Giriş yapmadınız.

öykü

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "öykü"

• Özel mesaj gönder

21

Sunday, 19.10.2008, 13:23

konu buda degil veya inanip inanmamak bile degil, zaten elle tutulur bir yani olmayan habere inanana ne derler kendin sec..

Hükümeti sevip sevmemek tarafsiz olamayisini acikliyor..

belli bir siyasi görüsüm yok yasananlardan rahatsız bir vatandasım.

Gerci sende haklisin, öykü = hikaye = konu basligi

Politika ile alakam kesileli, siyasetcilere ve her firsatta siyaset yapanlara gicigim.. özür dilerim eger komik yorumlarina komik cevap verdiysem..

niye gıcıksın siyasetcilere cok kişiden daha dürüstler.ne kadar tarafsısın bu kadar gıcıkken.

sadece ön yargilarin ve pesin hükümlerinle, he pardon bide yanlis anlama kapasitenin genisligi ile tanistim sanki..
bu senin kanatin ön yargılı kişi ortada.

Benim bilmem yeter dedigimiz sey anca kendi bildigimiz olur, bunuda eger baskalarina karsi savunmak istiyorsak delil sunmamiz gerekmezmi

ben mahkeme yada yargı deglim güncek bi konu paylastım.

Tuzum kuru cünkü seni dogrudan ilgilendiriyo 14 yasina evlenme yasinin düsürülmesi cünkü hem siyasetcisin hem o ülkenin vatandasisin ama beni dogrudan ilgilendirmiyo

sana bunun birinci derecden sıcak yasayanın icerdekiler oldunu kaygılarının olmasının yada senin dısarda yasadın icin siyasete yada gündeme uzaktan baktını ifade etmek istedim ilgilenirsin tabi, ayrıca ilgilenmedigini kendin söyledin.

Politika ile alakam kesileli, siyasetcilere ve her firsatta siyaset yapanlara gicigim.. özür dilerim eger komik yorumlarina komik cevap verdiysem..
öykü hikaye konuyu ve nikimi alalamak nedenki bu satasma niye.

kimseyi kisisel hedef tahtasi yapmam..
böyle bir niyetim asla olmadı olsaydı cok farklı seyler yasardın bu tepki ne komklexlimisin.

kaynak gösteremedigi haberlere japonlar bile inanmaz
ayet yada hadis acıklamadım kaynak gösterim bi idda degilki benim actıgım gündemdeki bir konudur.

Daha öncede anlatmaya calistim, algilaman sinifta kaldi. Benim bildigim bu degil, benim bildigim

benim bildigim dedigim hükümetin acıklık getiremedigi saibeli pek cok olayın varlıgıdır. anlıyamamısın acıklım.

Üstelik yalanci coban'i ben sana örnek vermem gerekirdi

beni yalancılıkla itham ediyorsun türkiye konusuyor bu konuyu benim yalamın degildir.
Üstelik madem sen beni kastettin bir almanyali olarak, benim hakkimda veya yasadiklarim hakkinda ne kadar bilgin varki böyle seyleri düsünüyor hatta yazabiliyorsun?

degindigim konular almanyanın bilindik isleyen sosyal güvence ve bir ülkenin bilindik idari düzenidir.bir ülke hakındadır.irem hakında degil.

Bu tarz haberler nereden gelir, nasil yayilir, insanlarin baska isi gücü yokmu acep

işim gücüm yok ülkemde neler oluyor diye bakıyorum iste öyle.

haberlerin kaci dogru kaci yalan oldugunu hepimiz biliyoruz ve niyetin ne ve kime karsi oldugunuda biliyoruz.. Doldurusa getirmek isteyenler bunu hep basariyor ama
ne biliyorsun irem herkesten farklı ben kimsenin bilmedini bilmeyi idda etmiyoruz. doldurusa gelmek isteyenler benim gibilermi hayretle gündemi takip edenler ve kime karsıyız hepiniz biliyorsunuzya 14 yasındaki fakir kızları kulanan vakit yazarı gibilerinemi.
yada 2 üc esli milet velielerinemi.
bu örnekler uzar gider.
senin ne bildini bilmiyorum cok biliyorsun yaa sen hepimiz biliyoruz diyerek.
doldurusa gelmiş insanlarla ugrasma irem satasma bana lütfen tüm bu yazdıklarına ragmen tüm anlayısızlımla (senin dedin gibi ) yinede seni kırmamaya calısıyorum sende buna dikkat et olurmu lütfen.

