Giriş yapmadınız.

melikenalan

Profesyonel

• Konuyu başlatan "melikenalan"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 25.09.2007, 13:37

Vodafone'dan Türklere burs

Vodafone Vakfı burs listesine Türkleri de aldırdı.

Vodafone Vakfı, aralarında 2 Türk gencinin de bulunduğu 19 gence bu yıl da burs verdi.

Vodafone Vakfı tarafından geçen yıl başlatılan burs programı kapsamında 19 yetenekli göçmen gence, Berlin Yüksek Sanatlar Akademisi'nde düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Dar gelirli göçmen ailelerin yetenekli çocuklarını desteklemek, gençler arasında diyalog ve entegrasyona katkı sağlamak amacıyla verilen burslardan bu yıl, Krefeld doğumlu Yonca Dege ve Berlin doğumlu Suna Turhan adlı Türk gençleri de faydalanacak.

Vodafone Müdürü Thomas Ellerbeck ve Vodafone Vakfı Başkanı Bernhard Lorentz, yetenekli göçmen gençleri yüksek eğitimde de desteklemek istediklerini belirterek, Almanya'da yaşayan göçmen çocukların, özellikle de Türk çocukların eğitim düzeylerinin yeterli olmadığını söylediler.

Lorentz, burs programına her yıl 5 milyon avro ayırdıklarını ifade ederek, "Toplumda örnek gençlere ihtiyacımız var. Yetenekli göçmenleri destekleyerek onlara eğitimde eşit şans hakkı vermeliyiz" dedi.

Burs kazanan Yonca Dege ve Suna Turhan da Vodafone'a teşekkür ederek, Türk kızlarının başarılı olduğunu ve ülkenin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir rol oynayabileceklerini göstermek istediklerini belirttiler.

Türk gençlerin aileleri de Vodafone'un burs programını örnek bir girişim olarak değerlendirerek, kendilerine eşit haklar sunulması durumunda göçmen gençlerin de çok başarılı olabileceklerini ve yönetici kadrolarına gelebileceklerini ifade ettiler.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 25.09.2007, 13:43

:h050:

kutlarim Vodafone iyi bir adim atmis
gercekten cok fazla gencimizin almanyadada olsa destege ihtiyaci var...
tesekkür ediyorum paylasim icin...