedi. ateşi elinle tutarmısın dedi kendine elini ateşe uzatmaktanda vaz gecemedi. biliyorsun, biliyorsun defalarca yasadın ama yine aynı noktaya dönüp baglanmamayı beceremedi.
ders almadı göz yaslarından her seferinde yüreginde sönen birseylerden, inatla ve israrla güvenmekten güvenebilecek birilerini görmek istemekten. ve nedense sonunu bildigi romanları tekrar, tekrar okumaktan ve hep aynı sona gelmekten.
yapacaksan yasıyacaksan bir seyler koptuysa yüreginden yap, sakın beklentiye girmeki hayel kırıklıkları olmasın arkanı dönüp gitinde ve sakın, pisman olma sorma sakın kendine yine NEDEN.
vakit gelip bir gemi kalkacaksa bir limandan, kimse olmasın arkanda ne veda ne elveda diyecek,arsizmidir yüzsüzmü bilmem bu yürek biliyorki birgün bi yerlerde utanmadan yine sevmemeliyim sevmemeliyim diyerek birilerini daha sevecek.
bir damla camur bir bardak suyu bulandıracak, üzgün seyredip sabret buda dibe cökecek diyecek. Asılıp ayni türküsünü söylücek.
NE AGLARSIN BENİM ZÜLFÜ SİYAHIM BUDA GELİR BUDA GECER AGLAMA GÖKLERE ERİŞİR FERYADIN AHIN BUDA GELİR BUDA GECER AGLAMA.

)))Sibelimben(((

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 8.12.2007, 04:04

Insanlara deger vermeliyiz.

Degerli olmak, deger verilmek tüm insanların ortak hedefidir.

O halde insanlara deger verdigimizi, onlara gösterilmelidir.

Aslında deger vermek saygının bir sonucudur.

Saygıda kusur etmeyenler sevilir.

Deger gören insan, degerli olmaya calısır.

Insanları ayakta karsılamak, bekletmemek, tesekkür etmek vb.
tüm olumlu davranıslar deger vermenin ve saygının bir sonucudur.

Hic kimse sıradan kisi gibi algılanmak istemez.

Cünkü her insan kendini "mühim ve mükemmel" tzz olarak görür. (göremeyenler arzular).

Insanlarin ruhunu oksamak, onlara nekadar "degerli" yada
"evet senide kaale aldim" :cici: demek icin,
samimi olmadigimiz sekilde, Balli sözlere basvurmammiz gerekmiyor :p050: .

Zaman zaman carsida pazarda yürürken,
karsimizdan gelen bir Insana
tebesümle ;) bakmak bile yeterli olabiliyor.

Hicbirsey sadece siyah veya beyaz olmadigi gibi...
Hicbir Insanda sadece iyi veya sadece kötü degildir :roll:

Bu konuda Eflatuna sormuslar :book: “İnsanlar nasıldır?”
Eflatun, “Insanların yüzde %10 ‘u ya iyidir ya kötüdür, yüzde%90’ı hem iyidir hem kötüdür.”demistir.

Buradan aldigimiz sonuc...
Insanoglunun tutumu kisilere, zamana, durumlara ve olaylara göre degisir.

Elimizden geldiginin ötesinde, etrafimizdaki Insanlarin ruhlarini oksayalimki,
yansimalarindan bizlerde nasibimizi alalim melikenalan... :hiding:

melikenalan

Profesyonel

• Konuyu başlatan "melikenalan"

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 8.12.2007, 13:36

güzel yorum tesekkürler sibelcik :)))))
ben hayatım boyunca saygıyıda bildim ve saygıyıda cok severim. Atatürk savas sonrası bir yemek vermis, orda bir yabancı ülke lideri simdi tam hatırlıyamadım. garsunu asalamıs sonra dönüp, acık aradı icin ATATÜTKE olmazki canim calıstırdın adama saygı ögeretememisin demis.
ATATÜRKTE efendim bu milet saygıyıda gösterecegi yeride bilir. bunu öretmeme gerek yok. onlara esareti ögrenemediler o yüzden sizinle bu masada yemekteyiz demis.
hic bir alim lider ben liderim diye davul çalmamıstır ne zamanki osmanlı saltanatının havasıyla kasılmaya baslamıs cöküs devri baslamıs koca bir ulus yıkılmıs vahdettinide tarih siciliyle yazmıstır. yani iyi bir lider olmak ben iyim demekle olmaz iyi liderler bazan ölmüstür, ama tarih yazmıstır sibel insanın kitabi arksından okunur bu tarih boyu böyle olmustur.

)))Sibelimben(((

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 8.12.2007, 17:30

Tessekür ederim, degerli zamanindan bir parcasini bana ayirmis olmana.
Yasadiklarimiz her zaman göründügü gibi olmayabilir melikenalan.
Önemli olan görünmeyen tarafa bakabilmemizdir.. :roll:
Ufkunu dar tutanlar dar düsünce kalıplarından sıyrılamazlar.
Duygularımızı yönetebilmek ufkumuzu genisletir.
Geniş ufuklar bizlere yeni fırsatları görmemizi saglar. :book:

“Öfkeyle kalkan zararla oturur“ :wallb: atasözünü haklı cıkarmak gibi bir görevimiz yok hayatta.

Duygularımızın hakimiyeti altında oldugumuz sürece hatalı davranıslardan kurtulmamız mümkün degil.
Duygularımızı yönetebilirsek dogru davranıslar üretebiliriz.
Her insan elbette özünde her duyguyu barındırır. :cry:
Bu duyguları cıkarıp cöpe atmak imkansızdır.
Yapılması gereken, duyguların güzel ve dogru olana kanalize edilebilmesidir. :blink1:

Görüyoruz ki bizim diger insanlarla olan iletisimimizi sahip oldugumuz duygularımız yönlendiriyor ve sekillendiriyor.
Öyleyse olumlu duygularımızı beslemeliyiz. :blink:
Peki bu nasıl olacak? Tabi´ ki olumlu düsünce gelistirerek.
Her gördügümüz olumsuzlukta yakalanacak pozitif bir nokta mutlaka vardır. ;)
Bu polyannacılık oynamak degil, hayatı anlamaktır. :hiding:
Bu gün kara dedigine bir saat sonra ak diyen cok insan görmüsüzdür. Bu eger bir inatlasma sonucu degilse düsünce gelisimidir.
Düsüncesini gelistirebilenler etraflarında olup bitenin farkına varabilirler. :shock:

Okul hayatı bitince, hayat okulu baslar ve biz bu Okulu ancak son nefesimizde bitirecegiz.
“Cok sey gördüm yasadim, Insanlari bir bakista tanirim, beni bu hayatta hicbirsey artik sasirtamaz, sarsamaz”
zihniyetinin her seferinde nekadar yanlis oldugunu,
acik ve net bir bicimde sahit oluyoruz. :flex:

Sosyal yasamdaki basarıyı belirleyen, zeka puanının yüksek olusu degil,
duyguların iyi yönetilme becerisidir. ;)
Albert Einstein bir mucitti ama iyi bir yönetici degildi. :D
"Tarihin yazdıgı insanlar bu noktaları da görebilen insanlardır." melikenalan.