öykü

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "öykü"

• Özel mesaj gönder

22

Sunday, 19.10.2008, 13:56

bu cok igrenc baskalarını asalamak isteyenin kendinde bi sorun vardır. cok küçülmüşsün

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

23

Sunday, 19.10.2008, 14:04

Alıntı

belli bir siyasi görüsüm yok yasananlardan rahatsız bir vatandasım.

yasanilan asilsiz bir haber..
ben haberlerin asilsiz olmasindan rahatsiz olan bir vatandas, sen ise asilsiz haberlerden rahatsiz olan bir vatandassin, dogrumu anladim ?

Alıntı

niye gıcıksın siyasetcilere cok kişiden daha dürüstler.ne kadar tarafsısın bu kadar gıcıkken.

Siyasetcilere gicik olmam bu haberi tarafsiz yorumlamaktan neden alikoysun beni ? Yorumladigim haber'dir siyasetcilere biseymi dedim ? Hepsi ayni bana göre, hepsi siyasetci ..

Alıntı

kimseyi kisisel hedef tahtasi yapmam..
böyle bir niyetim asla olmadı olsaydı cok farklı seyler yasardın bu tepki ne komklexlimisin.

Komplexli ?.. Farkli birsey yasayacagimdanda emin degilim, benle alakali dogru olmayan seylere tepki koymam, hakkimi savunmamdan kaynaklaniyor. Hakkini savunan komplexlimi oluyor ?

Alıntı

kaynak gösterim bi idda degilki benim actıgım gündemdeki bir konudur.

O halde gündemdeki konuya ben CNN haberini ekleyince neden milletin burnunu tikamakla sucluyorsun beni? Birakalim gündemi farkli yönleriyle okusun millet..

Alıntı

beni yalancılıkla itham ediyorsun türkiye konusuyor bu konuyu benim yalamın degildir.

Yalanci cobani misal veren sensin ve benim bildigimin bu oldugunuda iddia eden sensin.. Bende diyorum ki asilsiz haber olabilir, yalan haber olabilir, neden dogrumu diye cobanin imdadina yetismeyelim ?
Coban senin misalindede benim misalimdede politikacidir. Senin komplexin ne, seni niye yalancilikla itham ettigimi düsünüyosun? Cok sacma..

Alıntı

degindigim konular almanyanın bilindik isleyen sosyal güvence ve bir ülkenin bilindik idari düzenidir.bir ülke hakındadır.irem hakında degil.

Ne irem'in bu konuyla alakasi, nede almanyanin ülke olarak, sosyal yapisi olarak bu haberle alakasi yoktur.. Hay varsa, nerde hala anlamadim neden baglanti kurmaya calistin..
Bana sanki resmen senin tuzun kuru bir almanyali olarak nasilsa rahat yasiyorsun, sana kolay geliyor diyorsun gibime geldi.. Asagilamayi benmi yapiyorum senmi iyi düsün :blink:

Alıntı

Bu tarz haberler nereden gelir, nasil yayilir, insanlarin baska isi gücü yokmu acep

işim gücüm yok ülkemde neler oluyor diye bakıyorum iste öyle.

Ben bu haberi cikaranlari kastettim (hangi haber bülteni, hangi milletvekili, hangi partili, hangi ülkeli....vs.v.s) ;) Haklisin dolayisiyla sende ilettigin icin bu yorum icerisinde yer aldin.. Yorum icin tesekkürler, en azindan bir isabetli aciklaman olmus..

Alıntı

14 yasındaki fakir kızları kulanan vakit yazarı gibilerinemi.
yada 2 üc esli milet velielerinemi.
bu örnekler uzar gider.

Beni alakadar eden kismi zaten buydu.. Bu konuda örnekler verseydin hicte uzayip gitmezdi konu. Konuyu politik icerikli yapan ben degilim. Haber dogrulansaydi bende tepkimi koyacaktim, ama haber asilsiz cikti. Asilsiz cikan haberede asip kesemem kimseyi, bu ön yargi ve yargisiz infaz olur..

Ben cok bilmiyorum, ögrenmeye calisiyorum..
Babam benim ilkokul mezunu bile degil, sartlar okumasini engellemis.. ama evimizde bir kütüphane olusturacak kadar cok kitabi var ve bize ögütledigi seylerden yola cikarak bazi seyler biliyorum ve hala ögreniyorum..

Seni kirmakta amacim degil, asagilamayi ben senin cümlelerinde görüyorum, ve tek bir gülümseme ekleyerek dalga gecmeni görüyorum. Evet insanlarin siyaset icin yanip tutustugunda bu alevden uzak durmak gerekirmis..

Sen özgürsün, istersen dalga gec, istersen bos vaktini yalan haberlerle doldur, istersende siyasi propaganda yap..
Ama benim tarafsiz kisiligime ve yasadigim ülkeye istersen sen konusma, bende konusmak zorunda kalmam senin algilamanla alakali..

Fazlasiyla uzadi bu konu zaten sirf tarafsiz bir yorum eklemek isteyisimden..

öykü

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "öykü"

• Özel mesaj gönder

24

Sunday, 19.10.2008, 14:18

iyki tarafsızdın her zamanki gibi suyunu cıkardın. neyse artık konusmıyalım.konustukca ne kadar farklı oldumuz ortaya cıkıyor.tüm türkiye yalancı millet vekilleri yalancı basın yalancı ben yalancı sen dogru ol. o gülüsüm bu kadar sert cıkısınaydı tartısamıyorsun bile karsı düsünceye tahammülün yok.aman irem hep aynı yere geliyorum seninle hep vardım nokta.
aman ne halin varsa gör.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Sunday, 19.10.2008, 15:21

Ben degilim her zamanki gibi suyunu cikaran, suyu cikan kac tartismam olduda böyle birseyle beni mahallenin delisiymisim gibi yansitmaya calisiyorsun ki ;)

Evet tartismak ve tahammül etmek anahtar kelimeler. Benim tahammülüm olmasaydi senin resmen siyasetci gibi bir sag bir sol vurmana göz yummazdim..
Herkesi yalanci kendimi dogru cikardigimda yok, üstelik benim dogru cikarmami gerektirecekte bisey yok, haberleri ben cikarmadim.. hic bir bültenin sorumlusuda ben degilim..

Senin gülüsünde sert tepkime ise, bir aciklama yapar insan, almanyada yasamanin alakasi yok aaa nasilda atladi bu konuya der insan dimi..ama yok hala almanyalali ne demekse bi kenara birakalim, konuyla alakasini dahi cözmüs degilim..

Insanlarin burnunu tikamakla suclamaninda yenilir yutulur bir tarafi yok.. Sert tepki vermicemde ne yapicam? Insanlar koyunmu ki gidecegi yöne coban karar versin? Birakta herkes hangi habere inanacagini kendisi secsin.

Madem bu kadar demokratsin, insanlarin herseyi bilip ögrenmesini saglamaya calisiyorsun, neden benim yayinladigim bir haber ve yorumum senin bu kadar kisiligimle konusmaya itiyor ?

Benimle hep ayni notkaya geliyorsun ve bazilarida geliyor evet, cünkü konu saptirmak ve kisiligimi hedef almak marifet olmus..
Ne yazikki özgüvenim böyle bir saldiriya cok net cevap verdiriyor.. Huyum kurusun evet susmayida becerebilsem keske, söz konusu olan bazi seyler, dokunuyo bana, susamiyorum...

Benim nasil bir insan oldugumu burada aleniyete aciklamak zorunda degilim, özel hayatimlada hic bir zaman ön planda olmadim olmamayida tercih ediyorum. O yüzden lütfen alakasi olmayan seyleri biraz konu disinda tutmayi ögrenelim, yetenek olmasada akil var..Fark illa burdanmi belli olmali..

Ne halim varsa görmeye gidiyorum, mahalle kavgasi gibi olaylarin büyültülmesinden ve zeytin yagi gibi üste cikilmasindan, asli arastirilmayan kör haberlerin kör nisancilarindanda uzak duruyorum bundan sonra..

Allah sonumuzu hayretsin..

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

26

Sunday, 19.10.2008, 15:24

bu konu neden bu kadar uzamis bu konuyu malesef kitliyorum arkadaslar
Özelden devam edin tartismaniza ;)